16. květen 2024

Historicky první výhra v Ďolíčku! Bohemians 1905-Karviná 1:3

Tohle se povedlo! Ohromně důležité tři body vezou fotbalisté MFK z neoblíbeného stadionu, kde až doteď nikdy nevyhráli a téměř sedm let neskórovali. Skvělý druhý poločas okořenili góly Rajmund Mikuš, Lukáš Budínský a Patrik Čavoš.
čtvrtek 16.5.2024
1:3
(1:0)
Ďolíček
Diváci: 2962
Reichl – Kadlec, Křapka, Shejbal (62. Hrubý) – Köstl (74. Puškáč), Beran (74. Kozák), Hůlka, Dostál – Matoušek (46. Mužík), Ristovski (62. Necid), Huf.
Ciupa – Bergqvist, Svozil, Fleišman – Mikuš, Boháč, Moses (84. Žák), Ražnatović (65. Raspopović) – Budínský (77. Čavoš) – Ezeh (77. Krčík), Regáli (65. Adeleke).
Branky: 20. Matoušek - 48. Mikuš, 54. Budínský, 89. Čavoš
ŽK: Fleišman, Moses (oba KAR.)
Rozhodčí: Starý – Hrabovský, Slavíček

Trenéři vsadili na totožnou základní jedenáctku jako v předchozím utkání se Zlínem. Víc na míči byli domácí, v první desetiminutovce si však ani jeden tým žádnou zajímavou šanci nevytvořil. První střelou chtěl prověřit brankáře Reichla David Moses, ovšem míč k němu díky zablokovanému pokusu ani nedoputoval.

Opravdová šance přišla ve třinácté minutě, dělovka Milana Ristovskeho skončila na břevnu. O několik minut později se už domácí radovali. Individuální chybu Jiřího Fleišmana chladnokrevně potrestal Jan Matoušek – 1:0. Bohemka byla v první půli aktivnější, od hostů ze Slezska to bylo směrem dopředu poměrně málo.

Do druhé půle přišli Karvinští jako vyměnění. Hned po třech minutách totiž přetavili ve vyrovnávací gól rychlý zisk míče. Rajmund Mikuš to udělal parádně a křižnou střelou na zadní tyč nedal Reichlovi v bráně Bohemians šanci. Pro slovenského univerzála to byl čtvrtý gól v sezóně a první od 27. srpna – 1:1! Vzápětí spálil tutovku Martin Regáli, když šel sám na brankáře, ale tváří v tvář neuspěl. Karvinští byli aktivní a to se vyplatilo!

Velká chyba totiž přišla i na druhé straně. Lehký centr do vápna gólman Reichl vyboxoval tak nešikovně za sebe, že jej Lukáš Budínský jednoduše dopravil hlavou do sítě a během měsíce vstřelil pražskému klubu už druhý gól – 1:2.

Po hodině hry měl na kopačce gól Martin Regáli, ale není mu souzeno - ze dvou metrů neuklidil centrovaný míč od Ezeha do sítě, nýbrž branku překopl. A to už byla jeho poslední akce, neboť jej trenéři spolu s Ražnatovićem střídali a do hry poslali čerstvého Adelekeho a Raspopoviće.

Další minuty hráči v šedých dresech kontrolovali. Na začátku poslední desetiminutovky ukázal postřeh Jiří Ciupa proti přízemní střele Davida Hufa. Definitivu zisku tří bodů stvrdili Karvinští v předposlední minutě. Po špatné rozehrávce domácích se míče zmocnil Dominik Žák, přihrál Adelekemu, ten už viděl nabíhajícího Mikuše, který naservíroval míč na malé vápno Patriku Čavošovi a to už snad ani nešlo nedat -1:3!

Skvělý druhý poločas tak znamená zisk veledůležitých tří bodů a posun na čtrnácté místo v tabulce.

Zdroj fotky: Bohemians Praha 1905

Domácí trenér Jaroslav Veselý: „Utkání dvou odlišných poločasů - v prvním jsme hosty přehrávali, trefili břevno i tyč a několik dalších příležitostí se nám nepodařilo dobře dohrát. Do druhé půle jsme vstoupili katastrofálně a během šesti minut ztratili vedení. Když si necháte dát takhle hloupé góly, nakopnete tím jakýkoliv tým. Karviná podávala dobré výkony a teď se jí to možná vrátilo.

Hostující asistent trenéra Marek Bielan: „Utkání se mi hodnotí lépe než předchozí duely. K vidění byly dva rozdílné poločasy. V prvním byla Bohemka lepší a měli jsme štěstí. V kabině jsme museli zvýšit hlas, něco jsme si řekli a museli změnit pár věcí, aby se to otočilo. Bylo potřeba začít vyhrávat souboje, i když tady na Bohemce je to těžké. Po rychlém gólu Mikuše jsme začali kralovat. Po druhém gólu jsme měli zápas pod kontrolou. Hráče musím za koukatelný fotbal pochválit. Zvládli jsme to a chválím.“

po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.