9. srpen 2014

Skvělé! Tři body z Třince po dlouhých čtyřech letech

Dlouhé čtyři sezóny čekala Karviná na výhru u rivala z Třince. Povedlo se to až ve druhém kole ročníku 2014/2015. Vítězství 3:1, které zařídili svými góly Budínský, Urgela a Fiala, bylo zcela zasloužené.
FK Třinec
sobota 9.8.2014
1:3
(1:1)

Diváci: 1220
Paleček – Lisický, Vomáčka, Čelůstka (61. Smetana), Kubaň – Hupka, Motyčka, Lukáš (58. Kundrátek), Málek (46. Matoušek), Ceplák – Dedič.
Pindroch – Růžička, Trousil, Cverna, Eismann – Janíček, Skwarczek – Ondřejka (87. Juřena), Budínský (77. Vaněk), Zelený – Urgela (58. Fiala).
Branky: 25. Ceplák - 11. Budínský, 46. Urgela, 75. Fiala
ŽK: Lisický, Kundrátek, Hupka - Ondřejka, Janíček
ČK: 45. Lisický - 14. Skwarczek
Rozhodčí: Houdek – Štěrba, Mokrusch

Očekávané derby, do kterého trenér Weber nasadil od první minuty i dvě čerstvé posily, splnilo očekávání všech fanoušků. Atraktivní a v první půli také dost nervózní zápas do značné míry ovlivnilo vyloučení domácího Lisického. Druhá půle už jasně patřila karvinským fotbalistům, kteří tak odčinili domácí zaváhání s Mostem a po závěrečném hvizdu se mohli společně se svými fanoušky radovat ze zaslouženého zisku tří bodů.

Vstup do utkání byl z obou stran opatrný a v prvních minutách to rozhodně s atraktivitou zápasu nevypadalo moc růžově. Ale pak to přišlo. První zajímavý okamžik se zrodil už v 11. minutě, když se po chybě Málka opřel do míče Lukáš Budínský a nádhernou střelou rozvlnil síť za marně plachtícím Lukášem Palečkem poprvé. Jenže o čtyři minuty později všechny karvinské příznivce, ale i samotné hráče, zchladila právě čerstvá posila Michal Skwarczek, jenž na půli hřiště fauloval domácího Málka a sudí Houdek nekompromisně tasil červenou kartu. To byla pochopitelně voda na mlýn pro domácí, kteří přesilovku využili o deset minut později ve vyrovnávací branku.

Na zadní tyči zůstal nepokrytý Miroslav Ceplák a začínalo se od nuly. Domácí pokračovali v aktivitě, ale nic světoborného kromě zakončení Lukáše už do přestávky nevymysleli. Klíčový moment celého utkání přišel krátce před hvizdem, kdy zbytečně zakopl míč třinecký Lisický a po druhé žluté kartě šel do sprch.

Síly na hřišti se tak opět vyrovnaly a byli to právě Karvinští, kteří ihned po příchodu ze šaten udeřili. Laxnost domácí obrany potrestal důrazný Lubomír Urgela, který využil dorážku po Trousilově hlavičce do břevna! V tu chvíli se Třinec položil a nezmohl se na kloudnou odpověď. Týmu trenéra Kalivody chyběl pohyb i nasazení a hosté hru v naprosté pohodě kontrolovali. Jedné chybičky se však nevyvarovali. Konkrétně dvacet minut před koncem Václav Cverna podběhl lehký míč, ale domácí útočník s šancí naštěstí naložil velmi zle.

Definitivní pojistku v podobě třetího gólu přidal střídající Matěj Fiala, jenž využil své rychlosti a střelou k protější tyči v 75. minutě definitivně rozhodl. To doslova namíchlo domácí příznivce, kteří pozvolna opouštěli svá místa na tribuně.

Třinec ve druhé půli působil chvilkami až bezradně. Naopak Karvinští si evidentně po nepovedené druhé půli s Mostem lépe rozvrhli síly a dovedli zápas do sladkého vítězného konce. A stejně jako před čtyřmi lety mohli oslavit vítězství 3:1. Potvrzovat tříbodový zisk ze hřiště soupeře budou příští sobotu doma proti nováčkovi z Kolína.

Domácí trenér Marek Kalivoda: „Zápas rozhodla absolutní a až neskutečná nedisciplinovanost jednotlivce, který zakopne míč. Tímto jsme soupeře vrátili do zápasu a vlastně ihned po příchodu ze šaten jsme jej vlastním nedůrazem nechali jít do vedení. Síla Karviné je obrovská, mužstvo má perfektně složené.“

Hostující trenér Jozef Weber: „Zažili jsme radostné sobotní dopoledne. Výhra v derby na hřišti soupeře je obrovsky cenná. Zápas splnil má očekávání, agresivita i nasazení bylo v pořádku, ale bohužel na to doplatil Michal Skwarczek rychlým vyloučením. To nás pochopitelně přibrzdilo a Třinec převzal iniciativu. Ale i přesto si myslím, že jsme po celou dobu v oslabení byli domácím rovnocenným soupeřem. Dovolím si tvrdit, že o osudu utkání rozhodlo vyloučení Lisického ze závěru prvního poločasu, kdy se síly na hřišti opět vyrovnaly. Ve druhé půli už byla vidět naše dominance, a kdybychom zachovali více klidu v koncovce, mohla být výhra i vyšší.“