Generální partner
Světlý režim
10. červenec 2015

První remíza v přípravě, s Górnikem Zabrze 0:0

V pátečním podvečeru se diváci na stadionu Ernesta Pohla v Zabrze gólu ani na jedné straně nedočkali, přestože si obě strany vytvořily dostatek zajímavých šancí ke skórování.
Górnik Zabrze
pátek 10.7.2015
0:0
(0:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Przyrowski - Cupriak, Danch, Kopacz, Kosznik - Kurzawa, Sobolewski, Grendel, Iwan (46. Urynowicz), Madej - Gergel.
Pindroch - Byrtus (46. Fiala), Dreksa (68. Moskál), Jovanović, Eismann (46. Juřena) - Vaněk, Sedlák (62. Duda) - Puchel (46. Šandera), Sivrić (72. Kurušta), Zelený - Urgela (62. Panák).
Rozhodčí: Bielawski

Komentář

V hostující sestavě se opět objevilo nové jméno – byl jím baníkovský Oldřich Byrtus. Trenér Weber dal příležitost všem hráčům, kteří k utkání odcestovali. Akorát už nestřídal hned v poločase téměř celou jedenáctku, ale naopak posílal hráče na trávník postupně.

Během první půle byl vidět útočník Lubomír Urgela, ale gólově se ze svých dvou slušných šancí neprosadil. Stejně tak krátce před koncem poločasu Sivrić, jehož střelu lapil domácí brankář. Dvě minuty po změně stran mohl jít do vedení domácí tým, jenže nový muž na trávníku Urynowicz trefil tyč. Górnik byl ve druhé půli aktivnější, ale bez gólového efektu. To ostatně dokumentoval dvacet minut před koncem Gergel, ale brankář Pindroch se vyznamenal.

Za tři minuty se objevil ve velmi zajímavé situaci mladík Duda, ale bohužel těsně minul. Konečná remíza znamená pro domácí tým první ztrátu, pro karvinské borce naopak první remízu v letní přípravě. V dalším týdnu čekají na tým trenéra Webera poslední dva zápasy. Ve středu v Rybniku s místním ROWem a v sobotu derby s Baníkem na zrekonstruovaném stadionu ve Vítkovicích.

S výkonem svých svěřenců byl Jozef Weber po utkání spokojený. „Bohužel spokojenost není s útočnou fází respektive s koncovkou. Není to ojedinělý případ a trápí nás to. Do začátku sezóny na tom musíme zapracovat," řekl Weber.

Rozhovory Rozhovory
ne 15.11. | redakce

Lukáš Čmelík: Z kabiny je cítit dobrá nálada

V prvním rozhovoru Lukáš Čmelík vychvaluje svůj nový klub, přidává názor na českou ligu a prozrazuje, s kterými hráči aktuálního kádru už v minulosti hrál v jednom týmu...

st 11.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - TOMÁŠ OSTRÁK

Dvacetiletý šikula Tomáš Ostrák patří německému Kolínu nad Rýnem, nyní je ovšem v Karviné na ročním hostování a daří se mu skvěle. Je důležitým článkem základní sestavy, navíc byl premiérově povolán do reprezentační jednadvacítky.

so 31.10. | redakce

Martin Šindelář: Mrzí mě, že se liga přerušila, přestože jsme dodržovali manuál

Od 3. října nehrají, pouze tvrdě trénují a čekají na povolení znovu hrát. Stoper Martin Šindelář doufá, že se brzy začne, protože tréninky jsou dost náročné. Aby ne, když se o víkendech nehraje a není se na co šetřit...

čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii