Generální partner
Světlý režim
16. září 2012

Opakující se chyby nás ničí, Varnsdorf-Karviná 4:1

Dvě utkání venku a devět obdržených branek. Po Bohemians 1905 přišla další ledová sprcha, tentokrát ve Varnsdorfu. Tým Pavla Malury podlehl v nedělním odpoledni domácímu celku vysoko 1:4 a dál se trápí.
FK Varnsdorf
neděle 16.9.2012
4:1
(3:1)

Diváci: 920
MFK Karviná
Kovář - Jakobovský, Zieris, Pimpara, Tvaroha - Cana, Kotiš - Mach, Schubert (71. Hikspoors), Breite (85. Stehlík) - Volf (77. Daníček).
Rakovan - Cverna O., Mikula, Bolf (72. Cverna V.), Knötig (46. Gonda) - Ciku, Fischer (69. Wojnar), Hrtánek, Vladavič - Presl, Vrána.
Branky: 35. a 42. Volf, 21. z penalty Kotiš, 64. Breite - 37. Presl
ŽK: Kotiš, Mach - Vladavič, Gonda
Rozhodčí: Proske - Trávníček, Plesar

Komentář

Individuální chyby a neproměňování vyložených šancí, to je největší bolest našeho celku. To se do puntíku potvrdilo také v utkání na severu Čech. Už do poločasu lovil Matej Rakovan třikrát míč ze své sítě. Ihned po přestávce Elvist Ciku neproměnil tutovku a po chvíli domácí přidali čtvrtý gól a bylo hotovo. „Rozdíl ve skóre je velký, protože domácí na rozdíl od nás své šance proměnili. Když trestuhodně zahodíme i ty nejvyloženějších šance, tak se vyhrát nedá,“ prohlásil mrzutě trenér Karviné Pavel Malura.

Pochmurné karvinské odpoledne načal ve 21. minutě domácí Kotiš, který po faulu na Schuberta bezpečně proměnil penaltu a poslal Varnsdorf do vedení. Ve 35. minutě zahrávali karvinští roh. Po něm se však míče zmocnili domácí, kteří se dostali do brejku dva na jednoho a Volf lobem překonal Rakovana – 2:0. O dvě minuty později se dočkala také Karviná. Admir Vladavič našel krásným centrem hlavu Antonína Presla, který snížil – 2:1. Branka vlila hostujícím hráčům krev do žil. Pěkná akce Elvista Cikua toho byla důkazem. Prohnal se kolem domácích, ale v poslední chvíli si ukopl před brankářem domácích balon. Tři minuty před pauzou se Varnsdorf radoval potřetí. Totální propadák hostujícího týmu potrestal z brejku opět Volf – 3:1.

Na začátku druhé půle trestuhodně zaváhal už zmiňovaný Elvist Ciku, když zcela osamocen před brankářem ještě hledal některého ze svých spoluhráčů, konkretně Admira Vladaviče. „Leží na nás neskutečná deka. Kluci si v zakončení nevěří a pak to takhle dopadá,“ řekl Malura. Další dvě velké šance hosté nedali, přestože gól byl opravdu blízko, a tak je stihl trest číslo čtyři. Co s míčem udělat nevědel Breite, tak jednoduše vystřelil a trefil přesně - 4:1. V tom okamžiku bylo o osudu zápasu rozhodnuto. „Herně jsme se zvedli po našem vstřeleném gólu. Jenže vzápětí jsme inkasovali. Opravdu poctivě jsme hráli prvních patnáct minut ve druhé půli, ale to je žalostně málo,“ doplnil trenér Pavel Malura.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo