Generální partner
Světlý režim
Peter Mráz #26
26

Peter
MRÁZ

Narozen: 4.5.1985
Výška: 188 cm
Váha: 88 kg
Post: obránce

Národnost: Slovenská
V klubu od: 1.1.2011
Přišel z: Spartak Trnava
Kariéra: Spartak Vráble, FC Kmeťovo, Velký Lapaš, Zenit Čáslav (1.7.2005 - 30.6.2009), SK Kladno (1.7.2009 - 30.6.2010), Spartak Trnava (1.7.2010 - 30.12.2010), MFK OKD Karviná (1.1.2011 - ?)

Individuální úspěchy:

Postup do 2. ligy (Velký Lapaš), Postup do 2. ligy a 2. postupové místo ve druhé lize (Zenit Čáslav)

Charakteristika:

Během zimy 2011 MFK Karviná ulovila obránce Petera Mráze a dobře udělala. 26letý Slovák se zkušenostmi z druhé i první ligy se u nás ihned zabydlel a zařadil se mezi opory mužstva.

Peter Mráz se narodil ve městě Nové Zámky. S fotbalem začínal ve Spartaku Vráble, pak hrál v nižších slovenských soutěžích za Kmeťovo a Velký Lapaš. V červenci roku 2005 přestoupil do Čáslavi, kde se postupně vypracoval do pozice nepostradatelného hráče a byl jedním z pilířů nejúspěšnější sezony Čáslavi v soutěžním ročníku 2008/2009. Mužstvo vedl jako kapitán.

Čáslav se postupu do Gambrinus ligy sice vzdala, ale Petera Mráze po skvělých výkonech angažovalo Kladno. První sezonu mezi elitou Mráz zvládl na výbornou a v dresu Kladna nevynechal jediný soutěžní zápas. Kaňkou však byl sestup Kladna do druhé ligy.

Po sezoně se Mráz vrátil na Slovensko, kde ho angažoval účastník Corgoň Ligy Spartak Trnava. Na toto angažmá ale hráč nemá dobré vzpomínky, po sporech s vedením totiž po půlroce Trnavu opustil.

Během zimní přestávky po Mrázovi sáhla Karviná a slovenský fotbalista se jí odvděčil spolehlivými výkony. Měl velkou zásluhu na zlepšení karvinské defenzívy v soutěžním ročníku 2010/2011. Přednostmi urostlého stopera jsou výborné čtení hry, důraz v osobních soubojích, vzdušné souboje a taktická vyzrálost.

Statistiky hráče:

Sezóna Klub                Z M  G ŽK ČK 
2010/11 MFK OKD Karviná           14 1260 0 1 0
2011/12 MFK OKD Karviná           8 621 0 0 2

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo