7. září 2018

PŘÍPRAVA: Otočka a vítězství se Znojmem 2:1

Karvinští zvládli vložený přípravný duel v reprezentační přestávce a ve Vyškově porazili druholigové Znojmo 2:1. Obě trefy zařídil v poslední desetiminutovce Ondřej Lingr.
1.SC Znojmo FK
pátek 7.9.2018
1:2
(1:0)

Diváci: 0
I.poločas: Berkovec - Putyera, Krivák, Kocsis, Tusjak - Smrž, Suchan - Galuška, Fokaidis, Guba - Wágner. II. poločas: Pastornický - Čolić, Panák, Janečka, Moravec - Mertelj, Budínský - Ba Loua, Lingr, Letić - Ramirez.
Branky: 39. Beganović - 80. a 83. Lingr
Rozhodčí: Cieslar

Dvě kompletní jedenáctky poslal na trávníku ve Vyškově do utkání trenér Roman Nádvorník. V první půli se kromě Tomáše Wágnera, Luboše Tusjaka a Martina Berkovce objevili méně vytěžovaní hráči + si trenér Nádvorník vytáhl z juniorky záložníka Fokaidise, po změně stran už hrála takřka celá obvyklá základní sestava.

První pětačtyřicetiminutovka trenéry MFK i samotné hráče určitě neuspokojila. K vidění bylo plno nepřesností a dalších vad „na kráse“. Karvinští vstřelili gól po standardní situaci, ale rozhodčí viděl faul Tomáše Wágnera, tudíž jeho gól hlavou nemohl platit. Zaujala také celkem povedená střela Jana Suchana, která měla solidní parametry, ale míč těsně minul cíl.

S blížícím se koncem úvodního dějství mohl otevřít skóre znovu Wágner, ale jeho hlavička mířila těsně nad bránu. V 39. minutě se hostům povedl rychlý brejk a nakonec z toho byl gól v síti Martina Berkovce. Těsně před odchodem do kabin pak mělo Znojmo, respektive jeden z hráčů, na hlavě ještě jeden gól, ale z vyložené pozice míč ideálně netrefil.

Po změně stran už to bylo z karvinské strany mnohem lepší a projevila se kvalita hned od začátku. Vyrovnat mohl dvakrát Bojan Letić, který však před gólmanem ani jednou neuspěl. Další šanci měl Jan Moravec, který se dostal do šestnáctky, ovšem neprostřelil gólmana. Míč se snesl ze vzduchu, ale Ondřej Lingr neměl kvůli svému vzrůstu šanci jej hlavou dopravit do sítě.

Všechno si mládežnický reprezentant vynahradil v poslední desetiminutovce, kdy nejprve po centru Letiće jemně hlavou „lízl“ míč ke vzdálenější tyči a vyrovnal. Za tři minuty těžil Ondřej Lingr z přihrávky Ramireze, dvakrát si míč zasekl, čímž zmátl obránce i brankáře, a do prázdné brány rozhodl o vítězství.

Trenér Roman Nádvorník: „První poločas nebyl z naší strany dobrý. Měli jsme sice dvě brankové šance, ale to soupeř taky a jednu proměnil. Náš záměr odehrát zápas s nulou tedy nevyšel. Druhý poločas byl lepší, od první minuty jsme těžili z lepší kombinace a měli plno centrů. Kromě dvou gólů jsme měli v průběhu hry i další zajímavé věci. Zápas po dvoufázových trénincích splnil účel, mohli jsme však přidat o gól víc.“