Remíza se silnou Wislou Krakow na úvod

28.06.2014 | redakce

Remíza se silnou Wislou Krakow na úvod V nádherném tréninkovém komplexu Wisly Krakow v Myślenicích, který se může zcela jistě měřit například s těmi v Rakousku, sehráli svěřenci Jozefa Webera první přípravný zápas. S pátým týmem uplynulého ročníku polské nejvyšší soutěže remizovali 1:1.

přát., sobota 28.6.2014
Wisla Kraków - MFK Karviná  1:1  (1:0)
Branky: 26. Jankowski - 86. Cverna V.
Wisla Kraków: Bieszczad – Burliga (79. Furtak), Głowacki (69. Bierzało), Dudka, Sadlok – Uryga – Garguła (69. Guedes), Jankowski, Stilić (76. Szywacz), Boguski (46. Sarki) – Brożek (46. Issa).
MFK Karviná: Pindroch - Cverna O. (46. Limanovský), Mikula, Cverna V., Kwakuf (46. Puškáč) - Vaněk (77. Kurušta), Misan (32. Duda) - Svatonský (68. Taraba), Fiala (74. Puchel), Eismann - Juřena (46. Legierski).
Počet diváků: 0

Utkání by se dalo bez nadsázky rozdělit na dva zcela odlišné poločasy. V tom prvním jasně dominoval domácí tým, který na Karvinou vyrukoval v takřka nejsilnější sestavě – to znamená, že i například s kanonýrem Pawlem Brožkem. V první čtvrthodině se hrálo pouze po šestnáctky obou týmů. Jedinou vážnější šanci měla po standardní situaci Wisla, ale Braňo Pindroch v bráně vytáhl výborný zákrok.

První branka padla po další standardce v 26. minutě, kdy se milimetrově přesně z otočky s pomocí tyče prosadil neobsazený Jankowski. Domácí měli i nadále více ze hry a mohli přidat i druhou branku. Po chybě jednoho z karvinských hráčů postupoval na Pindrocha sám Brožek, ale Pindroch ho vychytal. Karvinští v první půlce zahrozili pouze dvakrát a v obou případech to bylo ze standardních situací, se kterými si však obrana v čele s polským brankářem poradila.

Do druhé půle poslal trenér čerstvé hráče a v dalším průběhu se do hry postupně zapojili všichni, kteří byli k dispozici. Pozitivem a příslibem je, že dal šanci a prostor odchovancům, kteří se rozhodně neztratili, spíš naopak. Lukáš Duda se dokonce na hřiště podíval už v prvním poločase.

Ihned po změně stran zahrozili Karvinští opět ze standardky, ale ani tentokrát to nevyšlo. Václava Cvernu vychytal domácí gólman. Od 60. minuty tlak Wisly ochabl, nebyla už tolik na míči a gólman Pindroch si mohl oddechnout a pozorovat, co se děje na druhé straně.

Hosté z Karviné se dostali do dvou solidních náznaků. Nejprve po kombinaci Vaňka s Fialou se ocitl v šanci David Puškáč a asi za minutu šel do úniku Legierski. Místo přihrávky na Fialu však zvolil střelu, ale ta nebyla přesná. Když už to vypadalo, že se nic nestane, tak Karvinští udeřili. Po faulu na Puškáče rozehrál trestný kop Pavel Eismann přesně na hlavu Václava Cverny, který v 86. minutě vyrovnal. Až po tomto okamžiku se již na krásném zeleném pažitu nic nestalo a oba celky se tak rozešly smírně 1:1.

Jozef Weber nebyl po zápase vůbec spokojený s prvním poločasem. „Takhle přesně hrát nechceme a nebudeme! Bez pohybu a běhání to prostě nejde. Naopak druhá půle mě uklidnila a potěšila, přestože tam bylo plno chybiček. Ale najednou byla na hráčích vidět snaha hrát a běhat. Nějak podobně bychom se chtěli prezentovat i nadále,“ řekl k utkání trenér Weber. Jeho svěřenci hrozili v celém průběhu zápasu takřka výhradně jen ze standardních situací, což je pozitivní zpráva. „To zcela jistě, ale těch potěšitelných věcí tam bylo více,“ zakončil.

• Jurčák s Future U16 vítěz
včera - Český národní tým Future U16 dominoval a logicky také triumfoval na turnaji v Belgii. Borec MFK Karviná Oliver Jurčák se neztratil, zasáhl do všech utkání - proti Belgii (výhra 2:1) odehrál v základu celý zápas, proti Dánsku (4:2) celý druhý poločas a v zápase se Švédskem (3:1) zasáhl do utkání na posledních 19 minut.

• Sestřih vítězství na Letné
před 2 dny - Krásnou velikonoční neděli prožili všichni fanoušci a samozřejmě celý klub, vždyť svěřenci Františka Straky vyhráli na půdě Sparty. Sestřih nejzajímavějších okamžiků je ZDE.

• KARVINÁ CUP: Triumfy Katowic
před 3 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se vydařil. Za krásného počasí se v obou kategoriích (U8 a U10) radovaly z celkového vítězství týmy GKS Katowice. Domácí týmy pod vedením trenérů Hánla a Vichera skončily hodně na 5.místě. Podrobnosti během týdne!

• Víkendové výsledky týmů MFK
20.4. - U18-Valašské Meziříčí 6:1, U16-Valašské Meziříčí 1:2, Zlín-U15 1:2, Zlín-U14 7:0, Hranice-U13 2:15, Hranice-U12 6:13, st.žáci B-Jablunkov 1:3, Ml.žáci B-Jablunkov 5:3.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
18.4. - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
17.4. - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.