Generální partner
Světlý režim
Jakub Kafka #18
18

Jakub
KAFKA

Narozen: 16.10.1976
Výška: 187 cm
Váha: 85 kg
Post: brankář

Národnost: česká
V klubu od: 1.7.2009
Přišel z: GKS Jasterzebie (Polsko)
Kariéra: FK Fotbal Třinec, FC Baník Ostrava, FC Vítkovice, FK Marila Příbram, SK České Budějovice.

Individuální úspěchy:

Účast na MS U17 v Japonsku, 3. místo na ME U16 v Turecku.

Charakteristika:

Když Jakub Kafka v červenci roku 2009 přestupoval do Karviné, náš klub moc dobře věděl, že nekupuje zajíce v pytli. Kafka v současnosti tvoří neodmyslitelnou kostru mužstva, jeho zkušenosti a spolehlivé výkony dodávají spoluhráčům jistotu.

Jakub Kafka se narodil v Českém Těšíně, kde také s fotbalem začínal. Následně se přes Třinec dostal až do slavného Baníku Ostrava. Jeho výjimečný brankářský talent nemohli přehlédnout reprezentační trenéři, kde prošel všemi kategoriemi až do U21. Na mistrovství Evropy U16 dokonce získal třetí místo, zahrál si i na mistrovství světa sedmnáctiletých.

V Baníku se Kafka zdokonaloval pod uznávaným trenérem Františkem Schmuckerem. V nabité konkurenci prvního týmu si ale nedokázal vybojovat stabilní místo v brance, a tak nastartoval svoji druholigovou anabázi v Třinci a Vítkovicích. Ve druhé lize patřil Kafka rok co rok k nejlepším.

Další prvoligovou šanci měl Kafka dostat v Příbrami, kde odešel v červenci roku 2002. Nedostal jí, byly to každopádně cenné zkušenosti, které těšínského rodáka posílily. Následně putoval na hostování do Českých Budějovic, které se po dobrých výkonech změnilo v přestup. Jakub Kafka si vybojoval místo prvního brankáře a předvedl se ve velmi dobrém světle.

Před odchodem do Karviné si ještě Kafka vyzkoušel zahraniční angažmá v podobě druhé polské ligy, kde chytal za tým GKS Jastrzebie. Karviná o Kafku dlouhodobě usilovala a věděla proč. Po svém příchodu se stal Kafka oporou s neotřesitelnou pozicí mezi třemi tyčemi. Zkušený 34letý brankář dokáže mužstvo podržet bravurními zákroky a v kabině je respektovanou osobností. V sezoně 2010/2011 měl výrazný podíl na karvinském čtvrtém místu ve druhé lize.

Statistiky hráče:

SezónaMužstvoZáp. (min.)Obdr.góly
2009/2010 - 2. ligaMFK OKD Karviná21 (1890)27
2010/2011 - 2. ligaMFK OKD Karviná28 (2520)30
2011/2012 - 2. ligaMFK OKD Karviná8 (668)13
CELKOVĚ - 2. liga57 70

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo