Generální partner
Světlý režim
18. únor 2023

Vítězství na Slovensku s nulou vzadu, Dubnica-Karviná 0:2

Karvinští fotbalisté zvládli duel se slovenským druholigistou. Na hřišti Slovanu Červeník vstřelili během prvních třiadvaceti minut dva góly. Další trefy už nepřišly. Suma sumárum = druhé zimní vítězství a první čisté konto!
FK Dubnica nad Váhom
sobota 18.2.2023
0:2
(0:2)
Červeník
Diváci: 0
MFK Karviná
Vavrúš - Kramár, Pagáč, Caeiro, Levai - Bilovský, Martinek, Rosenberger (80. Urban) - Švec (52. Babovič), Isaac (58. Adamec), Cyprian (61. Kotlár).
Neuman (46. Ciupa) - Soukeník, Krčík (65. Teplan), Bederka, Žídek (65. Bielan) - Budínský (65. Motyčka), Žák (46. Boháč) - Mikuš (65. Antovski), Málek (46. Boateng), Memić (46. Rezek) - Adeleke (65. Vrba).
Branky: 19. Adeleke, 23. Žák

Komentář

Ve své již tradiční zeleno-černé kombinaci vyběhli poprvé v roce 2023 k zápasu na přírodní trávě fotbalisté MFK. Na těžším terénu jim to ale od začátku šlo výborně. Dokládají to dva góly v rozmezí čtyř minut od devatenácté do třiadvacáté minuty.

První gól přišel po necelých dvaceti minutách. Lukáš Budínský přesně načasoval dlouhou přihrávku na Adelekeho a ten střelou do šibenice nedal gólmanovi Dubnice žádnou šanci. Pro nigerijského útočníka to byla první trefa v karvinském dresu. Druhý gól padl o pár minut později. Adeleke využil chyby v rozehrávce slovenského týmu, patou posunul míč ho pod sebe a Dominik Žák trefil úplně přesně rovněž do šibenice! Do poločasu si hráči ze Slezska vytvořili dvě nebo tři další nadějné šance, ale gól již nedali. 

O přestávce udělal trenér Hejdušek čtyři změny, další pak po pětašedesáti minutách. Karvinští byli i nadále lepším týmem na trávníku, ale v zakončení se jim nevedlo, i když šance si také po změně stran vytvořili. 

Ovšem špatné řešení brejku tři na jednoho či „samostatného nájezdu“ je stálo další gólovou radost a oslavu. V defenzivě to bylo o zodpovědnosti a oba brankáři MFK se nakonec mohli radovat z čistého konta. 


Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: „Dostáváme se do šancí, to je pozitivní. Bohužel se trápíme v zakončení. Výhra nad druholigovým slovenským soupeřem je zcela zasloužená, ale musíme se v zakončení chovat lépe. Dalším pozitivem je první nula vzadu, Dubnica neměla v průběhu celého utkání žádnou gólovku. V defenzivně jsme byli dostatečně zodpovědní.“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo