Generální partner
Světlý režim
Peter Mráz #26
26

Peter
MRÁZ

Narozen: 4.5.1985
Výška: 188 cm
Váha: 88 kg
Post: obránce

Národnost: Slovenská
V klubu od: 1.1.2011
Přišel z: Spartak Trnava
Kariéra: Spartak Vráble, FC Kmeťovo, Velký Lapaš, Zenit Čáslav (1.7.2005 - 30.6.2009), SK Kladno (1.7.2009 - 30.6.2010), Spartak Trnava (1.7.2010 - 30.12.2010), MFK OKD Karviná (1.1.2011 - ?)

Individuální úspěchy:

Postup do 2. ligy (Velký Lapaš), Postup do 2. ligy a 2. postupové místo ve druhé lize (Zenit Čáslav)

Charakteristika:

Během zimy 2011 MFK Karviná ulovila obránce Petera Mráze a dobře udělala. 26letý Slovák se zkušenostmi z druhé i první ligy se u nás ihned zabydlel a zařadil se mezi opory mužstva.

Peter Mráz se narodil ve městě Nové Zámky. S fotbalem začínal ve Spartaku Vráble, pak hrál v nižších slovenských soutěžích za Kmeťovo a Velký Lapaš. V červenci roku 2005 přestoupil do Čáslavi, kde se postupně vypracoval do pozice nepostradatelného hráče a byl jedním z pilířů nejúspěšnější sezony Čáslavi v soutěžním ročníku 2008/2009. Mužstvo vedl jako kapitán.

Čáslav se postupu do Gambrinus ligy sice vzdala, ale Petera Mráze po skvělých výkonech angažovalo Kladno. První sezonu mezi elitou Mráz zvládl na výbornou a v dresu Kladna nevynechal jediný soutěžní zápas. Kaňkou však byl sestup Kladna do druhé ligy.

Po sezoně se Mráz vrátil na Slovensko, kde ho angažoval účastník Corgoň Ligy Spartak Trnava. Na toto angažmá ale hráč nemá dobré vzpomínky, po sporech s vedením totiž po půlroce Trnavu opustil.

Během zimní přestávky po Mrázovi sáhla Karviná a slovenský fotbalista se jí odvděčil spolehlivými výkony. Měl velkou zásluhu na zlepšení karvinské defenzívy v soutěžním ročníku 2010/2011. Přednostmi urostlého stopera jsou výborné čtení hry, důraz v osobních soubojích, vzdušné souboje a taktická vyzrálost.

Statistiky hráče:

Sezóna Klub                Z M  G ŽK ČK 
2010/11 MFK OKD Karviná           14 1260 0 1 0
2011/12 MFK OKD Karviná           8 621 0 0 2

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii