Generální partner
Světlý režim
23. červen 2023

Vítězství po slušném výkonu, Karviná-Podbrezová 3:2

Vstup do letní přípravy svěřencům Tomáše Hejduška vyšel. Ve Stonavě porazili čtvrtý tým slovenské nejvyšší soutěže Podbrezovou 3:2, když otočili z 1:2 v závěru první půle. Střelecky se prosadili Ezeh, Rezek a Moses.
MFK Karviná
pátek 23.6.2023
3:2
(3:2)
Stonava
Diváci: 0
FK Železiarne Podbrezová
I. poločas: Ciupa - Hošek, Bederka, Žídek, Galus - Moses, Boháč - Rezek, Bartl, Antovski - Ezeh. II. poločas: Mrózek - Hošek (61. Mikuš), Krčík, Kauan, Galus (61. Motyčka) - Žák, Traore - Memić, Málek, Papalele - Vinicius.
Branky: 11. Ezeh, 44. Rezek, 45. Moses - 9. Galčík, 17. Paraj

Komentář

Utkání dvou prvoligových týmů ve Stonavě? To v hornické obci nepamatují minimálně 80 let. Karvinští od začátku působili utahaným dojmem, prali se s únavou z náročného prvního týdne přípravy. Naopak soupeř byl evidentně živější. Do karet mu navíc nahrály dvě individuální chybě fotbalistů MFK, které dokázal potrestat.

Na první inkasovaný gól však domácí výborně zareagovali, trefil se zblízka pod břevno Lucky Ezeh, kterému přiťukl míč Daniel Bartl. Poté Karvinští vyrobili další chybu a soupeř trestal tečovanou střelou z dálky. V dalším průběhu měl slovenský tým pod taktovkou českého trenéra Romana Skuhravého další tutovku. 

Prvoligový nováček zápas otočil na konci prvního dějství – během dvou minut se po individuálních akcích trefili Jakub Rezek (po dobrém presinku) a David Moses, který zachytil chybou rozehrávku, zbavil se tři protihráčů i gólmana a uklízel do prázdné brány. 

Druhý poločas už byl jiný. Hráči MFK byli daleko živější než soupeř, který také o přestávce prostřídal. Diváci ve Stonavě se i přes dvě nebo tři tutovky hráčů Karviné už dalšího gólu nedočkali. Viděli však pět gólů a vítězství MFK Karviná po slušném výkonu celého týmu.  


Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: „Máme na čem stavět a to je pozitivní. Potkali jsme se s velmi dobrým soupeřem. Přestože jsme první půli vyhráli, tak bylo vidět, že jsme utahaní. Podbrezová také měla více příležitostí. Ve druhé půli jsme byli lepší my a je škoda, že jsme utkání nerozhodli dřív. Musíme zapracovat na obranné fázi, protože si to komplikujeme. Soupeř měl v první půli čtyři šance. Po změně stran jsme to zjednodušili a hned to bylo znát.“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo