1. červenec 2023

Nezvládnutý druhý poločas! Tychy-Karviná 3:2

Csaplárova past v plné "kráse". Karvinští vedli na půdě GKS Tychy 2:0 po první půli, domácí ale třemi góly po přestávce nakonec dokázali zvítězit. Krásným gólem se prezentovala nová posila Papalele.
GKS Tychy
sobota 1.7.2023
3:2
(0:2)

Diváci: 0
I. pol.: Lapeš - Hošek, Krčík, Traore, Žídek - Žák, Boháč - Memić, Budínský, Papelele - Franko. II. pol.: Ciupa - Hošek (61. Motyčka), Bederka, Kauan, Antovski - Bartl, Moses - Vinicius, Málek (70. Ezeh), Rezek - Adeleke.
Branky: 49. Rumin, 72. Szpakowski, 80. Bieroński - 4. Papalele, 33. Krčík

Na nádherném stadionu to od začátku zápasu byla doslova hra kočky s myší. Karvinští trenéři dali příležitost i čerstvě oznámeným letním posilám. V základní sestavě nechyběl křídelník Papalele a s kapitánskou páskou na hrotu Matej Franko. V bráně se poprvé objevil Jakub Lapeš z Hlučína, jehož transfer bude brzy oficiálně potvrzen.

Karvinští na druholigového polského soupeře vletěli, hrálo se převážně na jeho polovině a šancí bylo dost. První gól padl po chybné rozehrávce domácích a výbornému presinku hráčů MFK. Díky perfektní orientaci a přesné mušce Kapverďana Papaleleho vedla Karviná záhy 1:0, když z dvaadvaceti metrů z levé strany hřiště trefil úplně přesně – gólman si sice na míc sáhl, ale byl bez šance.

V dalších minutách tlak Karviné neustával, na zadní tyči neproměnil tutovku Sebastian Boháč a po rohovém kopu netrefil z dobré pozice ani mladík Traore, který odehrál velice dobrý první poločas. V 19. minutě pak z dálky napřáhl Jan Žídek a také mnoho nechybělo – míč směřující pod břevno vytáhl brankář polského celku na roh. Domácí byli totálně bezzubí, svěřenci Tomáše Hejduška hráli skvěle!

Po třiceti minutách rozehráli rychlé a nakrátko standardní situaci. Míč přenesli na druhou stranu hřiště a po centru a šťastném dvojitém odrazu sám před brankářem zvýšil na dvou brankový náskok stoper Dávid Krčík. Za pár minut po kombinační akci si naskakoval na míč v náběhu Lukáš Budínský, ovšem bránu jen těsně minul. I tak šli hosté do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Do druhé půle poslali oba trenéři nové hráče a obraz hry se změnil. Karvinští byli sice opticky lepším týmem, ale góly už střílel jen domácí tým a nutno podotknout, že po individuálních chybách. Nejprve se domácí prokombinovali ze své poloviny na soupeřovu. Jednoduchou přihrávkou za obranu a nekomunikaci mezi stoperem a brankářem Rumin snížil.

Pomyslný „chléb“ se lámal po hodině hry. Výborný nákop Ciupy a prodloužení Rezka vyústilo v šanci pro Adelekeho. Jeho technické zakončení obloučkem z hranice šestnáctky však cíl nenašlo! Domácí vyrovnali osmnáct minut před koncem po rohovém kopu a skóre přetočili na svou stranu v 80. minutě po dalším rohovém kopu a zaváhání Jiřího Ciupy. Ve zbývajících minutách se již nic podstatného nestalo. Hráči MFK i přes výborný výkon a dvougólový náskok z první půle odjížděli zklamaní.

Trenér Tomáš Hejdušek: „Těžko hledám slova. Na první poločas se byla radost dívat, ale po přestávce? Jestli si někdo myslí, že se utkání dohraje při vedení 2:0 samo, tak nemá v tomto kádru co dělat! V prvním poločase jsme byli kompaktní, byly tam vidět věci z tréninku. Škoda, že jsme nevedli třeba pět nula – tři tutové šance jsme neproměnili. Za první poločas před klukama smekám, takhle si představuju, abychom hráli. Někteří hráči svojí šanci chytili, jiní ne.“