Generální partner
Světlý režim
20. únor 2016

Zasloužené dvougólové vítězství na Slovensku

Karvinští pokazili Skalici její generálku před startem Fortuna ligy a vyhráli v Kopčanech po gólech Zbyňka Pospěcha a Václava Juřeny 2:0.
MFK Skalica
sobota 20.2.2016
0:2
(0:1)

Diváci: 0
MFK Karviná
Krnáč - Vrablec, Majerník (46. Dobrotka), Hudák, Záhumenský (46. Hlavatovič) - Švrček (46. Čermák), Ikenna (70. Neoveský), Šebesta (60. Ulrich), Vaško (46. Hlinka) - Piroska, Masaryk (46. Jakubek).
Pindroch - Janečka, Sedlák, Hošek, Eismann - Šisler - Moravec (60. Fiala), Budínský, Duda (46. Glaser), Puri (70. Juřena) - Pospěch (60. Urgela).
Branky: 27. Pospěch, 76. Juřena

Komentář

Karvinští byli po celý zápas kromě prvních deseti minut lepší, dobře a rychle kombinovali a vytvářeli si šance. Po hezkém dlouhém míči Šislera předložil Moravec míč před prázdnou bránu Zbyňku Pospěchovi a ten už měl snadný úkol – Karviná od 27. minuty vedla 1:0.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé půli. Několik slibných akcí překazily sporně odmávané ofsajdy, ale i přesto se karvinští hráči dostávali do brankových příležitostí. Proměnili však už jen jednu - střídající Václav Juřena vystihl v 76. minutě špatnou rozehrávku slovenského týmu, obstřelil brankáře a zvýšil na 2:0.

Asistent trenéra Josef Mucha byl po utkání spokojený. „Hra byla v pořádku, odehráli jsme asi nejlepší utkání během celé zimy na velmi dobrém trávníku. Skalica na nás během prvních deseti minut vletěla s elánem, pak už jsme hru kontrolovali a byli lepší. Navíc bylo vidět, že jsme oproti předchozím zápasům víc odpočinutí. Na hřišti to bylo markantní,“ pochvaloval si Mucha.

Letošní herní soustředění tak dopadlo, soudě dle výsledků, na výbornou. Dvě vítězství na přírodním trávníku, čtyři vstřelené góly a pouze jeden obdržený značí, že se dva týdny před ostrým startem všechno daří správně ladit - na doladění pak zbývá ještě pár dnů.


Rozhovory Rozhovory
ne 15.11. | redakce

Lukáš Čmelík: Z kabiny je cítit dobrá nálada

V prvním rozhovoru Lukáš Čmelík vychvaluje svůj nový klub, přidává názor na českou ligu a prozrazuje, s kterými hráči aktuálního kádru už v minulosti hrál v jednom týmu...

st 11.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - TOMÁŠ OSTRÁK

Dvacetiletý šikula Tomáš Ostrák patří německému Kolínu nad Rýnem, nyní je ovšem v Karviné na ročním hostování a daří se mu skvěle. Je důležitým článkem základní sestavy, navíc byl premiérově povolán do reprezentační jednadvacítky.

so 31.10. | redakce

Martin Šindelář: Mrzí mě, že se liga přerušila, přestože jsme dodržovali manuál

Od 3. října nehrají, pouze tvrdě trénují a čekají na povolení znovu hrát. Stoper Martin Šindelář doufá, že se brzy začne, protože tréninky jsou dost náročné. Aby ne, když se o víkendech nehraje a není se na co šetřit...

čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii