23. duben 2023

Hořká remíza! Karviná-Líšeň 2:2

Karvinští nevyužili šanci bodově odskočit na prvním místě, když o výhru přišli v nastaveném čase. Tři ze čtyř gólů vstřelili hosté, výsledek však byl 2:2.
neděle 23.4.2023
2:2
(1:0)
Městský stadion
Diváci: 1788
Líšeň
Neuman - Mikuš, Krčík, Bederka, Žídek - Budínský, Boháč - Memić (73. Bartl), Málek (85. Papadopulos), Antovski (65. Rezek) - Adeleke (73. Boateng).
Vajner – Pašek, Jeřábek, Černín, Lutonský – Čermák – Otrísal (78. Laczkó), Matocha, Polášek, Sokol (49. Šumbera) – Machalík (67. Zikl).
Branky: 18. Memić, 87. vl. Černín - 80. a 90. Pašek
ŽK: Budínský - Sokol, Pašek
Rozhodčí: Ulrich – Pfeifer, Bureš

Hned tři změny udělal realizační tým před duelem s druhou Líšní – na lavičce zůstali Boateng, Rezek a Soukeník, od začátku místo nich vyběhli Adeleke, Memić a Antovski. První půle byla poměrně vyrovnaná, nebezpečnější byli domácí. Líšeň hrozila pouze sporadicky. Jediné vážnější ohrožení branky Vladimíra Neumana představovala nastřelená tyč v podání zakončujícího Sokola.

To už ale bylo v době, kdy Karvinští vedli – třetí gól z posledních čtyř zápasů vstřelil Amar Memić. Náběh za obranu vyšperkoval kličkou brankáři a zakončením do prázdné brány otevřel skóre duelu. Kromě již zmíněné tyče líšeňského Sokola se klub z předměstí Brna do pořádné šance nedostal.

Druhá půle nebyla z domácí strany už tak kvalitní. Přesto hráči MFK kontrolovali výsledek a při troše štěstí mohli přidat druhý gól. To se nestalo a udeřilo na druhé straně. Po centru z pravé strany vyrazil brankář Neuman míč v houšti těl pouze před sebe k líšeňskému Paškovi a ten zblízka doslova dotlačil míč do sítě.

A jestliže utkání bylo do osmdesáté minuty „nudné“, tak poslední minuty stály za to. Po vyrovnání totiž vstřelila Líšeň další gól, ovšem do vlastní sítě. Ukázkového vlastence si stehnem či kolenem vstřelil Jakub Černín. To však nebylo vše, na druhé straně mohl ve velké šanci vyrovnat Pašek, který zůstal osamocený ve výhodné pozici, ale střela mu nesedla a vysoko přestřelil.

Ve druhé minutě nastavení po zisku míče na vlastní půlce postupoval střídající Boateng sám na gólmana. Ghanský útočník ovšem zazmatkoval, hostující obránce smazal jeho snad desetimetrový náskok a dokonce mu zabránil v zakončení! A na druhé straně soupeř trestal – osamocený Pašek na zadní tyči hlavou obloučkem překonal vybíhajícího Neumana a vyrovnal.

A pořád to nebylo vše. Na hranici vápna, možná už v šestnáctce zahrál jeden z hráčů Líšně rukou, sudí nechal rozehrávat z hranice šestnáctky a Lukáš Budínský napálil břevno. Potom už byl strhující závěr zápasu ukončen hvizdem hlavního arbitra. Karvinští tak poprvé od 31. srpna doma nevyhráli…

Domácí trenér Tomáš Hejdušek: „Těžko se mi hledají slova. Pokud nám soupeř daruje vlastní gól, tak od nás musí být závěr daleko lepší. Navíc jsme ve druhém poločase přestali úplně nepochopitelně hrát. Kdybychom pokračovali ve výkonu z první půle, tak utkání dopadne úplně jinak. Chyby musíme hledat sami u sebe, oklepat se a jedeme dál – do Opavy. Ta hraje o záchranu my tam musíme vyhrát a získat ztracené body zpět.“