Generální partner
Světlý režim
3. říjen 2021

Obrovskou chybu soupeř potrestal, Karviná-Mladá Boleslav 0:1

Karvinští domácí zápas nezvládli, naopak soupeř z města automobilů potvrdil, že ve Slezsku dlouhodobě umí! O osudu utkání rozhodl jediný gól, který vstřelil devět minut před koncem kapitán Marek Matějovský.
MFK Karviná
neděle 3.10.2021
0:1
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 2082
FK Mladá Boleslav
Bolek – Křapka, Buchta, Eduardo, Šehić – Šindelář (85. Stropek), Qose – Mikuš (85. Sinyavskiy), Bartl (65. Nešický), Bartošák – Papadopulos (75. Zych).
Šeda - Šimek, Suchý, Karafiát - Douděra, Hlavatý, Matějovský (85. Dancák), Jurásek - Fila (65. Ladra), Škoda, Ewerton (90. Lukáš Mašek).
Branka: 81. Matějovský
ŽK: Bartl, Buchta - Šimek, Škoda, Matějovský
Rozhodčí: Petřík – Antoníček, Vodrážka

Komentář

Plni elánu a odhodlání zlomit nepříznivou sérii nastoupili Karvinští do prvního říjnového utkání. Kouč Jozef Weber nemohl kromě Jeana Mangabeiry, Rafy Tavarese a Tomáše Jursy počítat ani s Marcem Túliem, Matějem Juráskem a Lukášem Čmelíkem.

Úvodní půlhodina snesla měřítko, domácí fotbalisté byli hladoví, aktivní, ale náznaky šancí nedotáhli do gólové podoby. Hned v úvodu měl slušnou příležitost Kristi Qose ze standardní situace, ovšem ani nadvakrát nepropálil hradbu těl ve zdi. V osmé minutě se do palebné příležitosti dostal z osmnácti metrů kapitán Michal Papadopulos. Jeho střela zamířila o chlup vedle.

Hrozili i hosté – Škoda zakončoval z první a o kousek netrefil, na druhé straně přišel kvalitní centr Mikuše na nabíhajícího Bartla, který nezakončil. Až na zadní tyči vystřelil Lukáš Bartošák, jehož střela zamířila jen do boční sítě. Petr Bolek musel vytasit zákrok proti Ewertonovi, který se elegantně zbavil Šindeláře, ovšem střela z úhlu karvinskou brankářskou jedničku nepřekvapila.

Po třiceti minutách to byl znovu Milan Škoda, který číhal na zadní tyči, ale znovu neuspěl. První poločas nenabídl vyložené tutovky, ale spíš pološance. Bezbrankový stav tak nepřekvapil.

Jestliže Karvinští byli zpočátku utkání aktivní, tak druhý poločas patřil hostům. Byli nebezpečnější a nakonec zápas rozhodli. Varování přišlo v 72. minutě – domácí ztratili na půlce míč a Hlavatý zakončil rychlý brejk přízemní střelou, s kterou si Bolek poradil.

Zákrok zápasu přišel o pět minut později. Po přímém kopu Matějovského a několika odrazech se míč dostal do ideální pozice k Milanu Škodovi, kterého fantasticky vychytal Petr Bolek! Rozhodnutí přišlo v 81. minutě. Sérii kiksů jednotlivých defenzivních hráčů potrestal na zadní tyči osamocený Marek Matějovský. 

Zbytek utkání už byla spíše křeč, v nastaveném čase ještě měli domácí k dispozici dva rohové kopy, ale boleslavská obrana nekapitulovala…

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Jozef Weber: „Složitá doba, složitá situace. Nevyhráli jsme deset utkání, je to nepříjemné. Po nadějné první půli a začátku druhé převzali hosté iniciativu. Měli jsme problém dorážet Ewertona, Hlavatého a Matějovského – obraz hry se změnil. Myslím si, že když jsme přežili obrovskou šanci Boleslavi, kterou chytil Bolek na lajně, tak jsme měli dohrát zápas aspoň na remízu. Poté ovšem přišla série až neuvěřitelných chyb a gól, který se v naší situaci rovná skoro tragédii.“

Hostující trenér Karel Jarolím: „Chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do zápasu. Domácí vstoupili do utkání aktivně, měli tam nějaké nebezpečné závary. My jsme nebyli schopni se dostat do hry a podržet míč. Postupem času se to zlepšilo, dostávali jsme se do hry a vytvářeli jsme si nebezpečné situace. V některých případech v zakončení jsme mohli být agresivnější. Do druhé půle jsme šli s tím, abychom využívali více prostory na stranách a dobře kombinovali. Dlouho to vypadalo, že se nám gól nepodaří vstřelit, až nejzkušenější hráč rozhodl.“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo