Generální partner
Světlý režim
Václav Cverna #3
3

Václav
CVERNA

Narozen: 17.5.1988
Výška: 192 cm
Váha: 86 kg
Post: obránce

Národnost: Česká
Přišel z: FC Vítkovice
Kariéra: SK Hranice (1994 - 2004), Vítkovice (2004 - 2007), Alberchtice (1.7.2008 - 31.12.2008), SK Bohuslavice (1.1.2008 - 30.6.2008), FC Vítkovice (1.7.2008 - 31.12.2010), FC Hlučín (1.1.2011 - 30.6.2011), MFK Karviná (1.7.2011 - ?)

Charakteristika:

Narodil se v Novém Jičíně, ale první fotbalové krůčky udělal v šesti letech v Hranicích. Možná by z něj ani nebyl fotbalista nebýt otce, který ho vedl v žácích Hranic. Naučil jej, že nic není zadarmo a vrátil mu chuť do fotbalu. V 16 letech přišla nabídka z Vítkovic a tudíž další krok vpřed ve fotbalové kariéře. V Ostravě Cverna prošel všemi dorosteneckými kategoriemi.

Následoval přesun do mužů Vítkovic. Cverna coby zelenáč strávil podzim roku 2008 na hostování v Alberechticích a jaro v Bohuslavicích. Rozehranost z angažmá v menších klubech hráči pomohla a ve Vítkovicích se začal postupně usazovat v sestavě. Na konci sezóny 2009/2010 ale hráč prožil první větší fotbalové zklamání, když Vítkovice sestoupily do třetí ligy.

V následujícím ročníku Vítkovice působily ve třetí lize pouze půlrok, protože po podzimu se kvůli finančním potížím ze soutěže odhlásily. Cvernu tak ulovil druholigový Hlučín, kde se zařadil mezi opory, ale musel opět skousnout hořkou pilulku v podobě dalšího sestupu z druhé ligy.

Ve druhé lize ale Cverna nadále pokračuje. V létě 2011 po něm sáhla Karviná, kde by měl talentovaný stoper hrát na opačném pólu tabulky než ve Vítkovicích nebo Hlučíně.

Václav Cverna je důrazným typem stopera s dobrou rozehrávkou a síle ve vzdušných soubojích. Na hřišti působí takticky vyzrálým dojmem, je inteligentním typem fotbalista, což koneckonců potvrzuje i mimo hřiště, protože se může pochlubit vysokoškolským titulem.

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo