Generální partner
Světlý režim
Jakub Kafka #18
18

Jakub
KAFKA

Narozen: 16.10.1976
Výška: 187 cm
Váha: 85 kg
Post: brankář

Národnost: česká
V klubu od: 1.7.2009
Přišel z: GKS Jasterzebie (Polsko)
Kariéra: FK Fotbal Třinec, FC Baník Ostrava, FC Vítkovice, FK Marila Příbram, SK České Budějovice.

Individuální úspěchy:

Účast na MS U17 v Japonsku, 3. místo na ME U16 v Turecku.

Charakteristika:

Když Jakub Kafka v červenci roku 2009 přestupoval do Karviné, náš klub moc dobře věděl, že nekupuje zajíce v pytli. Kafka v současnosti tvoří neodmyslitelnou kostru mužstva, jeho zkušenosti a spolehlivé výkony dodávají spoluhráčům jistotu.

Jakub Kafka se narodil v Českém Těšíně, kde také s fotbalem začínal. Následně se přes Třinec dostal až do slavného Baníku Ostrava. Jeho výjimečný brankářský talent nemohli přehlédnout reprezentační trenéři, kde prošel všemi kategoriemi až do U21. Na mistrovství Evropy U16 dokonce získal třetí místo, zahrál si i na mistrovství světa sedmnáctiletých.

V Baníku se Kafka zdokonaloval pod uznávaným trenérem Františkem Schmuckerem. V nabité konkurenci prvního týmu si ale nedokázal vybojovat stabilní místo v brance, a tak nastartoval svoji druholigovou anabázi v Třinci a Vítkovicích. Ve druhé lize patřil Kafka rok co rok k nejlepším.

Další prvoligovou šanci měl Kafka dostat v Příbrami, kde odešel v červenci roku 2002. Nedostal jí, byly to každopádně cenné zkušenosti, které těšínského rodáka posílily. Následně putoval na hostování do Českých Budějovic, které se po dobrých výkonech změnilo v přestup. Jakub Kafka si vybojoval místo prvního brankáře a předvedl se ve velmi dobrém světle.

Před odchodem do Karviné si ještě Kafka vyzkoušel zahraniční angažmá v podobě druhé polské ligy, kde chytal za tým GKS Jastrzebie. Karviná o Kafku dlouhodobě usilovala a věděla proč. Po svém příchodu se stal Kafka oporou s neotřesitelnou pozicí mezi třemi tyčemi. Zkušený 34letý brankář dokáže mužstvo podržet bravurními zákroky a v kabině je respektovanou osobností. V sezoně 2010/2011 měl výrazný podíl na karvinském čtvrtém místu ve druhé lize.

Statistiky hráče:

SezónaMužstvoZáp. (min.)Obdr.góly
2009/2010 - 2. ligaMFK OKD Karviná21 (1890)27
2010/2011 - 2. ligaMFK OKD Karviná28 (2520)30
2011/2012 - 2. ligaMFK OKD Karviná8 (668)13
CELKOVĚ - 2. liga57 70

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo