Generální partner
Světlý režim
5. září 2020

Bezbranková příprava v Polsku, Piast Gliwice-Karviná 0:0

Přípravný duel během reprezentační přestávky splnil účel, ovšem gól nepřinesl. Karvinští remizovali u třetího týmu uplynulé sezóny Ekstraklasy 0:0!
Piast Gliwice
sobota 5.9.2020
0:0
(0:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Szmatuła (46. Szymański)- Konczkowski (30. Rymaniak), Czerwiński (46. Huk), Malarczyk, Mokwa - Sokołowski (30. Milewski), Jodłowiec (66. Sokołowski) - Steczyk (46. Hyjek), Lipski (74. Rakowiecki, Vida (46. Alves) - Parzyszek (46. Żyro).
I. pol: Neuman - Eduardo, Dramé, Twardzik - Ndefe, Hanousek, Jean Mangabeira, Qose, Mikuš - Ostrák, Papadopulos. II. pol.: Hrdlička - Janečka, Šindelář, Stropek - Ndefe, Qose, Zhelizko, Jursa - Ostrák, Eduardo, Mikuš.

Komentář

Na hlavním stadionu Piastu se hrála zajímavá podívaná s šancemi na obou stranách. Domácí nikam nespěchali, hráli z bloku a čekali na příležitosti. V první půli trefil tyč Tomáš Ostrák, Eduardo mířil do boční sítě, Kristi Qose vyzkoušel pozornost polského gólmana neumístěnou tvrdou střelou. Domácí také měli šance, tu nejvážnější, která volal po gólu, vyřešil Jean Mangabeira, když na poslední chvíli míč mířící do prázdné brány zblokoval.

Gólman Neuman pak vyřešil ještě několik situací a do druhé půle se šlo za bezbrankového stavu. Po změně stran působili živějším dojmem Karvinští, hlavou nevstřelil gól z dobré pozice Marek Janečka, stejně jako Gigli Ndefe, protože si míč špatně zpracoval, z dorážky nedostal míč do sítě ani Daniel Stropek.

Gliwice mohly rozhodnout po akci z pravé strany, odkud přišel centr na zadní tyč, ale gólu zabránil Libor Hrdlička, který se přikoval k tyči a míč za svá záda nepustil. V zápase zajímavém na šance gól nepadl!

Zdroj: PiastGliwice TV

Ohlasy trenérů

Asistent trenéra Marek Bielan: „Zápas s šancemi na obou stranách bez většího tempa, šlo o typický přípravný duel. Každopádně za konfrontaci s velice silným polským soupeřem jsme rádi.“

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo