Problém jménem Heinz, Znojmo-Karviná 3:0

10.03.2013 | redakce, foto/Libor Duchoň

Problém jménem Heinz, Znojmo-Karviná 3:0 Tvrdý direkt na úvod, jinak to nazvat nejde. Karvinští odjeli ze Znojma s nepořízenou. Hrdinou zápasu se stal domácí Marek Heinz, který ve 49. minutě zkompletoval hattrick. Hosté z Karviné v průběhu zápasu nastřelili pouze dvě tyčky. Fotky ze zápasu pořídil pan Libor Duchoň, děkujeme.

18.kolo, neděle 10.3.2013
1.SC Znojmo FK - MFK Karviná  3:0  (2:0)
Branky: 10., 17. a 49. Heinz
ŽK: Hnaníček - Vaněk, Besta
Rozhodčí: Kalenda - Kovařík, Machálek
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Hříbek, Yonov (83. Mička), Hnaníček, Mudra - Helísek, Lacko, Buchta (76. Švarc), Nepožitek, Okleštěk (70. Cihlář) - Heinz.
MFK Karviná: Paleček - O. Cverna, Mikula , V. Cverna, Hottek - Hoferica, Sobala (30. Vaněk) - Ciku, Fischer (46. Legierski), Knötig (62. Limanovský) - Besta.
Počet diváků: 920

Těsně před začátkem zápasu začalo ve Znojmě hustě pršet. Štěstí to přineslo domácím, konkrétně Marku Heinzovi. Ten se během úvodních sedmnácti minut dokázal dvakrát střelecky prosadit. První gól vstřelil v desáté minutě z necelých dvaceti metrů přesně k tyči. Při druhém gólu si ve vápnu potáhl míč a přeloboval brankáře Palečka v karvinské brance.

S hosty to logicky otřáslo a nic světoborného do konce poločasu nevymysleli. Naopak výborný zákrok proti střele Nepožitka musel vytáhnout Lukáš Paleček. „Znojmo hrálo v obraně jednoduše a důrazně. Nemohli jsme se přes ně vůbec prosadit,“ řekl trenér Karviné Jan Pánik, který po půlhodině stáhl nevýrazného Mariusze Sobalu a na hřiště se tak dostal Richard Vaněk.

Z druhého poločasu uběhly sotva čtyři minuty a Marek Heinz zkompletoval hattrick, když se trefil přesně mezi Palečkovy nohy. V té chvíli bylo definitivně po zápase. Nejnebezpečnější akci si Karvinští vytvořili až deset minut před koncem. Hottkova zahraná standardní situace i s přispěním domácího brankáře Hrubého však skončila pouze na tyči. Právě poslední desetiminutovka patřila hostujícímu celku. Za zmínku ještě stojí centr Ondřeje Cverny a následná střela z voleje právě Hottka, kterou musel domácí gólman nadvakrát likvidovat. Skóre se však už nezměnilo. Karviná tak odjela ze Znojma s třígólovou porážkou.

Domácí trenér Leoš Kalvoda: „Mužstvo podalo na těžkém a podmáčeném terénu velmi dobrý a kvalitní výkon. V první půli jsme soupeře prakticky do ničeho nepustili, naopak ve druhém dějství nás trochu Karvinští zatlačili a na nás padla menší deka. Za výhru 3:0 jsme rádi, ale byl to jen první zápas."

Hostující trenér Jan Páník: „Začátek jara jsme si představovali jinak. Bohužel nás srazily dva rychlé góly. Když po necelých dvaceti minutách prohráváte o dvě branky, tak je to vždy těžké. Marek Heinz je velký hráč, což v tomto zápase dokázal. Přestože jsme hráče upozorňovali, že nesmí dostat balón na hranici šestnáctky, tak to bylo k ničemu. V prvním poločase jsme se vlastně k ničemu pořádnému nedostali. Druhá půle byla o něco lepší, přestože jsme v jejím úvodu potřetí inkasovali. Kromě dvou nastřelených tyček se nám nic převratného v útoku vymyslet nepodařilo.“

• Také juniorka má rozlosováno
před 2 dny - Na středečním losovacím aktivu v Praze se kromě dvou profesionálních soutěžilo rozlosovala také Juniorská liga - jízdní podzimní řád MFK Karviná U21 najdete ZDE.

• Video ze zátěžových testů
před 3 dny - V úterý a ve středu absolvovali hráči fyzické zátěžové testy na Klinice sportovní medicíny v Ostravě. Na průběh testování se podívejte ve videu na MFK Karviná TV - ZDE.

• Tisková zpráva LFA
před 3 dny - Fortuna a Ligová fotbalová asociace ve středu představily novou identitu fotbalových soutěží v Česku. Tisková zpráva je k přečtení ZDE.

• Další zkušenosti pro Madera
18.6. - Matúš Mader má za sebou další vydařený reprezentační sraz. Se slovenskou osmnáctkou absolvoval dva duely proti Bělorusku (1:1 a 4:2). V prvním zápase odehrál náš borec celý počet minut, ve druhém naskočil na posledních šest minut.

• S Cracovií Kraków v 10:00
15.6. - První přípravný duel zná čas výkopu. Karvinští změří síly v sobotu 23. června v Dětmarovicích s Cracovií Kraków od 10 hodin.

• Mader proti Bělorusku
11.6. - V posledních utkáních kapitána dorostenecké devatenáctky Matúše Madera čekají další reprezentační povinnosti. V úterý a ve čtvrtek hraje slovenská osmnáctka dva přípravné duely doma v Senci proti Bělorusku.

• Víkendové výsledky mládeže
9.6. - U19-Baník Ostrava 4:2, Hlučín-U18 3:1, U17-Baník Ostrava 0:2, Hlučín-U16 5:1, Brušperk-st.žáci B 3:3, Brušperk-ml.žáci B 3:2.

• Dvanáctka třetí v B.Bystrici
8.6. - Žáci U12 skončili na mezinárodním turnaji v Banské Bystrici na výborném třetím místě. Z triumfu se radoval maďarský Györ, druhý skončil slovenský Ružomberok. Gratulace celému týmu a pod vedením trenéra Tomáše Červenky.