Generální partner
Světlý režim
Václav Cverna #3
3

Václav
CVERNA

Narozen: 17.5.1988
Výška: 192 cm
Váha: 86 kg
Post: obránce

Národnost: Česká
Přišel z: FC Vítkovice
Kariéra: SK Hranice (1994 - 2004), Vítkovice (2004 - 2007), Alberchtice (1.7.2008 - 31.12.2008), SK Bohuslavice (1.1.2008 - 30.6.2008), FC Vítkovice (1.7.2008 - 31.12.2010), FC Hlučín (1.1.2011 - 30.6.2011), MFK Karviná (1.7.2011 - ?)

Charakteristika:

Narodil se v Novém Jičíně, ale první fotbalové krůčky udělal v šesti letech v Hranicích. Možná by z něj ani nebyl fotbalista nebýt otce, který ho vedl v žácích Hranic. Naučil jej, že nic není zadarmo a vrátil mu chuť do fotbalu. V 16 letech přišla nabídka z Vítkovic a tudíž další krok vpřed ve fotbalové kariéře. V Ostravě Cverna prošel všemi dorosteneckými kategoriemi.

Následoval přesun do mužů Vítkovic. Cverna coby zelenáč strávil podzim roku 2008 na hostování v Alberechticích a jaro v Bohuslavicích. Rozehranost z angažmá v menších klubech hráči pomohla a ve Vítkovicích se začal postupně usazovat v sestavě. Na konci sezóny 2009/2010 ale hráč prožil první větší fotbalové zklamání, když Vítkovice sestoupily do třetí ligy.

V následujícím ročníku Vítkovice působily ve třetí lize pouze půlrok, protože po podzimu se kvůli finančním potížím ze soutěže odhlásily. Cvernu tak ulovil druholigový Hlučín, kde se zařadil mezi opory, ale musel opět skousnout hořkou pilulku v podobě dalšího sestupu z druhé ligy.

Ve druhé lize ale Cverna nadále pokračuje. V létě 2011 po něm sáhla Karviná, kde by měl talentovaný stoper hrát na opačném pólu tabulky než ve Vítkovicích nebo Hlučíně.

Václav Cverna je důrazným typem stopera s dobrou rozehrávkou a síle ve vzdušných soubojích. Na hřišti působí takticky vyzrálým dojmem, je inteligentním typem fotbalista, což koneckonců potvrzuje i mimo hřiště, protože se může pochlubit vysokoškolským titulem.

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo