Generální partner
Světlý režim
12. srpen 2022

Nepřesvědčivý výkon za bod, Příbram-Karviná 1:1

Určitě nejhorší výkon v sezóně znamenal první ztrátu. Karvinští u Litavky rychle vedli, ale soupeř postupně přebral iniciativu a zaslouženě po změně stran vyrovnal. Podruhé v úvodních třech kolech se střelecky prosadil Rajmund Mikuš.
FK Viagem Příbram
pátek 12.8.2022
1:1
(0:1)
Na Litavce
Diváci: 648
MFK Karviná
Melichar - Čejka, Fišl, Sakala, Dudl - Čermák, Anih (84. Volřínek), Musil (78. Švestka), Petrák - Osmančík (78. Novotný), Hájek (84. Vott).
Ciupa - A. Krčík (46. Cienciala), D. Krčík, Žídek, Zedníček - Boháč (71. Šindelář), Soukeník (86. Nešický) - Mikuš (76. Clement), Durosinmi, Rezek (46. Bartl) - Papadopulos.
Branky: 57. Osmančík - 2. Mikuš
ŽK: Musil, Anih, Čejka - Zedníček
Rozhodčí: Všetečka – Leška, Matoušek

Komentář

Trenéři udělali v základní sestavě několik změn – od začátku hráli Durosinmi, Zedníček, Boháč a Rezek. Na lavičce zůstali Nešický, Rolinek a Cienciala, v trestu byl Málek. Nová barevná kombinace přinesla hráčům MFK štěstí hned po dvou minutách, kdy kapitán Michal Papadopulos nabídl zakončení rozběhnutému Rajmundu Mikušovi a ten před gólmanem Melicharem nezaváhal.

V dalších minutách Příbram přidala a minimálně dva perfektní zákroky musel vytasit brankář Ciupa, kterého potkala i nepříjemnost, když se ve vzduchu ošklivě srazil se spoluhráčem Sebastianem Boháčem. Naštěstí po krátkém ošetření „zlatými ručičkami“ maséra Davida Ledviny byli oba v pořádku a pokračovali v zápase.

Hosté ze Slezska nehráli dobře, nedařilo se jim a měli s domácím týmem překvapivě problémy. Poločas však skončil vítězstvím. Do druhé půle udělal kouč Hejdušek dvě změny. Jenže obraz hry se příliš nezměnil. Karvinští nebyli schopní se dostat do pořádné akce, kombinace a ohrozit domácího gólmana Melichara.

Naopak domácí krátce před hodinou hry asi zaslouženě vyrovnali díky Pavlu Osmančíkovi. Ten využil přihrávku do běhu od svého spoluhráče a z pravé strany překonal Ciupu. Že by fanoušci na stadionu sledovali strhující zápas plný šancí? To vůbec ne. Zajímavých akcí i šancí bylo jako šafránu. Navíc poslední dvacetiminutovka byla rozkouskována mnoha střídáními na obou stranách.

Po závěrečném hvizdu byli spokojenější hosté, přestože jim utkání nevyšlo podle představ, tak si domů odvezli jeden bod a dohromady jich po třech kolech mají na svém kontě už sedm.


Ohlasy trenérů

Hostující trenér Tomáš Hejdušek: „Nejsem vůbec spokojený. Pozitivní je pouze získaný bod do tabulky. Rychle jdeme do vedení a místo, aby nás bylo plné hřiště, tak jsme se nepochopitelně stáhli a přestali hrát. Našim fanouškům, kteří za námi přijeli takovou dálku, bych se chtěl za takový výkon omluvit.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 26.11. | redakce

Lubomír Vlk: Výkyvy byly obrovské, s podzimem nejsme spokojení!

Obsáhlý rozhovor s Lubomírem Vlkem o podzimu, který byl pro klub po šesti letech druholigový. Sportovní ředitel přiblížil a snažil se vysvětlit příčiny diametrálně odlišných výsledků doma a venku. Na první části sezóny však našel i pozitiva…

st 23.11. | redakce

Trenér Tomáš Hejdušek o podzimu, dlouhé zimní pauze atd.

Po pohárovém duelu s pražskou Slavií došlo i na hodnocení podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Odpovědi kouče Tomáše Hejduška byly přepsány, ale dají se také poslechnout na klubovém Youtube kanále.

čt 10.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Žák

Kmenový hráč soupeře nemůže do utkání zasáhnout ne kvůli dohodě klubů, ale proto, že pyká za karty. Stabilního člena základní sestavy tak fanoušci uvidí pouze na tribuně, odkud bude svým spoluhráčům držet palce. V rozhovoru se točila řeč okolo Varnsdorfu, ale i jeho začátcích či blížícímu se fotbalovému MS.

út 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

S Lukášem Budínským jsme probrali nejen aktuální stav, ale kreativní záložník zavzpomínal i na angažmá v Mladé Boleslavi, kam odešel právě z Karviné po sezóně 2018/2019. Zahrál si za reprezentaci a minulé léto přestoupil do Ostravy. Řeč se v rozhovoru stočila samozřejmě i k trenérovi Pavlu Vrbovi, který však na lavičce slezského klubu dlouho nevydržel…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo