Statečný vzdor, bod byl blízko! Karviná-Plzeň 0:1

19.08.2018 | redakce

Statečný vzdor, bod byl blízko! Karviná-Plzeň 0:1 V atraktivním zápase padl jeden gól, který hostům z Plzně opět stačil na tříbodový zisk. Domácí se rozhodně nemusí za svůj výkon stydět a mrzet je můžou dvě nebo tři velké neproměněné šance!

5.kolo, neděle 19.8.2018
MFK Karviná - FC Viktoria Plzeň  0:1  (0:1)
Branka: 6. Krmenčík
ŽK: Janečka, Budínský - Zeman
Rozhodčí: Orel - Kubr, Myška
MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka, Moravec – Mertelj, Budínský – Tusjak, Lingr (60. Smrž), Letić (80. Galuška) – Wágner (63. Ramirez).
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hubník, Pernica, Limberský – Procházka, Hrošovský – Petržela (68. Ekpai), Hořava (78. Čermák), Zeman – Krmenčík (88. Řezníček).
Počet diváků: 3942

Poprvé v sezóně vyběhli Karvinští ve své tradiční bílé kombinaci. Příležitost od začátku dostal na pozici podhrotového hráče Ondřej Lingr a na stopera se stáhl Filip Panák. Před úvodním hvizdem došlo na oficiální rozloučení s dlouholetým kapitánem Pavlem Eismannem, přímo na trávníku mu před čtyřmi tisícovkami fanoušků poděkovali předseda klubu Jan Wolf a sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Plzeňští od samotného úvodu potvrzovali roli favorita a hned v šesté minutě se dočkali gólu – po rohovém kopu Zemana si naskočil na přední tyči nehlídaný Michael Krmenčík a prodloužil míč do sítě. Ještě předtím mířil těsně vedle tyče Hrošovský.

V sedmnácté minutě přišel sporný moment, kdy podle rozhodčího Orla kapitán Janečka fauloval Řezníka, který si naběhl za obranu a zpracovával míč – penalta! Míč si na puntík postavil Krmenčík, jenže Martin Berkovec jeho přízemní střelu skvěle vyrazil! Také na druhé straně mělo dojít k penaltové exekuci, Ondřeje Lingra jednoznačně podkopl plzeňský kapitán Hubník, bohužel píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. Lingr ukázal i obranné dovednosti, když po brejku hostů skvěle skočil do střely z kopačky Milana Petržely.

Během čtyřminutového nastavení Karvinští svého soupeře zmáčkli a hned dvakrát mohli skórovat. Ovšem Tusjak zblízka napálil Kozáčika v brance a o pár chvil později Lukáš Budínský z velkého vápna přestřelil.

Po změně stran se hrál vyrovnaný fotbal, spíš ve středu hřiště, ani jeden tým nebyl v ofenzivě nikterak nebezpečný, ale přeci jen lepším týmem byli domácí. Propagační pokus vyslal po brejku na plzeňského brankáře Janečka. Obrovskou tutovici spálil v 72. minutě po rohu Bojana Letiće střídající Vojtěch Smrž. Defenzivní hráč nastoupil poprvé v sezóně a hned se na zadní tyči nikým nehlídaný neskutečně ukopl – Kozáčik pak míč odkopl!

Čtyři minuty před tutovkou mladého domácího borce se už stadion radoval, když Limberského obral na půli hřiště Janečka, vyvezl míč dopředu a přihrál střídajícímu Ramirezovi – ten dal gól, ale byl v těsném ofsajdu a trefa nemohla platit. V poslední desetiminutovce domácí ještě přidali, chtěli vyrovnat, dopředu je hnali i výborní fanoušci, leč bez úspěchu.

Každopádně po závěrečném hvizdu byl domácí tým odměněn potleskem a skandováním. Nic to však nemění na tom, že mistr z Plzně získal v Karviné tři body, naopak domácí nic.

Domácí trenér Roman Nádvorník: „Bod jsme si zasloužili, škoda! Vstup do zápasu nám nevyšel, celý týden se připravujeme na standardní situace a Krmenčíka, ale hned po šesti minutách inkasujeme. Ve druhém poločase jsme byli hostům určitě vyrovnaným soupeřem – chyběl tomu jen gól, který měl na noze Vojta Smrž. Odehráli jsme velmi dobrý zápas, mužstvo musím pochválit za výkon směrem dozadu.“

Hostující trenér Pavel Vrba: „Utkání bych rozdělil – výkon v první půli snesl nějaké měřítko, po změně stran jsme se přizpůsobili hře domácích, což jim vyhovovalo a byli lepší i důraznější. Defenziva nám po čtvrté výhře 1:0 pracuje lépe než na jaře, i když jsme měli velké štěstí po rohovém kopu. Tam Karviná mohla vyrovnat.“

• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.