Statečný vzdor, bod byl blízko! Karviná-Plzeň 0:1

19.08.2018 | redakce

Statečný vzdor, bod byl blízko! Karviná-Plzeň 0:1 V atraktivním zápase padl jeden gól, který hostům z Plzně opět stačil na tříbodový zisk. Domácí se rozhodně nemusí za svůj výkon stydět a mrzet je můžou dvě nebo tři velké neproměněné šance!

5.kolo, neděle 19.8.2018
MFK Karviná - FC Viktoria Plzeň  0:1  (0:1)
Branka: 6. Krmenčík
ŽK: Janečka, Budínský - Zeman
Rozhodčí: Orel - Kubr, Myška
MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka, Moravec – Mertelj, Budínský – Tusjak, Lingr (60. Smrž), Letić (80. Galuška) – Wágner (63. Ramirez).
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hubník, Pernica, Limberský – Procházka, Hrošovský – Petržela (68. Ekpai), Hořava (78. Čermák), Zeman – Krmenčík (88. Řezníček).
Počet diváků: 3942

Poprvé v sezóně vyběhli Karvinští ve své tradiční bílé kombinaci. Příležitost od začátku dostal na pozici podhrotového hráče Ondřej Lingr a na stopera se stáhl Filip Panák. Před úvodním hvizdem došlo na oficiální rozloučení s dlouholetým kapitánem Pavlem Eismannem, přímo na trávníku mu před čtyřmi tisícovkami fanoušků poděkovali předseda klubu Jan Wolf a sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Plzeňští od samotného úvodu potvrzovali roli favorita a hned v šesté minutě se dočkali gólu – po rohovém kopu Zemana si naskočil na přední tyči nehlídaný Michael Krmenčík a prodloužil míč do sítě. Ještě předtím mířil těsně vedle tyče Hrošovský.

V sedmnácté minutě přišel sporný moment, kdy podle rozhodčího Orla kapitán Janečka fauloval Řezníka, který si naběhl za obranu a zpracovával míč – penalta! Míč si na puntík postavil Krmenčík, jenže Martin Berkovec jeho přízemní střelu skvěle vyrazil! Také na druhé straně mělo dojít k penaltové exekuci, Ondřeje Lingra jednoznačně podkopl plzeňský kapitán Hubník, bohužel píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. Lingr ukázal i obranné dovednosti, když po brejku hostů skvěle skočil do střely z kopačky Milana Petržely.

Během čtyřminutového nastavení Karvinští svého soupeře zmáčkli a hned dvakrát mohli skórovat. Ovšem Tusjak zblízka napálil Kozáčika v brance a o pár chvil později Lukáš Budínský z velkého vápna přestřelil.

Po změně stran se hrál vyrovnaný fotbal, spíš ve středu hřiště, ani jeden tým nebyl v ofenzivě nikterak nebezpečný, ale přeci jen lepším týmem byli domácí. Propagační pokus vyslal po brejku na plzeňského brankáře Janečka. Obrovskou tutovici spálil v 72. minutě po rohu Bojana Letiće střídající Vojtěch Smrž. Defenzivní hráč nastoupil poprvé v sezóně a hned se na zadní tyči nikým nehlídaný neskutečně ukopl – Kozáčik pak míč odkopl!

Čtyři minuty před tutovkou mladého domácího borce se už stadion radoval, když Limberského obral na půli hřiště Janečka, vyvezl míč dopředu a přihrál střídajícímu Ramirezovi – ten dal gól, ale byl v těsném ofsajdu a trefa nemohla platit. V poslední desetiminutovce domácí ještě přidali, chtěli vyrovnat, dopředu je hnali i výborní fanoušci, leč bez úspěchu.

Každopádně po závěrečném hvizdu byl domácí tým odměněn potleskem a skandováním. Nic to však nemění na tom, že mistr z Plzně získal v Karviné tři body, naopak domácí nic.

Domácí trenér Roman Nádvorník: „Bod jsme si zasloužili, škoda! Vstup do zápasu nám nevyšel, celý týden se připravujeme na standardní situace a Krmenčíka, ale hned po šesti minutách inkasujeme. Ve druhém poločase jsme byli hostům určitě vyrovnaným soupeřem – chyběl tomu jen gól, který měl na noze Vojta Smrž. Odehráli jsme velmi dobrý zápas, mužstvo musím pochválit za výkon směrem dozadu.“

Hostující trenér Pavel Vrba: „Utkání bych rozdělil – výkon v první půli snesl nějaké měřítko, po změně stran jsme se přizpůsobili hře domácích, což jim vyhovovalo a byli lepší i důraznější. Defenziva nám po čtvrté výhře 1:0 pracuje lépe než na jaře, i když jsme měli velké štěstí po rohovém kopu. Tam Karviná mohla vyrovnat.“

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
včera - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
před 2 dny - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
13.4. - U19-Brno 2:0, Zlín-U18 3:0, U17-Brno 0:6, Zlín-U16 1:1, U15-Opava 4:2, U14-Opava 0:4, U13-Opava 10:3, U12-Opava 2:14, Ostrava-Jih-st.žáci B 1:0, Ostrava-Jih-ml.žáci B 1:10.

• Dva zápasy Goje proti Belgii
11.4. - Česká reprezentace Future U17 má za sebou přípravné dvojutkání proti Belgii. Své první dva starty za národní tým posbíral Patrik Goj. V prvním utkání (2:2) nastoupil do druhého poločasu, ve druhém (výhra 4:0) odehrál v základní sestavě 60 minut!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
9.4. - a) sektor D6-řada 8- sedadlo 10, b) sektor B5-řada 3-sedadlo 19, c) sektor D4-řada 8-sedadlo 6, d) sektor E3-řada 7-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Zlínu budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Jurčák v národním týmu Future
9.4. - Od 14. do 19. dubna se v Belgii uskuteční U16 Future 4 Nations tournament. V nominaci trenéra Radka Bejbla je také karvinský Oliver Jurčák. Český nároďák čekají zápasy s Dánskem, Belgií a Švédskem.