29. červen 2022

Vysoká prohra v Polsku, Termalica Nieciecza-Karviná 5:1

Ani druhý zápas letní přípravy nedopadl pro svěřence Tomáše Hejduška dobře - v polském Goslaw Sport Centru Karvinští vysoko prohráli s týmem českých koučů Látala a Kučery.
Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS
středa 29.6.2022
5:1
(3:0)
Goslaw Sport Center
Diváci: 237
I. pol.: Paulichenko –Tekijaski, Hubinek, Biedrzycki, Błachewicz – Zaviiskyi, Dombrovsky, Radwański, Polarius – Poznar, Mesanović. II. pol.: Loska – Kukułowicz, testovaný hráč, Jania, Grabowski – Pietraszkiewicz, Ambrosiewicz Karasek, Gajda, Vasil – Śpiewak.
I. pol: Neuman - Krčík, Trček, Žídek, Kokovas - Boháč, Vlachovský - Zedníček, Málek, Clement - Durosinmi. II. pol.: Murin (87. Neuman) - Stropek, Šindelář, Teplan, Motyčka - Goj (Marciňa), Nešický - Čmelík, Ramadan (Jurčák), Tavares - Svoboda.
Branky: 7. a 28.Poznar, 42. Mesanović, 75. Karasek, 84. Ambrosiewicz - 64. Tavares
ČK: 87. Murin (KAR.)

V základní sestavě se v Polsku objevila dvě nová jména – nejčerstvější posila Adam Krčík a testovaný Martin Zedníček (kmenový hráč Olomouce). Ten dokonce vyběhl s kapitánskou páskou na ruce. Od začátku zápasu se hrálo útočně, Karvinští přežili jednu nebo dvě velké šance polského týmu, který je ve Wodzislawi-Slaski na soustředění. Sami ale také zahrozili.

Rychlý přechod táhl právě Zedníček, míč adresoval Clementovi, ale mladý africký záložník na přední tyči netrefil bránu! Hosté byli produktivnější – v sedmé minutě nebyli fotbalisté MFK důrazní ve svém vápně, míč se nakonec odrazil k Tomáši Poznarovi a ten se do prázdné sítě mýlit nemohl.

V osmadvacáté minutě rozehrával polský celek standardní situaci, míč se zastavil v hradbě těl, zmocnil se jej Poznar a opět se nemýlil. Tři minuty před hvizdem úvodního dějství chyboval v rozehrávce brankář Neuman a Muris Mešanović zvýšil už na třígólový rozdíl. Karvinští v úvodní půli mohli dát klidně dva nebo tři góly, dvě dobré příležitosti však neproměnil Martin Vlachovský - jednu zblízka, jednu z dálky.

Do druhé půle oba týmy prostřídaly. Poprvé od 22. srpna loňského roku navlékl dres MFK Rafael Tavares. A hned se uvedl gólem, který pro něj připravil vyhranou hlavou Antonín Svoboda. Brazilský útočník měl dost času na zakončení a s přehledem uklidil míč do sítě. Karvinští se zvedli, vstřelený gól jim vlil aspoň na chvíli krev do žil. Jenže opravdu jen na chvíli, protože v 76. minutě podnikla Termalica rychlý brejk po levé straně a Karasek s přehledem zakončil kolem Murina.

Poslední úder přišel od exkarvinského Ambrosiewicze, který po rohovém kopu na přední tyči trefil hlavou přesně a stanovil konečné skóre na 5:1! V závěru ještě inkasoval červenou kartu brankář Murin a zbývající asi čtyři minuty dohrávali karvinští fotbalisté v deseti.

Trenér Tomáš Hejdušek: „Taková porážka rozhodně nepřidá na psychice týmu. Kluci si musí uvědomit, že je potřeba mít na hřišti nějakou zodpovědnost, plnit si své úkoly a nebrat na lehkou váhu skutečnost, že jde o přípravné utkání. Zaráží mě, že někteří se ani nechtěli rvát a nebyli na utkání pořádně připraveni – to mi vadí asi úplně ze všeho nejvíc. Na druhou stranu polský tým má pouhé dva týdny do startu své soutěže a bylo to na hřišti vidět hlavně v práci s míčem a v kompaktnosti.“