1:0! Karvinští porazili v přípravě Opavu

16.11.2018 | redakce

1:0! Karvinští porazili v přípravě Opavu Také podruhé v sezóně porazili svěřenci Romana Nádvorníka opavského soka. Tentokrát 1:0 v rámci přípravného střetnutí, které se hrálo ve Štěpánkovicích, po trefě Erica Ramireze.

přát., pátek 16.11.2018
SFC Opava - MFK Karviná  0:1  (0:0)
Branka: 55. Ramirez
Rozhodčí: Machálek
SFC Opava: Fendrich – M. Helebrand, Radić, Schaffartzik, Žídek – Jurečka, Řezníček, Janetzký, Jankauskas, Freit (60. Rychlý) – Juřena.
MFK Karviná: Pastornický - Čolić (70. Putyera), Piroch, Smrž (58. Vlachovský), Moravec (46. Kocsis) - Mertlelj (58. Budínský), Dramé - Galuška (58. Suchan), Lingr, Tusjak - Guba (46. Ramirez).
Počet diváků: 0

Pro celou obec bylo utkání dvou prvoligových klubů svátkem, čemuž odpovídala návštěva – odhadem 300 lidí, včetně školou povinných dětí, které dorazily se svými učiteli. V úvodu pomohla Opavě tyčka po přímém kopu Benjamina Čoliće, které výrazně pomohl zasahující brankář Fendrich.

Za dvacet minut zahrál v pokutovém území evidentně rukou Schaffartzik a sudí Machálek ukázal na značku pokutového kopu. Tradiční exekutor Lukáš Budínský byl ještě na lavičce, proto si míč postavil bosenský bek Čolić, ale svou úlohu nezvládl a nechal vyniknout opavského brankáře. Ve třicáté minutě měl na noze vedoucí gól Dávid Guba, když dostal perfektní míč za obranu. Sám ze strany však Fendricha v bráně SFC nepřekonal.

Za další dvě minuty měl dost času na hranici vápna na zpracovaní a samotnou střelu opět Čolić, jenže ani tuto možnost po odraženém míči hráči ve žlutých dresech nezužitkovali. Opavští zahrozili až v závěru poločasu, ale hlavička exkarvinského Juřeny nebyla dost razantní. V poslední šanci první půle pak hlavou neuspěl ani Petr Galuška.

Po krátké pauze udělal kouč Nádvorník dvě změny v sestavě. Eric Ramirez nejprve neprostřelil Fendricha pokusem mezi nohy, na druhé straně neuspělo ani duo Juřena-Jurečka. Pak se už se Ramirez trefil - v 55. minutě po zpětné přihrávce Ondřeje Lingra i s pomocí břevna otevřel zblízka skóre.

Tři minuty po vedoucím gólu provedli Karvinští další tři změny v sestavě. Hrálo se svižně nahoru-dolů, k vidění bylo poměrně dost nepřesností na obou stranách. Oba brankáři už ale neměli příliš práce, žádné větší příležitosti k vidění nebyly. Přípravné utkání tak vyhrála Karviná 1:0!

Trenér Roman Nádvorník: „Přípravné utkání splnilo účel. Za vítězství jsme rádi, každá výhra se totiž počítá.“

• Janečka nemůže hrát
včera - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 2 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.