Generální partner
Světlý režim
17. únor 2016

Karviná opět zdolala Znojmo, tentokrát v přípravě 2:1

Újezdec u Uherského Brodu byl místem vzájemného střetnutí prvního a třetího týmu Fotbalové národní ligy. Karvinští o své výhře rozhodli dvěma góly v závěru první půle. Po změně stran Znojmo snížilo a zároveň neproměnilo penaltu.
1.SC Znojmo FK
středa 17.2.2016
1:2
(0:2)

Diváci: 0
MFK Karviná
Veselý (46. Doleček) – Helísek (60. Vavřík), Weber (46. Okleštěk), Nepožitek (70. Nepožitek), Odehnal (46. Bělíček), Pokorný, Žondra, Ledecký (46. Njire), Šumbera, Šamánek (46. Stáňa), Mezlík
Pindroch (46. Pastornický) – Moravec (46. Puchel), Janečka (60. Tóth), Hošek, Eismann – Šisler (46. Sedlák) – Juřena, Duda (46. Pospěch), Glaser, Puri – Urgela (60. Lingr).
Branky: 89. Stáňa - 41. Glaser z pen., 45. Urgela

Komentář

Oba celky absolvují na jihu Moravy své soustředění, a protože už mají spolu v letošní sezóně oba zápasy odehrány, tak nic nebránilo domluvení vzájemného zápasu takřka na samotném konci zimní přípravy. Od začátku do konce se hrál vyrovnaný zápas. Karvinští v bílých dresech hrozili převážně z dálky, vyjma pokusu Luba Urgely na přední tyči.

Góly začaly padat na konci poločasu a k radosti karvinského týmu do sítě Znojma. Nejprve trochu nešťastně zahrál znojemský hráč ve vápně rukou a rozhodčí nařídil penaltu – tu proměnil Petr Glaser a otevřel skóre. Krátce před poločasovým hvizdem navíc zvýšil na dvougólový rozdíl Lubomír Urgela.

Po změně stran oba týmy prostřídaly, Znojmo se snažilo o vyrovnání, ale marně - přitom šance mělo. Tu největší z penalty v podání Njireho. Jenže Martin Pastornický, který do druhé půle nahradil Branislava Pindrocha, jeho pokus vystihl. To se ukázalo jako důležitý a rozhodující moment, který znamenal vítězství.

V samotném závěru totiž stihl pouze korigovat přesnou hlavičkou do protipohybu karvinského brankáře Bronislav Stáňa. „Bylo vidět, že oba týmy se s přírodním pažitem pomalinku sžívají. Byly tam technické nedostatky, nějaké ztráty, ale z obou stran měl zápas velmi slušné tempo a navíc díky menšímu hřišti docházelo k množství soubojů,“ prohlásil po utkání trenér Jozef Weber.

Výsledek nepřeceňoval, byl si vědom, že utkání bylo vyrovnané. „V první půli jsme my i Znojmo hráli v silnějších sestavách. Trochu mě jen mrzí, že gólman Pastornický neudržel čisté konto, když už se mu podařilo lapit i penaltu. Gól v poslední minutě dostal i v prvním zápase v Rybniku. Myslím si, že jsme o nulu vzadu měli ještě víc zabojovat,“ zdvihl varovný prst hlavní trenér. 

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo