15. září 2019

Remíza, která nebavila! Karviná-Bohemians 1905 0:0

Ani na čtvrtý pokus Karvinští na vlastním stadionu v této sezóně nevyhráli. V nepříliš pohledném utkání si s pražskou Bohemkou rozdělili body za remízu 0:0!
neděle 15.9.2019
0:0
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 3623
Hrdlička - Ndefe, Krivák, Kouřil, Čonka – Hanousek – Ba Loua, Janečka (73. Smrž), Lingr (88. Steven), Vukadinović (58. Galuška) – Petráň.
Fryšták – Hůlka, Krch, Pokorný – Havel, Jindřišek, Vacek (85. Nečas), Podaný – Hronek (85. Rada), Keita (46. Ugwu), Vodháněl.
ŽK: Vukadinović, Janečka, Hanousek, Krivák - Ugwu, Jindřišek
Rozhodčí: Marek – Blažej, Váňa

Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji museli oželet zraněné Gubu, Bukatu a vykartovaného kapitána Rundiće - kapitánskou pásku navlékl Marek Janečka. Od úvodního hvizdu sudího Marka se hrál oboustranně opatrný fotbal s mnoha nepřesnostmi a s šancemi jako šafránu.

Karvinští fotbalisté si hned v úvodu vytvořili palebnou příležitost díky aktivnímu Ba Louovi, jenže jeho projektil zpoza vápna Fryšták v hostující bráně viděl velmi dobře. To bylo na dlouhé minuty vše, Bohemka si nevytvořila vůbec nic. V závěru poločasu poslal Ba Loua moc hezký centr na útočníka Petráně, který ovšem ve vzduchu míč minul – tohle byla největší šance.

Kdo čekal ve druhé půli ofenzivní manévry, musel být zklamán. Karvinští měli nějaké příležitosti, konkrétně Ba Loua po standardní situaci či dorážející Vukadinović, ale Fryšták byl na místě. Domácí gólman Hrdlička prožil bezstarostné odpoledne, protože slabší tým směrem do ofenzivy v Karviné dlouho nebyl.

Devět minut před koncem ještě vystrašil brankáře Bohemky Ondřej Lingr, jenž mířil pod břevno, ale Fryšták míč vyrazil. V poslední minutě měl největší šanci utkání Marek Hanousek, ale odražený míč zhruba z jedenácti metrů cíl nenašel a domácí defenzivní záložník přestřelil.

A to bylo všechno! Karvinští podruhé za sebou remizovali 0:0 a minimálně do středy se posunuli na čtrnáctou příčku tabulky.

Domácí trenér František Straka: „Měli jsme dvě velké šance, ty jsme neproměnili. Pozitivem je obranná fáze, protože jsme soupeře nepustili do jediné šance. Fotbalu bylo málo a nikdo nechtěl prohrát, čemuž odpovídalo dění na hřišti. Nakonec ten bod beru.“

Hostující trenér Martin Hašek: „Hrálo se vyrovnané utkání s množstvím osobních soubojů a bezbrankové skóre je logickým vyústěním dění na hřišti.“