Generální partner
Světlý režim
2. únor 2016

Těsná porážka, Senica - Karviná 1:0

Prohru o jediný gól utrpěli svěřenci Jozefa Webera v Otrokovicích proti Senici. Slovenský tým rozhodl o vítězství třináct minut před koncem.
FK Senica
úterý 2.2.2016
1:0
(0:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Pastornický - Panák, Janečka, Tóth, Eismann – Šisler (46. Sedlák) – Fiala (46. Juřena), Budínský, Puchel (60. Duda) – Moravec (60. Nimely), Pospěch (60. Urgela).
Branka: 77. Morong

Komentář

Do utkání vstoupila lépe Senica a vlastně celý první poločas byla lepší a nebezpečnější, což dokumentovala dvěma šancemi krátce před odehranými třiceti minutami. Nebezpečně pálil na druhé straně z dálky i Budínský, ale minul. Největší šanci první půle měla Senica v samotném závěru. Ale Mráz tváří v tvář karvinskému brankáři nedal!

Před začátkem druhé půle udělal trenér dvě změny a utkání po kratičké pauze pokračovalo. V 55. minutě Morong našel mladičkého Almásiho, ten těsně minul. Poté už hráli karvinští fotbalisté. Nejprve oslavenec Juřena ve velké šanci selhal a vzápětí i Duda, který nechal vyniknout novou senickou posilu – brankáře Placha. Dvanáct minut před koncem měl gól na kopačce opět Duda, ale netrefil bránu. Z protiútoku se po zmatcích ve vápně prosadil Morong a Senica šla do vedení.

To však nemuselo vydržet dlouho. Hned za minutu zlikvidoval gólman Senice bombu Urgely. Karvinští v závěru stupňovali svůj tlak, ale Budínský, Juřena, Nimely ani Urgela neodtlačili míč do sítě. Třetí tým FNL tak podruhé v přípravě prohrál a vůbec poprvé ani neskóroval.

Trenér Jozef Weber i přes porážku nehodnotil utkání negativně. „Po všech stránkách to bylo z naší strany povedenější než v sobotu s Katovicemi. Kluci si trochu přes neděli odpočinuli a hned to bylo vidět. Kvalitnější z pohledu hry byla určitě druhá půle,“ řekl Weber. 

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo