Generální partner
Světlý režim
6. září 2019

PŘÍPRAVA: Prohra 2:3 s Třincem!

Diváci v Jablunkově, kam vůbec poprvé zavítal profesionální fotbal, viděli pět gólů a porážku prvoligového týmu. Karvinští třikrát inkasovali a ani mocný finiš v závěru nestačil aspoň na remízu.
FK Třinec
pátek 6.9.2019
3:2
(0:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Pastornický - Putyera (46. Ndefe), Krivák, Rundić (46. Kouřil), Moravec (46. Čonka) - Weber (46. Smrž) - Galuška (46. Vukadinović), Vlachovský (46. Lingr), Zhelizko (46. Bukata), Puchel (46. Guba) - Steven.
Branky: 55. Wojnar, 57. Tijani, 73. Janošik - 83. z pen. Guba, 89. Krivák
Rozhodčí: Vojkovský

Komentář

Kvarteto Janečka, Petráň, Ba Loua a Hanousek dostalo od trenérů zápasové volno a do Jablunkova vůbec neodcestovalo. Naopak trenéři vyzkoušeli mladého ukrajinského hráče Ivana Zhelizka a po dlouhém zranění odehrál poločas Jan Moravec. Celé utkání zvládli Pastornický, Krivák a Petkov.

V prvním poločase se nehrál příliš atraktivní fotbal, k vidění ani nebylo moc šancí. Tu největší neproměnil Steven Petkov, jehož vychytal Adamuška. Utkání bylo vyrovnané, hráči obou týmů se hlavně nechtěli zranit.

Po změně stran se dobré tři stovky diváků dočkaly hned pěti gólů. Skóre otevřel Wojnar, když jeho polotvrdou střelu neudržel Pastornický a míč skončil v síti. Za dvě minuty udeřil po rohovém kopu nováček Tijani a Třinec rázem vedl o dva góly. To však nebylo všechno, po špatném návratu do obrany zůstal na kraji šestnáctky neobsazený Janošík a tvrdou střelou ke vzdálenější tyči zvýšil zhruba sedmnáct minut před koncem na rozdíl tří gólů pro druholigový tým.

Karvinští přeřadili na vyšší stupeň a během pár minut aktivní Dávid Guba dvakrát trefil tyč. Po ruce v pokutovém území se Guba sedm minut před koncem dočkal gólu z penalty, kterou s přehledem proměnil a krátce před závěrečným hvizdem upravil na konečný stav přesně hlavičkující Ján Krivák. Víc už toho oba týmy nenabídly, protože sudí Vojkovský duel hned po vypršení devadesáté minuty ukončil.    

Ohlasy trenérů

Asistent trenéra Marek Bielan: „Utkání splnilo účel, mělo nasazení i tempo. Ano, udělali jsme tři chyby, ale výsledek nebyl prioritou. Pozitivem utkání je především návrat Jana Moravce a zpátky do formy se dostává Dávid Guba. Důležité také je, že se nikdo nezranil.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo