Generální partner
Světlý režim
25. srpen 2021

Povinnost splněna postupem do dalšího kola, Slavičín-Karviná 1:5

Karvinští vstřelili na Valašsku pět gólů, přestože v poločase byl stav nerozhodný. Zasloužený postup korunovaný dvěma góly beka Antonína Křapky...
FC TVD Slavičín
středa 25.8.2021
1:5
(1:1)
Slavičín
Diváci: 450
MFK Karviná
Vypušťák - Goňa, Kocián (79. Šoman), Škubník, Salajka - Jakubowicz (65. Šťastný), Zvoníček (65. Šmotek), Vincour, Staněk (70. Rožek) - Fojtů (79. Bor), Žůrek.
Bolek - Mikuš (46. Bartošák), Buchta, Šindelář, Křapka (69. Eduardo) - Jean Mangabeira (43. Stropek), Nešický - Sinyavskiy (69. Papadopulos), Svoboda, Jurásek - Tavares (46. Zych).
Branky: 39. Fojtů - 18. a 49. Křapka, 56. Svoboda, 70. Nešický, 80. Jurásek
ŽK: Fojtů (SLA.)
Rozhodčí: Dorušák

Komentář

Fotbalisté MFK přijeli do Slavičína v plné „palbě“ a potvrdili roli favorita. Od samotného úvodu měli míč u nohou a hráli na polovině domácího týmu. Jenže nemohli se prokombinovat do výraznější šance. Až po čtvrthodině vzal na sebe odpovědnost Aleš Nešický a trefil tyč. Za tři minuty se už hosté radovali z vedení.

Domácí gólman vyrazil střelu Nešického, následně míč skončil ještě na břevnu a nakonec po závaru před domácí bránou dopravil míč do sítě Antonín Křapka. Ve dvaadvacáté minutě pohrdl gólem Rafael Tavares, kterému adresoval míč takřka před prázdnou bránu a přesně do kroku Vlasiy Sinyavskiy.

Brankář Slavičína Vypušťák se dál překonával, v osmadvacáté minutě hezky lapil i skrytou přízemní střelu Antonína Svobody. Vzápětí vznikl před domácí bránou další závar, ale hosté míč do brány nedokázali protlačit, přestože Křapka k tomu měl hodně blízko. Stejně tak Aleš Nešický, ale nepodařilo se. A tak přišel trest! Domácí se po chybě dostali do jediného náznaku šance a byli úspěšní, míč se dokutálel do brány a bylo vyrovnáno.

Hosté ze Slezska rozhodli o svém vítězství a postupu na začátku druhého poločasu dvěma rychlými góly hlavou. Nejprve se znovu trefil Antonín Křapka a po něm i Antonín Svoboda. Unavený soupeř sice nerezignoval, ale od té doby už to bylo jen o tom, jaké bude konečné skóre. Na trávník se nakonec dostali všichni nominovaní hráči kromě gólmana Neumana.

Karvinští v posledních dvaceti minutách ještě dvakrát udeřili – nejprve se z hranice vápna hezky trefil Aleš Nešický, po něm pak propálil gólmana na bližší tyči Matěj Jurásek. Naopak v samostatném nájezdu neuspěl Eduardo, který trefil jen boční síť. Po závěrečném hvizdu sudího Dorušáka byli všichni spokojení – Karvinští z postupu a domácí ze zážitku proti prvoligovému soupeři.

Ohlasy trenérů

Trenér Jozef Weber: „Když jsme tady před čtyřmi lety hráli naposledy, tak to bylo těžší než tentokrát. Splnili jsme povinnost, jsme v dalším kole. Už v první půli jsme si vytvořili spoustu šancí, ale hodně mě naštvala individuální chyba, která vedla k vyrovnání, a soupeř najednou na chvilku ožil. Rozhodl úvod druhé půle a naše dva góly. Za pět tref jsem rád, ale mohlo jich klidně být víc – chtěl jsem, aby se trefili ofenzivní hráči.“

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo