Generální partner
Světlý režim
16. únor 2018

Začíná mise za záchranou, Mladá Boleslav-Karviná (so,15)

Zimní spánek je u konce, už v sobotu se na čtyřech stadionech od tří odpoledne rozběhne nejvyšší tuzemská soutěž. Karvinští cestují do Mladé Boleslavi, odkud si v minulé sezóně odvezli všechny body.
Bez výraznějších změn, z čehož by mohli oproti jiným soupeřům profitovat díky konsolidovanějšímu kádru, vstupují do náročné druhé části sezóny fotbalisté MFK Karviná. Během zimní přestávky se ovšem vrátil stoper Pavel Dreska, z Olomouce se podařilo získat Jana Štěrbu, který může zahrát na kraji i ve středu obrany a do brány Martina Krnáče. „Stále jednoho hráče vyhlížíme. Do úterý bude jasno,“ řekl trenér Josef Mucha.

Kabina se start jara těší a kapitán Pavel Eismann za všechny vzkazuje, že na hřišti každý udělá pro záchranu všechno. „Je to na klucích vidět. Mám z toho dobrý pocit. Obecně je jaro náročnější, ale nebojíme. Věříme, že to zvládneme a v květnu budeme všichni šťastní,“ řekl.

Podle vyjádření kouče Muchy půjde do sobotního duelu jako favorit domácí tým. To ovšem neznamená, že by Karvinští měli ze soupeře strach. „Podle posledních duelů se může zdát, že na Boleslav umíme. Strach určitě nemáme, chceme být v sobotu domácím, kteří přes zimu omladili kádr, vyrovnaným soupeřem,“ vzkázal Josef Mucha, kterého čeká premiéra na lavičce v pozici hlavního trenéra. „Těším se, je to pro mě velká výzva,“ doplnil. 

Tým města automobilů přes zimu omladil kádr, trenér Uhrin si z nejzkušenějších borců nechal v kádru pouze Matějovského, Mageru a Valentu. Tento týden Boleslav posílil Konaté ze Sparty, v zimě také přišel stoper Šusnjar z Teplic a vrátil se brankář Šeda. Kolonka odchodů je větší – pryč je gólman Agajev, obránci Fleišman se Stronatim, záložník Mingazov a útočník Chramosta. S jakou sestavou vyrukují Středočeši v sobotu na neoblíbeného soupeře je zatím ve hvězdách, ovšem mimo hru jsou určitě zranění Kysela, Rada, Fabián a Klobása. Naopak Golgol Mebrahtu, Hubínek nebo Šusnjar byli podle kouče Uhrina mohli být do soboty v pořádku. 

Mladá Boleslav odehrála v zimní přestávce celkem 10 přípravných zápasů s bilancí sedmi výher a tří porážek. Shodou okolností se Boleslav na Kypru střetla se stejnými soupeři jako svěřenci Josefa Muchy – Wroclaw porazila 1:0, s Čukarički prohrála 0:1. Prozatímní tři vzájemné ligové duely vyznívají pro Karvinou – jedna výhra a dvě remízy jsou toho důkazem. Na podzim skončil zápas na Městském stadionu v Karviné 1:1, když čtyři minuty před koncem vyrovnal Jan Moravec. 

Utkání 17. kola HET ligy FK Mladá Boleslav – MFK Karviná začíná v sobotu 17. února v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek, na čarách mu budou asistovat kolegové Pelikán a Horák.  
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo