Generální partner
Světlý režim
28. duben 2013

Úder přišel ze vzduchu, Karviná-Ústí 1:0

Hubené, ale cenné a zasloužené vítězství vybojovali Karvinští v domácím utkání s Ústím nad Labem. Jedinou branku zápasu vstřelil čtyři minuty před koncem netradičně hlavou Jakub Hottek.
MFK Karviná
neděle 28.4.2013
1:0
(0:0)

Diváci: 962
FK Ústí nad Labem
Paleček - Hoffmann, Mikula, Homola, Knötig - Vaněk, Hottek (90. Sobala) - Fiala (57. Vaclík), Hoferica (10. Fischer), Ciku - Mišinský.
Novák - Zeman, Zukič, Valenta, Dvořák - Hovorka (88. Hanich), Pavlíček (84. Veverka), Hrošovský, Volek (73. Benčík) - Peterka, Moulis.
Branka: 86. Hottek
ŽK: Hoffmann - Zeman
Rozhodčí: Ochotnický - Vlasjuk, Marek

Komentář

Soupeř přijel do Karviné s jasnou taktikou. Vycházet ze zabezpečené obrany a vyrážet do rychlých brejků. To se mu však po celý zápas příliš nedařilo, protože domácí na to byli připraveni. Utkání začali aktivně právě domácí, ale dostávali se pouze do náznaků šancí. Nepříjemnost nastala hned v 9. minutě, kdy musel kvůli zranění vystřídat Peter Hoferica, kterého nahradil Roman Fischer.

V první půli byl nejvíc na hřišti vidět Vladimír Mišinský. Bohužel v tomto zápase mu zvlhl střelecký prach, byť minimálně v jednom případě spálil více než stoprocentní tutovku. To když si zpracoval zblokovanou střelu Jakuba Hottka a snad z šesti nebo sedmi metrů trefil pouze padajícího brankáře Nováka. V poslední minutě první půle se do balónu znovu opřel Mišinský, ale svou střelou jen prověřil hostujícího gólmana.

Po změně stran měli opět více ze hry domácí borci. Jako dobrý tah se později ukázalo střídání Fialy za Vaclíka, přestože první jmenovaný neodehrál vůbec špatné utkání. Další nadějnou šanci nezakončil dobře Fischer. Jeho technické zakončení nebylo tou správnou variantou. Ještě před tím nebezpečně pálil hostující Pavlíček. Velmi nebezpečné příležitosti přišly na začátku poslední desetiminutovky.

Skvěle kopnutý roh, jehož exekutorem byl Richard Vaclík, nadělal hostům velké problémy a ti jen s velkou námahou odvrátili míč před Davidem Mikulou na další roh. Ten kopal z druhé strany Hottek a míč skončil těsně před brankovou čarou v rukavicích brankáře Nováka. Když už to vypadalo, že se diváci gólu nedočkají, tak domácí udeřili. Z pravé strany centroval Vaclík a míč, který byl jemně tečovaný, se snesl až na hlavu svátečního hlavičkáře Jakuba Hottka a ten poslal míč do sítě, 1:0!

Hrdina zápasu ještě v poslední minutě za aplausu obecenstva střídal. Poté už se mohl se závěrečným hvizdem hlavního rozhodčího společně se spoluhráči radovat z vydřeného, ale zaslouženého jednobrankového vítězství.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Josef Mazura: „Získali jsme velmi důležité tři body. Opět to byl zápas o prvním gólu, který jsme naštěstí vstřelili my. Ústí je známo svou brejkovou hrou a přechodovou fází. Ale dnes jsme je k ničemu nepustili. Jsem rád i za kluky, že se utkání zvládlo."

Hostující trenér Přemysl Bičovský: „Je škoda, že odjíždíme s prázdnou, sedmihodinová cesta domů nebude příjemná. Remízový zápas rozhodla jediná branka po tečovaném centru. Gól inkasovaný v posledních pěti minutách vždy mrzí."

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo