Generální partner
Světlý režim
29. červen 2022

Vysoká prohra v Polsku, Termalica Nieciecza-Karviná 5:1

Ani druhý zápas letní přípravy nedopadl pro svěřence Tomáše Hejduška dobře - v polském Goslaw Sport Centru Karvinští vysoko prohráli s týmem českých koučů Látala a Kučery.
Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS
středa 29.6.2022
5:1
(3:0)
Goslaw Sport Center
Diváci: 237
MFK Karviná
I. pol.: Paulichenko –Tekijaski, Hubinek, Biedrzycki, Błachewicz – Zaviiskyi, Dombrovsky, Radwański, Polarius – Poznar, Mesanović. II. pol.: Loska – Kukułowicz, testovaný hráč, Jania, Grabowski – Pietraszkiewicz, Ambrosiewicz Karasek, Gajda, Vasil – Śpiewak.
I. pol: Neuman - Krčík, Trček, Žídek, Kokovas - Boháč, Vlachovský - Zedníček, Málek, Clement - Durosinmi. II. pol.: Murin (87. Neuman) - Stropek, Šindelář, Teplan, Motyčka - Goj (Marciňa), Nešický - Čmelík, Ramadan (Jurčák), Tavares - Svoboda.
Branky: 7. a 28.Poznar, 42. Mesanović, 75. Karasek, 84. Ambrosiewicz - 64. Tavares
ČK: 87. Murin (KAR.)

Komentář

V základní sestavě se v Polsku objevila dvě nová jména – nejčerstvější posila Adam Krčík a testovaný Martin Zedníček (kmenový hráč Olomouce). Ten dokonce vyběhl s kapitánskou páskou na ruce. Od začátku zápasu se hrálo útočně, Karvinští přežili jednu nebo dvě velké šance polského týmu, který je ve Wodzislawi-Slaski na soustředění. Sami ale také zahrozili. 

Rychlý přechod táhl právě Zedníček, míč adresoval Clementovi, ale mladý africký záložník na přední tyči netrefil bránu! Hosté byli produktivnější – v sedmé minutě nebyli fotbalisté MFK důrazní ve svém vápně, míč se nakonec odrazil k Tomáši Poznarovi a ten se do prázdné sítě mýlit nemohl. 

V osmadvacáté minutě rozehrával polský celek standardní situaci, míč se zastavil v hradbě těl, zmocnil se jej Poznar a opět se nemýlil. Tři minuty před hvizdem úvodního dějství chyboval v rozehrávce brankář Neuman a Muris Mešanović zvýšil už na třígólový rozdíl. Karvinští v úvodní půli mohli dát klidně dva nebo tři góly, dvě dobré příležitosti však neproměnil Martin Vlachovský - jednu zblízka, jednu z dálky.

Do druhé půle oba týmy prostřídaly. Poprvé od 22. srpna loňského roku navlékl dres MFK Rafael Tavares. A hned se uvedl gólem, který pro něj připravil vyhranou hlavou Antonín Svoboda. Brazilský útočník měl dost času na zakončení a s přehledem uklidil míč do sítě. Karvinští se zvedli, vstřelený gól jim vlil aspoň na chvíli krev do žil. Jenže opravdu jen na chvíli, protože v 76. minutě podnikla Termalica rychlý brejk po levé straně a Karasek s přehledem zakončil kolem Murina.

Poslední úder přišel od exkarvinského Ambrosiewicze, který po rohovém kopu na přední tyči trefil hlavou přesně a stanovil konečné skóre na 5:1! V závěru ještě inkasoval červenou kartu brankář Murin a zbývající asi čtyři minuty dohrávali karvinští fotbalisté v deseti. 


Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: „Taková porážka rozhodně nepřidá na psychice týmu. Kluci si musí uvědomit, že je potřeba mít na hřišti nějakou zodpovědnost, plnit si své úkoly a nebrat na lehkou váhu skutečnost, že jde o přípravné utkání. Zaráží mě, že někteří se ani nechtěli rvát a nebyli na utkání pořádně připraveni – to mi vadí asi úplně ze všeho nejvíc. Na druhou stranu polský tým má pouhé dva týdny do startu své soutěže a bylo to na hřišti vidět hlavně v práci s míčem a v kompaktnosti.“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo