11. červenec 2023

V kombinované sestavě remíza 1:1 s Termalicou

Fotbalisté MFK mají za sebou předposlední duel letní přípravy V Goslaw Sport Center v polské Wodzislawi-Slaski remizovali v silně kombinované sestavě 1:1. První poločas odehrál širší kádr áčka, ve druhé půli pak hráči béčka.
Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS
úterý 11.7.2023
1:1
(0:1)
Goslaw Sport Center
Diváci: 0
Bartoszek - Cukrowski, Biedrzycki (20. Farbiszewski), Cieśla, Jakubik - Bahonko (46. Nowakowski) Purece, Rep - Fassbender, Poznar, Karasek (46. Wacławek).
I. pol.: Lapeš - Hošek, Kahuan, Traore, Antovski - Moses, Motyčka - Franko, Vinicius, Rezek - Adeleke. II. pol.: Ulihanes (66. Lapeš) - Fukala, Trček, Stropek, Cyprian (67. Lyszczarczyk) - Jurga, Jurčák - Molitorisz, Kaňák, Brzóska - Adeleke (67. Vinicius).
Branky: 65. Polyarus - 28. Franko

Většina hráčů užšího kádru kousek za české hranice k přípravnému utkání nevyjela a v domácích podmínkách absolvovala plnohodnotný trénink. Zbytek kádru spolu s hráči béčka si rozdělil po poločase. V tom prvním byla na kopačkách fotbalistů MFK znát nervozita. Úvodních deset minut jasně opanoval polský soupeř, kterému těsně unikl postup do Ekstraklasy.

Karvinští však několik centrů odvrátili a gólman Lapeš se v bráně rozhodně nenudil. Od patnácté minuty přebral slezský klub iniciativu a k tlaku si pomohl i několika standardními situacemi, které zahrával Filip Antovski. Škoda také například nevyřešeného rychlého protiútoku tři na tři, kdy v rozhodující chvílí míč Davidu Motyčkovi odskočil od kopačky.

Karviná udeřila po akci z 28. minuty, na jejímž začátku byl vyhraný souboj Adelekeho a dobrá práce Viniciuse. Míč pak dostal Matej Franko a na skákavou umístěnou střelu z dvaceti metrů k tyči gólman polského týmu nedosáhl.

Šest minut před pauzou se zaskvěl skvělým zákrokem Lapeš po odraženém míči z rohového kopu. Střelu zpoza vápna, která mířila do šibenice, vytěsnil nový karvinský gólman na břevno a mimo nebezpečnou zónu. Do druhého poločasu vyběhli hráči B-týmu, kteří se od začátku mnohdy zcela zbytečně dostávali pod tlak polského týmu, který se snažil o vyrovnání.

To se mu podařilo až po dvaceti minutách, kdy po těžké „malé dolů“ gólmanovi přišel mladý tým MFK o míč a rychlou akci dohrál skluzující Poznar před volného Polyaruse a ten měl snadnou práci! V dalších minutách byl rozhodně blíž k vítězství polský celek, ale navrátilec do brány Lapeš, který po inkasovaném gólu vystřídal lehce zraněného Ulihanese, chytil dvě gólovky hráčům Nieciecze a jednou mu pomohla i branková konstrukce.

Zelenočerným nešla upřít snaha, ale bránili se téměř až do konce. Fotbalisté Niecieczy však byli v koncovce nepřesní a zbrklí. Plno zajímavých akcí vůbec nedotáhli do finálního řešení. V závěru si Karvinští pomohli dvěma zajímavými centry a otupili tak závěrečný tlak - výsledek 1:1 se už nezměnil!

Trenér Tomáš Hejdušek: „V prvních deseti minutách jsme měli ze soupeře šílený respekt, z toho pramenily dva nebo tři náznaky šanci po centrech. Poté jsme už byli lepším týmem na trávníku a zaslouženě vedli po gólu Franka. Do druhé půle nastoupili kluci z béčka, kteří mají za sebou pouhý týden přípravy. Určitě bych na jejich výkonu našel pozitiva a takový zápas byl pro ně obrovská škola – proti takovému těžkému soupeři hráli možná poprvé. Jen mě několikrát zarazilo, jak si to zbytečně komplikovali. Místo jednoduché hry zbytečně něco vymýšleli a polský tým to jednou potrestal a vyrovnal.“