Generální partner
Světlý režim
2. únor 2016

Těsná porážka, Senica - Karviná 1:0

Prohru o jediný gól utrpěli svěřenci Jozefa Webera v Otrokovicích proti Senici. Slovenský tým rozhodl o vítězství třináct minut před koncem.
FK Senica
úterý 2.2.2016
1:0
(0:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Pastornický - Panák, Janečka, Tóth, Eismann – Šisler (46. Sedlák) – Fiala (46. Juřena), Budínský, Puchel (60. Duda) – Moravec (60. Nimely), Pospěch (60. Urgela).
Branka: 77. Morong

Komentář

Do utkání vstoupila lépe Senica a vlastně celý první poločas byla lepší a nebezpečnější, což dokumentovala dvěma šancemi krátce před odehranými třiceti minutami. Nebezpečně pálil na druhé straně z dálky i Budínský, ale minul. Největší šanci první půle měla Senica v samotném závěru. Ale Mráz tváří v tvář karvinskému brankáři nedal!

Před začátkem druhé půle udělal trenér dvě změny a utkání po kratičké pauze pokračovalo. V 55. minutě Morong našel mladičkého Almásiho, ten těsně minul. Poté už hráli karvinští fotbalisté. Nejprve oslavenec Juřena ve velké šanci selhal a vzápětí i Duda, který nechal vyniknout novou senickou posilu – brankáře Placha. Dvanáct minut před koncem měl gól na kopačce opět Duda, ale netrefil bránu. Z protiútoku se po zmatcích ve vápně prosadil Morong a Senica šla do vedení.

To však nemuselo vydržet dlouho. Hned za minutu zlikvidoval gólman Senice bombu Urgely. Karvinští v závěru stupňovali svůj tlak, ale Budínský, Juřena, Nimely ani Urgela neodtlačili míč do sítě. Třetí tým FNL tak podruhé v přípravě prohrál a vůbec poprvé ani neskóroval.

Trenér Jozef Weber i přes porážku nehodnotil utkání negativně. „Po všech stránkách to bylo z naší strany povedenější než v sobotu s Katovicemi. Kluci si trochu přes neděli odpočinuli a hned to bylo vidět. Kvalitnější z pohledu hry byla určitě druhá půle,“ řekl Weber. 

Rozhovory Rozhovory
ne 15.11. | redakce

Lukáš Čmelík: Z kabiny je cítit dobrá nálada

V prvním rozhovoru Lukáš Čmelík vychvaluje svůj nový klub, přidává názor na českou ligu a prozrazuje, s kterými hráči aktuálního kádru už v minulosti hrál v jednom týmu...

st 11.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - TOMÁŠ OSTRÁK

Dvacetiletý šikula Tomáš Ostrák patří německému Kolínu nad Rýnem, nyní je ovšem v Karviné na ročním hostování a daří se mu skvěle. Je důležitým článkem základní sestavy, navíc byl premiérově povolán do reprezentační jednadvacítky.

so 31.10. | redakce

Martin Šindelář: Mrzí mě, že se liga přerušila, přestože jsme dodržovali manuál

Od 3. října nehrají, pouze tvrdě trénují a čekají na povolení znovu hrát. Stoper Martin Šindelář doufá, že se brzy začne, protože tréninky jsou dost náročné. Aby ne, když se o víkendech nehraje a není se na co šetřit...

čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii