Generální partner
Světlý režim
30. červenec 2022

Tříbodový export z derby! Třinec-Karviná 0:3

Skvělým způsobem zahájili fotbalisté MFK novou sezónu. Ve svém úvodním duelu vyhráli v Třinci 3:0, když se o góly postarali Rajmund Mikuš a po změně stran Martin Zedníček a Daniel Bartl.
FK Třinec
sobota 30.7.2022
0:3
(0:1)
Stadion Rudolfa Labaje
Diváci: 1160
MFK Karviná
Hasalík – Jursa (80. Obadal), Foltyn, Straňák, Hýbl (80. Szewieczek) – Machuča (74. Holík), Habusta – Omasta, Kateřiňák, Kania – Juřena.
Ciupa - A. Krčík, D. Krčík, Žídek, Rolinek (88. Šindelář) - Nešický (88. Bartl), Soukeník - Mikuš (61. Zedníček), Málek (66. Durosinmi), Cienciala (61. Rezek) - Papadopulos.
Branky: 22. Mikuš, 71. Zedníček, 90. Bartl
ŽK: Kateřiňák, Hýbl, Jursa - Nešický, Papadopulos, A. Krčík, Durosinmi, Rezek
Rozhodčí: Batík - Dresler, Mikeska

Komentář

Ve zbrusu nových dresech značky Joma nastoupili Karvinští do utkání. Hned sedmička nových hráčů si připsala první start za MFK v soutěžním zápase. Hráči ve žlutém mohli jít do vedení už po dvou minutách. Kapitán Michal Papadopulos vypíchl domácímu hráči míč a postupoval sám na třineckého brankáře. Ten však jeho střelu po zemi lapil a dorážku odvrátil další z třineckých fotbalistů.

Prvních deset minut  se převážně hrálo na polovině domácích, ale ti postupně začali „vystrkávat růžky“. V osmnácté minutě například domácí Habusta po odraženém míči jen těsně netrefil bránu, kterou střežil Jiří Ciupa. První gól nové sezóny vstřelil Rajmund Mikuš, tomu perfektně předložil míč po zpětné přihrávce třinecký odchovanec Lukáš Cienciala a slovenský fotbalista levou nohou uklidil míč do sítě a hosté šli do vedení.

Fanoušci MFK vytvořili svým hráčům bez debat domácí prostředí, ale v dalších minutách se toho na hřišti příliš nedělo, hrálo se převážně uprostřed hřiště. Akorát mezi hráči to začalo jiskřit, ovšem k derby emoce patří. Ve druhém poločase se pořádně rozpršelo, ale to fanouškům MFK na vydatné podpoře nic neubralo. Slušnou šanci měl Cienciala, jehož střelu reflexivně třinecký gólman vyrazil. Hosté chtěli co nejdříve vstřelit druhý rozdílový gól, ovšem Třinec taktéž hrozil. 

Aktivní Habusta se snažil šance připravovat, ale ve finální fázi jeho spoluhráči Straňák a Machuča neuspěli.  Domácí také dostali výhodu standardní situace na hranici vápna. Exkarvinský Tomáš Jursa zamířil těsně nad bránu. A hosté trestali – střídající Durosinmi skvěle přihrál do běhu Martinu Zedníčkovi, ten postupoval sám na brankáře Hasalíka a zkušeným zakončením rozvlnil podruhé třineckou síť! Udeřit mohl i ještě Papadopulos, kterého vybídl Aleš Nešický. Jenže kapitánův pokus byl tečovaný a skončil vedle brány.

Závěrečných deset minut bylo protkáno střídáními a nakonec se diváci dočkali ještě jednoho gólu. Své umění, šikovnost a hbitost několikrát ukázal Jakub Rezek. A povedený výkon po nástupu na hřiště korunoval gólovou přihrávkou. Podél brankové čáry se dostal až do vápna, zpětnou přihrávkou k penaltovému puntíku našel Daniela Bartla a ten uklidil míč nechytatelně k tyči!

Výsledek 3:0 působí jednoznačně, ale je nutno uznat, že Třinec rozhodně nedal svou kůži lacino. Karvinští tak do sezóny vstoupili výborně. Z nejkratšího výjezdu sezóny brali tři body!  

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Martin Zbončák: „Všichni viděli, jak je fotbal krutý. Soupeř byl maximálně efektivní, hrál poctivě zezadu a jednoduše. Jsme zklamaní z výsledku, protože v některých pasážích jsme Karvinou zatlačili. Výkon byl dobrý a věřím, že máme na co navázat. Karviné gratuluji k vítězství.“

Hostující trenér Tomáš Hejdušek: „Jsme moc rádi, že jsme zápas zvládli i kvůli našim fantastickým fanouškům, kterých dorazilo hodně. Prosadili se nám i střídající hráči a je to fajn – vystřídáme a oni rozhodnou zápas. Za vítězstvím jsme šli a i po psychické stránce jsem rád za tři body. Jsme rádi za první krok, ještě nás ale čeká devětadvacet zápasů. Musím také pochválit i Třinec, který byl soudržný, kompaktní a velice dobře organizovaný.“


Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo