20. červen 2020

Direkt po hrubých chybách, Teplice-Karviná 4:1

První zápas skupiny o záchranu dopadl špatně. Karvinští po hrubých individuálních chybách přenechali všechny body jako na zlatém podnose domácím Teplicím.
FK Teplice
sobota 20.6.2020
4:1
(2:0)
Stadion Na Stínadlech
Diváci: 1260
Grigar – Nazarov, Čmovš, Mareček, Hyčka (59. Černý) – Kučera, Trubač (84. Shejbal), Žitný (84. Ljevaković), Moulis – Řezníček, J. Mareš (63. Radosta).
Bolek – Ndefe, Šindelář, Rundić (46. Janečka), Čonka – Smrž, Jean Mangabeira (85. Hanousek), Qose (78. Bukata) – Ba Loua (78. Vukadinović), Lingr, Taiwo (46. Guba).
Branky: 33. J. Mareš, 43. Žitný, 73. Trubač, 87. Moulis - 49. Lingr
ŽK: Kučera, Mareček, J. Mareš - Taiwo, Guba, Qose
Rozhodčí: Lerch – Poživil, Ratajová

Trenér Jarábek vsadil na stejnou základní sestavu, která vyběhla do posledního utkání základní části proti Mladé Boleslavi. Karvinští začali sympaticky a navíc už od druhé minuty hrál domácí Kučera se žlutým napomenutím po zákroku do hlavy Ondřeje Lingra. V prvních minutách vystrašil gólmana Petra Bolka, který vyběhl s kapitánskou páskou, nenápadný centr Hyčky, který musel vyškrábnout zpod břevna.

Karvinští se snažili a několikrát svými kombinačními akcemi domácí překvapili, leč v zakončení nebyli přesní. Teplice poprvé výrazně zahrozily v pětadvacáté minutě - akce Hyčky z pravé strany, centr na přední tyč, kde byl střelec Řezníček, ale naštěstí pro MFK nezamířil přesně.

Další centr už Hyčkovi vyšel, před bránou našel Jakuba Mareše a ten se hlavou nemýlil – psala se 33. minuta. Hned po rozehrání se zjevil sám před Bolkem domácí útočník Řezníček, Bolek však zasáhl a uchránil karvinské akcie na bodový zisk. Karvinští byli po obdržené brance viditelně otřeseni, naopak Tepličtí politi „živou vodou“.

Navíc po hrubce gólmana Bolka přidal krátce před pauzou domácí Žitný střelou z třiceti metrů pohodlně druhý gól. Trenéři na nepříznivý stav reagovali v šatně dvojím střídáním – odešli Rundić s Taiwem a na hřiště šli Janečka s Gubou. Karvinští přežili v úvodu druhé půle únik Mareše, kterého perfektně a hlavně čistě na poslední chvíli odzbrojil Matúš Čonka.

Ve 49. minutě se hosté ze Slezska konečně dočkali na venkovním hřišti gólu, na který čekali od 21. září 2019. Ba Loua krásně zatáhl míč do vápna, přihrál Ondřeji Lingrovi a ten si už v zakončení poradil! Najednou bylo hráčů v bílém plné hřiště, začali si věřit a na trávníku to také tak vypadalo. Zápas se zlomil po neuvěřitelném závaru, kdy hned načtyřikrát hosté nedokázali dostat míč do sítě – během několika vteřin postupně neuspěli v malém vápně Smrž, Janečka, Lingr a Guba trefil z těžké pozice jen břevno.

Po hodině hry vytáhl Petr Bolek fantastický zákrok proti osamocenému Moulisovi! Definitivně rozhodnuto bylo v 73. minutě, kdy Teplice napadly rozehrávku hráčů MFK a Trubač v ponechané výhodě vstřelil třetí gól. Kdyby nedal, kopala by se nejspíš penalta po faulu Marka Janečky. Závěr se dohrával pouze z povinnosti a Karvinští dostali na cestu ještě čtvrtý gólový zářez po další chybě -  Moulis vystihl rozehrávku stopera s brankářem a do prázdné brány nemohl nedat!

Už v nastaveném čase ještě trefili domácí tyč. Hráči MFK se na dlouhou cestu domů vydali s čtyřgólovým výpraskem a vědomím, že Příbram se jim po výhře nad Olomoucí nebezpečně přiblížila.

Domácí trenér Stanislav Hejkal: „Po gólu Žitného jsme se mohli uklidnit, jenže přišel špatný vstup do druhé půle, kdy soupeř mohl vyrovnat. Po hodině hry jsme přežili při šancích na 2:2 klinickou smrt. Naštěstí ale přišly naše góly.“

Hostující trenér Juraj Jarábek: „Vůbec se mi zápas nehodnotí lehce. Neměli bychom dostávat takové laciné góly. Na chvíli jsme se vrátili do zápasu, mohli i vyrovnat po tom závaru. Teplice ale byly lepší, agresivnější a měli víc šancí. Není čas brečet, v úterý nás čeká důležitý zápas s Opavou. Musíme zabrat a hrát víc jako tým. Takhle za Karvinou hrát nedá.“