Generální partner
Světlý režim
12. srpen 2020

Nové tváře pálily ostrými, Karviná-Jastrzebie 2:0!

Druhý letní test dopadl výsledkově v pořádku - Karvinští si v tropické výhni poradili s nedalekým polským GKS Jastrzebie. Gólově se prosadili Michal Papadopulos a hezky z dálky Tomáš Ostrák.
MFK Karviná
středa 12.8.2020
2:0
(1:0)
Kovona
Diváci: 0
GKS Jastrzebie S.A.
Bolek (46. Neuman) - Eduardo (46. Janečka), Kouřil (46. Stropek), Twardzik - Ndefe (67. Jean Mangabeira), Smrž (46. Tavares), Jean Mangabeira (46. Hanousek), Qose (67. Smrž), Čonka (67. Holiš) - Papadopulos (46. Haša), Ostrák.
Branky: 31. Papadopulos, 70. Ostrák
Rozhodčí: Proske

Komentář

Fotbalisté MFK vyběhli na trávník SC Kovona s Michalem Papadopulosem a Filipem Twardzikem, jehož příchod se podařilo dotáhnout oficiálně krátce před zápasem – Twardzik si rovnou navlékl kapitánskou pásku.

Od začátku zápasu zkoušel trenér Jarábek hru se třemi obránci, dlouho se nic pořádného nedělo, ale přesto byli o chlup lepší hosté z Polska – byli živější, rychlejší. A vlastně také nebezpečnější. V sedmnácté minutě trefili tyč a o osm minut předvedl Petr Bolek po střele zblízka perfektní zákrok. Karvinští hodně chybovali, ztráceli míče.

Zvrat v celém zápase přišel po třiceti minutách, kdy hrubě chyboval gólman Jastrzebie a Michal Papadopulos měl ve své premiéře v dresu MFK hodně lehkou úlohu k vstřelení gólu. O pár minut později se Papadopulos objevil ve velké šanci, když si vyskočil na vysoký balón, ale v ideální pozici těsně minul. V těchto minutách byli domácí lepším týmem na trávníku.

Do druhého poločasu kouč Jarábek lehce prostřídal a partie pokračovala. V dobrém světle se jeví mladý Tomáš Ostrák, který nevypustí žádný souboj. Jistě si počínal také Twardzik. Ostrák se dočkal zasloužené odměny dvacet minut před koncem, když si navedl z levé strany míč, zbavil se dvou protihráčů a krásnou střelou z hranice šestnáctky stvrdil domácí vítězství.

Oba týmy si ještě vytvořily pár příležitostí, ale žádná z nich se neujala. V dresu Karviné se rovným dílem, co se týče minutáže, podělila dvojice Petr Bolek a Vladimír Neuman.  

Ohlasy trenérů

Trenér Juraj Jarábek: „Oproti minulému zápasu mě těší vítězství a čisté konto, ke kterému přispěl dvěma těžkými zákroky v první půli Petr Bolek. Měli jsme horší vstup do zápasu, nám pomohla chyba soupeře k vedoucí brance, potom jsme se uklidnili. Do zápasu jsme šli z plné zátěže, soupeř po jednom tréninku – hráči Jastrzebie byli zpočátku živější. Myslím si, že to byl dobrý zápas ve velké únavě.“ 


Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo