Vydřený bodík a první nula vzadu, Bohemians1905-Karviná 0:0

28.09.2018 | redakce, foto/Michal Chadim

Vydřený bodík a první nula vzadu, Bohemians1905-Karviná 0:0 Do třetice se to povedlo! Karvinští fotbalisté ukořistili v Ďolíčku poprvé od postupu do nejvyšší soutěže body. Konkrétně tedy jeden za bezbrankovou remízu.

10.kolo, pátek 28.9.2018
Bohemians Praha 1905 - MFK Karviná  0:0  (0:0)
ŽK: F. Hašek - Smrž, Guba
ČK: 85. Smrž
Rozhodčí: Královec - Moláček, Flimmel
Bohemians Praha 1905: Valeš - Dostál, Bederka, Krch, Schumacher - Reiter, Hašek F., Hašek M., Záviška - Nečas (84. Šmíd), Mašek (69. Vodháněl).
MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka, Moravec – Mertelj, Budínský (87. Krivák) – Ba Loua (70. Guba), Lingr (46. Smrž), Letić – Wágner.
Počet diváků: 4202

Utkání v pražských Vršovicích začalo zblokovaným pokusem Lukáše Budínského po pokusu Haška ml. a následným skandováním bohemáckého kotle: Mááártin Berkovec. První ohrožení aspoň pokutového území přišlo v osmé minutě po střele Lukáše Budínského, míč však k Valešovi ani nedoletěl, neboť byl zblokován. Klokani hrozili po stranách, z té pravé v deváté minutě poslal jedovatým stříleným centrem Reiter, ale Berkovec si poradil.

Stejně tak se signálem po rohu a zakončujícím uzdraveným Maškem střelou na bližší tyč. První dvacetiminutovka patřila tedy domácím, Karvinští ztráceli poměrně lehce dost míčů. Ve dvaadvacáté minutě hosté rychle dvakrát za sebou faulovali a ze standardní situace pořádně protáhl Berkovce ranou pod břevno Filip Hašek. Karvinští to zkoušeli hlavně z dálky, třikrát nezamířil mezi tyče Budínský.

Rychlá akce s první střelou na bránu přišla ve dvaatřicáté minutě. Ba Loua ovšem slabou střelou gólmana Valeše nemohl překvapit. V samotném závěru prvního dějství předvedl Martin Berkovec dva skvělé zákroky – nejprve proti technické střele Závišky a následně proti bombě Filipa Haška.

O přestávce reagoval na neuspokojivý výkon svých svěřenců kouč Nádvorník stažením Ondřeje Lingra, místo kterého šel na hřiště Vojtěch Smrž - na podhrot se tak posunul Lukáš Budínský. Zajímavou příležitost měl hned v úvodu Bojan Letić, ale unáhlil se a vystřelil jen do boční sítě.

Hosté působili lepším dojmem než v první půli, ale vyloženou šanci si nevytvořili. Z obou stran to byla s postupujícím časem spíš kreč a všechno směřovalo k remíze. Rozhodnout mohl po brejku Budínský, kterému skvěl naservíroval míč po centru Letić, jenže trefil pouze břevno. Po rozehrání bohužel fauloval u postranní lajny Smrž a po druhé žluté kartě musel do kabiny.

Trenér Nádvorník reagoval stažením Budínského a na hřiště se dostal stoper Ján Krivák. Nic podstatného se už v úplném závěru nestalo a utkání skončilo dělbou bodů. Pro MFK Karviná je to první remíza v této sezóně.

Domácí trenér Martin Hašek: "Přišlo mi, že jsme hráli téměř celý zápas na jednu bránu a extrémně po zemi na naši ligu.  Tento způsob hry nám však nepřinášel kýžené ovoce, tedy góly. Chyběla nám finální fáze, v závěru jsme přežili rychlý btejk a břevno soupeře. Zápas jsme výsledkově nezvládli, ale mentálně ho naši mladí kluci zvládli."

Hostující trenér Roman Nádvorník: "Vstup do utkání nám nevyšel, ztráceli jsme lehké balóny. Myslím si, že se na nás projevila nervozita z toho, že jsme chtěli venku zase bodovat. Po přestávce se to zlepšilo, měli jsme kvalitnější přechodovou fázi. Mrzí mě, že jsme nevyřešili lépe finální fázi, jinak spokojenost s obrannou hrou. Máme z Bohemky vůbec první bod a udrželi jsme první čisté konto v sezóně."

• Sestřih porážky na Slovácku
včera - Server iSport.cz přinesl jako obvykle sestřih nejzajímavějších okamžiků sobotního zápasu 21. kola FORTUNA:LIGY. Více ZDE.

• Herní soustředění U17 u konce
před 3 dny - Mladší dorostenci U17 mají za sebou herní soustředění na Slovensku. V jeho rámci odehráli tři utkání s bilancí 1-1-1. (Zlaté Moravce, 7:2, Spartak Trnava 2:2, Nitra 0:5).

• U19: Skalp Legie Varšava
14.2. - Ligoví starší dorostenci zakončili herní soustředění v Polsku vítězstvím na trávníku Legie Varšava v poměru 2:0 (góly Streit a Greguš).

• U21: Prohra v generálce
12.2. - Juniorský tým podlehl v generálce na jarní část diviznímu Frýdlantu nad Ostravicí 2:3, přestože v poločase svěřenci Marka Bielana vedli. Oba góly domácích vstřelila posila z A-týmu Christian Kouakou.

• V Příbrami 2. března
12.2. - Ligová fotbalová asociace upřesnila 23. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští se představí na stadionu u Litavky v sobotu 2. března od 15 hodin.

• Devatenáctka porazila Plock
12.2. - Dorostenci U19 porazili ve druhém přípravném utkání na herním soustředění polskou Wislu Plock 4:2 po gólech Nogy, Kaczmarczyka, Mrózka a Ratici. Na Slovensku pak sedmnáctka remizovala 2:2 s Trnavou. Dva góly vstřelil Madecki.

• Vítězný začátek soustředění
11.2. - Tým U17 vstoupil vítězně do herního soustředění na Slovensku. V prvním z tří naplánovaných utkání porazil Zlaté Moravce jednoznačně 7:2 i díky čtyřem gólům Patrika Goje.

• Sestřih slezského derby
10.2. - Karvinští získali v prvním utkání jarní části bod za domácí remízu s Opavou. Na sestřih z nejzajímavějších akcí zápasu se podívejte ZDE.