Generální partner
Světlý režim
21. květen 2016

MFK OKD KARVINÁ JE PRVOLIGOVÁ!

Svěřenci kouče Webera to před rekordní návštěvou dokázali. V posledním domácím utkání porazili 2:0 Pardubice a před závěrečným zápasem celé soutěže už nemohou přijít o postup. Stále však mohou tento ročník Fotbalové národní ligy vyhrát!
MFK Karviná
sobota 21.5.2016
2:0
(1:0)
Kovona
Diváci: 2027
FK Pardubice
Pindroch - Janečka, Dreksa, Hošek, Eismann - Šisler - Puri (86. Panák), Moravec, Budínský, Zelený (68. Puchel) - Pospěch (73. Urgela).
Knobloch – Šejvl, Pospíšil, Vencl, V. Kakrda – Fusek, Kudrna, Kovář, Fousek (54. Pánek) – Kayamba (53. Valenta), Petráň.
Branky: 4. Hošek, 48. z pen. Budínský
ŽK: Vencl (PAR.)
Rozhodčí: Proske – Kotík, Arnošt

Komentář

Karvinští věděli, že pokud vyhrají, nemusí je nic zajímat kromě oslav. To se nakonec podařilo i díky brzkému gólu, který vstřelil hlavou už ve čtvrté minutě Jan Hošek. Když pak krátce po změně stran přidal z penalty po faulu na Puriho druhou trefu a celkově svou jedenáctou v sezóně Lukáš Budínský, mohlo se pomalinku chladit šampaňské.

Po delší době se v základu neobjevil Erik Puchel, ale přednost dostal Sander Puri. Po prvním vstřeleném gólu však domácí postupně vypadávali z rytmu, byť měl na noze druhý gól Estonec Puri, ale zamířil ze solidní pozice nad bránu. Pak přišlo karvinské hluché období, během kterého byli hosté na soupeřově polovině, ale nic nebezpečného si nevytvořili.

Druhá půle začala podobně jako ta první – rychlých gólem. O ten se už, jak bylo zmíněno, postaral z penalty Lukáš Budínský a rekordní fanouškovská návštěva na Kovoně vytryskla nadšením. Oficiálně dorazilo 2027 fandů. Krátce před hodinou hry se trefil přesně i Zbyněk Pospěch, jenže byl v ofsajdu a sudí Proske tak gól nemohl uznat.

Karvinští v pohodě kontrolovali vývoj utkání, Pardubice do ničeho nepustili a po závěrečném hvizdu mohly propuknout postupové oslavy. Ale sezóna ještě nekončí, z kabiny hned všichni hlásili, že je láká celý ročník Fotbalové národní ligy vyhrát. K tomu stačí „maličkost“ – zvítězit příští týden ve Varnsdorfu… 

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Jozef Weber: „Pardubice mají dobrou defenzivu, těžko se jim dávají góly, proto jsem moc rád, že jsme se prosadili už po čtyřech minutách. Ano, rozhodně to nebyla žádná Brazílie a pohodička, ale to se dalo čekat. Jsem šťastný, že se nám tady za dva roky povedlo s vedením klubu vytvořit takový tým, který to dotáhl až k postupu do nejvyšší soutěže.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo