Generální partner
Světlý režim
23. červenec 2022

Generálka pro domácí! Baník Ostrava-Karviná 2:1

Zajímavé a v některých momentech i vypjaté bylo slezské derby v rámci letní přípravy. Karvinští šli záhy po úvodním hvizdu do vedení, ale během dvanácti minut domácí skóre otočili. Další gól už nepadl!
FC Baník Ostrava
sobota 23.7.2022
2:1
(2:1)
Městský stadion Ostrava
Diváci: 968
MFK Karviná
Letáček – Ndefe (61. Sanneh), Frydrych (46. Chlumecký), Pokorný, Fleišman - P. Jaroň (61. Buchta), Kaloč, Tetour (61. Budínský), Šehić - Klíma (46. Kuzmanović), Tijani (75. Smékal).
Ciupa - A. Krčík (61. Zedníček), Soukeník, Žídek, Cienciala - Nešický (46. D. Krčík), Boháč (61. Stropek) - Mikuš, Málek (61. Svoboda), Rezek (61. Clement) - Papadopulos (61. Durosinmi).
Branky: 9. Jaroň, 16. Tetour - 4. Málek
Rozhodčí: Proske

Komentář

Bez zraněných Tavarese, Čmelíka a Bartla plus nemocného Martina Šindeláře začali Karvinští na Městském stadionu v Ostravě- Vítkovicích výborně. Hned ve čtvrté minutě se po krásné kombinaci ocitl osamocen před brankářem Jaroslav Málek a zkušeně zakončil – 0:1! Hosté vedli pouze pár minut, poté poslal přesný centr na zadní tyč Eldar Šehić, kde byl připravený Petr Jaroň a do prázdné brány pohodlně vyrovnal – 1:1.

V 16. minutě měl Baník štěstí - Tetour chtěl centrovat, jenže míč se mu „svezl“ na noze a zapadl do brány. Gólman Jiří Ciupa byl totálně bez šance! Ostravští byli při chutí, druhý gól mohl přidat Jaroň. Pak trefil břevno Klíma a z dorážky sice Jaroň skóroval, ale byl v ofsajdu a gól neplatil. 

Ve dvaatřicáté minutě mohlo být srovnáno. Výborně zahranou standardní situaci málem využil jemnou tečí hlavou Rajmund Mikuš. Asi o tři minuty později pak Ciupa vytáhl super zákrok proti Klímovi! V závěru pak hosté neuspěli jedovatou střelou z dálky. 

Ve druhém poločase byla převaha domácích znát, Karvinští se moc na útočnou polovinu soupeře nedostávali. Jenže minimálně tři skvělé zákroky si připsal Jiří Ciupa – zlikvidoval tutovku Kuzmanoviće, hlavičku Pokorného i pokus Buchty. 

Fotbalisté MFK zahrozili dvakrát v závěru, ale Letáček, který nahradil lehce zraněného Jana Laštůvku, příliš práce neměl. 

Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: „Soupeř byl lepší. Vyhrál zaslouženě, vstřelil o gól víc. Na to, že skládáme úplně nový tým, tak jsem byl s výkonem hráčů spokojený, i když jsme prohráli. I proti tak kvalitnímu mužstvu, jakým je Baník, jsme si vypracovali šance. Za výkon v generálce se nemusíme stydět. Na kluky jsem pyšný.“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo