Generální partner
Světlý režim
Václav Cverna #3
3

Václav
CVERNA

Narozen: 17.5.1988
Výška: 192 cm
Váha: 86 kg
Post: obránce

Národnost: Česká
Přišel z: FC Vítkovice
Kariéra: SK Hranice (1994 - 2004), Vítkovice (2004 - 2007), Alberchtice (1.7.2008 - 31.12.2008), SK Bohuslavice (1.1.2008 - 30.6.2008), FC Vítkovice (1.7.2008 - 31.12.2010), FC Hlučín (1.1.2011 - 30.6.2011), MFK Karviná (1.7.2011 - ?)

Charakteristika:

Narodil se v Novém Jičíně, ale první fotbalové krůčky udělal v šesti letech v Hranicích. Možná by z něj ani nebyl fotbalista nebýt otce, který ho vedl v žácích Hranic. Naučil jej, že nic není zadarmo a vrátil mu chuť do fotbalu. V 16 letech přišla nabídka z Vítkovic a tudíž další krok vpřed ve fotbalové kariéře. V Ostravě Cverna prošel všemi dorosteneckými kategoriemi.

Následoval přesun do mužů Vítkovic. Cverna coby zelenáč strávil podzim roku 2008 na hostování v Alberechticích a jaro v Bohuslavicích. Rozehranost z angažmá v menších klubech hráči pomohla a ve Vítkovicích se začal postupně usazovat v sestavě. Na konci sezóny 2009/2010 ale hráč prožil první větší fotbalové zklamání, když Vítkovice sestoupily do třetí ligy.

V následujícím ročníku Vítkovice působily ve třetí lize pouze půlrok, protože po podzimu se kvůli finančním potížím ze soutěže odhlásily. Cvernu tak ulovil druholigový Hlučín, kde se zařadil mezi opory, ale musel opět skousnout hořkou pilulku v podobě dalšího sestupu z druhé ligy.

Ve druhé lize ale Cverna nadále pokračuje. V létě 2011 po něm sáhla Karviná, kde by měl talentovaný stoper hrát na opačném pólu tabulky než ve Vítkovicích nebo Hlučíně.

Václav Cverna je důrazným typem stopera s dobrou rozehrávkou a síle ve vzdušných soubojích. Na hřišti působí takticky vyzrálým dojmem, je inteligentním typem fotbalista, což koneckonců potvrzuje i mimo hřiště, protože se může pochlubit vysokoškolským titulem.

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
st 5.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Alexandr Bužek

Dvacetiletý talent měl do Karviné namířeno už v létě, kdy měl po odchodu ze Zlína do Slavie jít obratem sbírat zkušenosti do Slezska, ale nakonec se v dresu MFK objevil až na začátku zimní přípravy. V rozhovoru vypráví o rivalovi z mládí, sestře fotbalistce a samozřejmě i Slavii.

út 18.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Tomič

Kdyby vše šlo podle plánu, mohl dnes Michal Tomič proti Spartě nastoupit v základní sestavě. Ovšem není tomu tak, proto bude utkání sledovat pouze z tribuny. V rozhovoru mluvil mimo jiné i o angažmá v Norsku a reprezentaci.

st 5.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Patrik Čavoš

Záložník Patrik Čavoš „kroutí“ v Karviné druhou sezónu. V rozhovoru mluvil o zimní přípravě i důležitých prvních dvou zápasech jarní části. Větší část povídání se točila kolem vzpomínek na dřívější soustředění v zahraničí a celkově jeho vztahu k cestování. Čávo také promluvil o „vánočních líbánkách“ na Maledivách…

po 6.1. | redakce

Vladimír Neuman po návratu: První trénink byl ve velké intenzitě!

Po dvou hostováních se těšil domů. Klub si jej už během prosince stáhl z druholigového Prostějova a gólman Vladimír Neuman tak opět navlékne svůj mateřský dres.

Pronájem Pronájem
Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo