Generální partner
Světlý režim
25. červenec 2015

Postup bez vážnějších problémů, Hranice-Karviná 1:5

Tři údery ze vzduchu a dva po zemi. Karvinští hráči hned pětkrát překonali domácího brankáře a v pohodě tak postoupili do druhého pohárového kola. Dva góly vstřelil Lukáš Budínský, po jednom pak Sedlák, Dreksa a Juřena.
Hranice
sobota 25.7.2015
1:5
(1:3)

Diváci: 220
MFK Karviná
Tomečka - Biskup (81. Vanduch), Chrastina, Čáp, Kalous (69. Žoch), Kundrát, Kuchař, Hanák, Ferenc, Hoffmann (53. Vyka), Šišlák.
Pindroch - Růžička (73. Fiala), Dreksa, Jovanović, Eismann - Sedlák (46. Juřena), Vaněk - Sivrić, Budínský, Zelený (22. Puchel) - Urgela.
Branky: 38. Kuchař - 36. a 43. Budínský, 5. Sedlák, 83. Dreksa, 88. Juřena
Rozhodčí: Dresler

Komentář

Od samotného úvodu bylo zcela jasné, kdo bude po celý zápas na hřišti pánem. Hosté v zelených dresech začali na útulném stadionku v Hranicích zostra a už ve druhé minutě mohl otevřít skóre Lubo Urgela, jenže z otočky minul. Za tři minuty už se mířilo přesně. Centr z levé strany přistál na hlavě Jana Sedláka, který jej pohodlně uklidil do sítě.

V desáté minutě opět skvělá a rychlá akce zleva. Budínský přihrál Eismannovi, karvinský kapitán pak Urgelovi, který míč ještě posunul na Sivriće, který si položil domácího obránce, ale tváří v tvář gólmanovi zklamal. Za pár chvil ze zajímavé pozice vysoko přestřelil Vaněk. Domácí o sobě dali poprvé vědět až v 28. minutě, když jeden z domácích borců prošel sám celé hřiště a gólman Pindroch musel poprvé na zem.

Ve 36. minutě to už bylo o dva góly. Akci z levé strany zakončil přesně hlavou Budínský. Následně však domácí zahrávali vůbec první rohový kop a byla z toho branka, kterou vsítil hlavou nekrytý domácí Michal Kuchař. Od té chvíle byli domácí všude a zle favorizovaným hostům zatápěli, dobrý zákrok na bližší tyči musel předvést Pindroch. Definitivní klid přišel ještě před pauzou, když se podruhé v utkání trefil Lukáš Budínský, tentokrát nohou.

Po změně stran tempo hry opadlo, domácí si zřejmě v první půli sáhli v horkém a dusném počasí na dno svých sil a Karvinští zápas v pohodě kontrolovali. Nakonec však sympaticky hrajícímu domácímu celku, který když zahrozil, tak jen ze standardních situací, přidali v závěrečné desetiminutovce ještě dva góly – nejprve hlavou Dreksa a pět minut po něm i Juřena.

Velkou příležitost ke skórování měl ještě dvacet minut před koncem po krásné Sivrićově uličce Urgela, ale zamířil jen vysoko nad a góly si tak zřejmě schovává až na ligové zápasy. Trenér Jozef Weber byl rád za výhru a tím pádem i za postup do dalšího kola proti Vítkovicím, které vyhrály 1:0 v Petrovicích. „Chtěli jsme do utkání vstoupit rychlým gólem, což se nám podařilo. Prvních dvacet minut bylo výborných, byl tam pohyb i šance. Malinko nás přibrzdil gól domácích, kteří navíc po něm hodně ožili a naopak my zbytečně znervózněli. Druhá půle už byla v pohodě, kontrolovali jsme hru a tempo hry trochu opadlo. Jsme rádi, že máme první kolo úspěšně za sebou a nebylo to takové trápení jako minulý rok v Kozlovicích,“ řekl po utkání hlavní kouč Karviné.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo