Gólové hody a tři body! Karviná-Příbram 4:1

22.09.2018 | redakce

Gólové hody a tři body! Karviná-Příbram 4:1 Druhou domácí výhru za sebou slaví karvinský tým. V sobotním podvečeru zvládl pod taktovkou Bojana Letiće hornické derby a bodově se dotáhl na Slovácko a Teplice.

9.kolo, sobota 22.9.2018
MFK Karviná - 1.FK Příbram  4:1  (2:0)
Branky: 22. Budínský, 29. Wágner, 53. vl. Nitrianský, 86. Moravec - 46. Mingazov
ŽK: Wágner, Mertelj - Soldát, Skácel, Voltr, Nitrianský
Rozhodčí: Marek – Paták, Polák
MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka, Moravec – Mertlelj, Budínský (79. Ramirez) – Ba Loua (77. Guba), Lingr (52. Smrž), Letić – Wágner.
1.FK Příbram: Švenger – Hlúpik, Nitrianský, Tregler, Skácel (46. Mingazov) – Průcha, Květ, Soldát (70. Pejša), Antwi – Fantiš – Slepička (11. Voltr).
Počet diváků: 2814

Karvinští vyrukovali na nováčka s jedinou změnou v základní sestavě oproti minulým zápasům – Tusjaka nahradil Ba Loua. První větší vzrušení přišlo v osmé minutě, kdy hostující Slepička z otočky nevyzrál na Martina Berkovce. Za dvě minuty musel hřiště na nosítkách právě bývalý zápasník MMA opustit. Na druhé straně hřiště Tomáš Wágner v jasné šanci po dlouhém autu Čoliće a prodloužení Panáka zamířil hlavou nad bránu, ve druhé tutovce mu byl máván ofsajd.

V dalších minutách už to bylo i s radostí. Bojan Letić potáhl míč do šestnáctky, přihrál k penaltovému puntíku, kde byl připravený Lukáš Budínský a ten levou nohou umístil míč na vzdálenější tyč – 1:0. Domácí byli při chuti a dál hráli s elánem a nadšením. Rezonoval z toho o sedm minut později druhý gól v síti Milana Švengera.  Byl to opět Letić, který nahrával, jeho centr si našel hlavou Tomáš Wágner a zblízka zvýšil - 2:0.

Hosté z Příbrami hrozili sporadicky a docela dost faulovali, což ostatně potvrzují hned tři udělené žluté karty během prvních třiceti minut. Domácí diktovali tempo hry, s blížícím se koncem půle se už ale nikam nehnali a snažili se udržet dvoubrankový náskok.

Druhá půle začala pro domácí tým špatně, centrovaný míč do vápna odvrátil kapitán Janečka na hranici šestnáctky ke střídajícímu Mingazovovi, který trefil přesně k tyči a rázem dostalo utkání nový náboj – 2:1. Klid na domácí kopačky přišel záhy. Velmi šťastně s pomocí těla Milana Nitrianského dostal z velkého úhlu míč do sítě střílející Letić – 3:1.

Klíčový zákrok zápasu zapsal po hodině Martin Berkovec zblízka proti Filipu Hlúpikovi - karvinská jednička perfektně zmenšila úhel a Hlúpik neměl šanci ho z metru prostřelit. Hosté i přes nepříznivý stav dál kousali a Berkovec se měl co ohánět, aby se náskok neztenčil. Radovat se mohl třeba exkarvinský Voltr.

V posledních deseti minutách měli domácí tři čisté šance – neuspěli natřikrát Wágner, z otočky Ramirez ani Guba po rychlém výpadu. Čtvrtý gól nakonec vstřelil po krásné individuální akci Jan Moravec. Hbitý fotbalista se protáhl z levé strany až před Švengera a zblízka pod břevno zavěsil – 4:1. Poslední akci hostů nezvládl zakončující Fantiš, a tak se už skóre neměnilo!

Domácí trenér Roman Nádvorník: „Na soupeře jsme byli velmi dobře připravení. Čekali jsme, že pravého beka jim bude hrát stoper Soldát a Bojan Letić hrál na něho výborně, podal výborný výkon. Na druhé Skácel už je pomalejší, tak jsme na něj poslali Ba Loua. I přes čtyři góly jsme mohli skórovat víckrát, Příbram měla za stavu 3:1 také dobré šance, tam nás podržel gólman Berkovec. Zápas jsme měli rozhodnout dřív, jsem rád za výhru i za to, že si držíme nastavenou herní kvalitu.“

Hostující trenér Josef Csaplár: „Zápasy, ve kterých figuruje Příbram, prostě baví. Lidé si přijdou na své a přišli si i tentokrát. Bohužel dostáváme jednoduché góly a to je náš problém. Nyní se ještě budeme muset vypořádat s absencí Míry Slepičky, který bude dlouhodobě mimo, ještě v noci se v Praze podrobí operaci kotníku. Pěkný fotbal z obou stran, v Karviné se bude slavit.“

• Molitorisz na kvalifikaci U17
dnes - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
před 2 dny - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
před 3 dny - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
před 3 dny - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.