Generální partner
Světlý režim
6. září 2019

PŘÍPRAVA: Prohra 2:3 s Třincem!

Diváci v Jablunkově, kam vůbec poprvé zavítal profesionální fotbal, viděli pět gólů a porážku prvoligového týmu. Karvinští třikrát inkasovali a ani mocný finiš v závěru nestačil aspoň na remízu.
FK Třinec
pátek 6.9.2019
3:2
(0:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Pastornický - Putyera (46. Ndefe), Krivák, Rundić (46. Kouřil), Moravec (46. Čonka) - Weber (46. Smrž) - Galuška (46. Vukadinović), Vlachovský (46. Lingr), Zhelizko (46. Bukata), Puchel (46. Guba) - Steven.
Branky: 55. Wojnar, 57. Tijani, 73. Janošik - 83. z pen. Guba, 89. Krivák
Rozhodčí: Vojkovský

Komentář

Kvarteto Janečka, Petráň, Ba Loua a Hanousek dostalo od trenérů zápasové volno a do Jablunkova vůbec neodcestovalo. Naopak trenéři vyzkoušeli mladého ukrajinského hráče Ivana Zhelizka a po dlouhém zranění odehrál poločas Jan Moravec. Celé utkání zvládli Pastornický, Krivák a Petkov.

V prvním poločase se nehrál příliš atraktivní fotbal, k vidění ani nebylo moc šancí. Tu největší neproměnil Steven Petkov, jehož vychytal Adamuška. Utkání bylo vyrovnané, hráči obou týmů se hlavně nechtěli zranit.

Po změně stran se dobré tři stovky diváků dočkaly hned pěti gólů. Skóre otevřel Wojnar, když jeho polotvrdou střelu neudržel Pastornický a míč skončil v síti. Za dvě minuty udeřil po rohovém kopu nováček Tijani a Třinec rázem vedl o dva góly. To však nebylo všechno, po špatném návratu do obrany zůstal na kraji šestnáctky neobsazený Janošík a tvrdou střelou ke vzdálenější tyči zvýšil zhruba sedmnáct minut před koncem na rozdíl tří gólů pro druholigový tým.

Karvinští přeřadili na vyšší stupeň a během pár minut aktivní Dávid Guba dvakrát trefil tyč. Po ruce v pokutovém území se Guba sedm minut před koncem dočkal gólu z penalty, kterou s přehledem proměnil a krátce před závěrečným hvizdem upravil na konečný stav přesně hlavičkující Ján Krivák. Víc už toho oba týmy nenabídly, protože sudí Vojkovský duel hned po vypršení devadesáté minuty ukončil.    

Ohlasy trenérů

Asistent trenéra Marek Bielan: „Utkání splnilo účel, mělo nasazení i tempo. Ano, udělali jsme tři chyby, ale výsledek nebyl prioritou. Pozitivem utkání je především návrat Jana Moravce a zpátky do formy se dostává Dávid Guba. Důležité také je, že se nikdo nezranil.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 18.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Veliký profesionál se definitivně loučí. Stylově před vyprodaným stadionem se s ním klub jako s hráčem rozloučí. Ovšem Michal Papadopulos v klubu působí dál – jako trenér útočníků. Nejen o tom, ale i o bohaté kariéře, kterou by mu mohl leckdo závidět, hovořil v bulletinovém rozhovoru.

čt 26.10. | redakce

Martin Zedníček: Všechno už dělám naplno, pauza byla dlouhá!

Po necelých jedenácti měsících znovu navlékl dres a vyběhl na trávník. Martin Zedníček je po těžkém zranění kolene zpátky! Od začátku října si znovu užívá zápasový rytmus - zatím v třetiligovém béčku.

st 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Juraj Jarábek

Pohodové povídání s trenérem Jurajem Jarábkem především o jeho dalších štacích po odvolání z lavičky MFK v březnu 2021. Pochválil také našeho odchovance Ondřeje Lingra za obrovský herní progres.

út 3.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matej Čurma

Majitel dvou Slovnaft Cupů se Spartakem Trnava dosáhl s tímto klubem i na dvě třetí místa v lize, stejně tak s Ružomberkem, kam přišel už ve čtrnácti letech. Slovák Matej Čurma v rozhovoru vypráví třeba o českých trenérech, kteří jej vedli právě pod Čebraťom. A v Trnavě se setkal v jedné kabině i se svým vzorem Martinem Škrtělem…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo