Generální partner
Světlý režim
10. srpen 2018

Znovu na sever! Jablonec-Karviná (so,17)

Karvinští stále čekají na první body v nové sezóně. Čtvrtý pokus budou mít na půdě účastníka základní skupiny Evropské ligy, který však má v ligové tabulce pouze o bod víc. Po Liberci navíc podruhé během tří týdnů cestují do severních Čech.
Téměř přesně po třech měsících zajíždí karvinský tým znovu na jabloneckou Střelnici. Oběma týmům nevyšel úvod sezóny, Karviná třikrát prohrála, Jablonec má pouhý bod za remízu ve Zlíně, kde přišel o vítězství před týdnem v poslední minutě. „Čeká nás obrovský těžký zápas, Jablonec je velký favorit. Rozebrali jsme si chyby z utkání s Mladou Boleslaví a věříme, že se vyvarujeme chyb v defenzivě a navážeme na kvalitní hru směrem dopředu a přivezeme do Karviné první body,“ prohlásil trenér Roman Nádvorník.

Ano, ofenzivní hra byla v domácím utkání v pořádku, bohužel individuální chyby zhatily šanci na bodový zisk. „Hráli jsme velice dobře dopředu, mělo to parametry, co si představujeme. Ve všech ukazatelích zápasu jsme byli lepší, ale v tom nejdůležitějším nikoliv a to rozhodlo,“ vrátil se k utkání s Ml. Boleslaví trenér Nádvorník.

Karvinští fotbalisté v Jablonci po postupu do nejvyšší soutěže ještě nebodovali. V první sezóně prohráli divoce 3:5, ve druhé sezóně – jak už bylo řečeno – 1:2. „V květnu to byl vyrovnaný zápas, rozhodující gól jsme dostali chvíli před koncem. V sobotu bychom se chtěli prezentovat podobně jako v první půli proti Boleslavi,“ podotkl záložník Filip Panák. Karvinská výprava vyrazila do Jablonce autobusem v pátek ráno.Jablonec v září vstoupí do základní skupiny Evropské ligy, ovšem do té doby se může soustředit výhradně na ligu, ve které netápe herně, ale spíš výsledkově - prohry v Ostravě a doma Spartou plus remíza ve Zlíně znamená pouhý bod po třech kolech. Pro první tříbodový zisk půjdou svěřenci Petra Rady s maximálním odhodláním.

Kádr Jablonce se v létě zkvalitnil – přišli Ikaunieks, Kratochvíl, Břečka, Acosta a Hovorka. Mezi nejcitelnější ztráty určitě patří odchody Jaroslava Zeleného do Slavie a Luďka Pernici do Plzně, s kterým se však počítalo a byl smluvně ošetřen. Ofenzivní síla domácích je na papíře velká – kouč Rada může například vybírat z útočníků Doležal, Chramosta, Jovović a Ikaunieks. V záložní řadě pak najdeme jména jako Acosta, Trávník, Považanec, Kubista a další…

Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY FK Jablonec – MFK Karviná začíná na stadionu Střelnice v sobotu 11. srpna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Martin Nenadál, na čarách mu budou asistovat kolegové Arnošt a Caletka. 
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo