JUNIORKA: Smutná podzimní derniéra

26.11.2018 | redakce

JUNIORKA: Smutná podzimní derniéra Dvakrát a dost! Karvinští napotřetí v této sezóně Sigmu neporazili, ba co víc, tentokrát vyfasovali šestigólový příděl a podzim zakončili porážkou 0:6!

16.kolo, pondělí 26.11.2018
MFK Karviná - SK Sigma Olomouc  0:6  (0:3)
Branky: 34., 65. a 67. Baďura, 11. Matoušek, 38. Chytil, 57. Spáčil
Rozhodčí: Vojkovský
MFK Karviná: Pastornický - Sembol (46. Bielan), Paholík, Motyčka (46. Věčorek), Krišica (46. Kaczmarczyk) - Buzek, Fokaidis - Putyera, Suchan, Tusjak - Hruška (46. Vlachovský).
SK Sigma Olomouc: Gröger (80. Vítek) – Chvátal, Neuer, Kotouč, Nízký – Matoušek, Kamas (65. Kodeš), Spáčil, Chytil (54. Repček), Manzia – Baďura (75. Ždánský).
Počet diváků: 50

V jasnou záležitost se změnilo třetí vzájemné měření sil, které zároveň zatáhlo pomyslnou oponu za podzimní částí. Od samotného úvodu tahali domácí za kratší konec a hosté z Hané dominovali. Kořením fotbalu jsou góly a ty přišly poměrně brzy.

V 11. minutě přiletěl centr k Matouškovi a ten zblízka překonal brankáře Pastornického. Za čtyři minuty spálil svou první z několika jasných šancí Bidje Manzia, kterého domácí gólman tváří v tvář perfektně vychytal. Ve třicáté minutě se za obranu dostali hned dva hostující hráči, ale brejk nevyřešili ideálně.

Ve čtyřiatřicáté minutě odstartoval svou „jízdu“ za hattrickem Baďura, když si naběhl na osm metrů a nikým neatakovaný zvýšil vedení Sigmy. Za čtyři minuty už to bylo díky Chytilovi 3:0! Od čtyřbrankového poločasového přídělu zachránil domácí olomoucký Manzia, který v šestnáctce zamířil pouze na bránu. Obraz hry byl v první půli jasný, domácí se na hostující polovinu dostali pouze sporadicky.

Domácí trenéři se rozhodli hned pro čtyři střídání a zpočátku to vypadalo jako dobrý tah, hru rozhýbal především kapitán ligového dorostu Martin Vlachovský. Jenže po pěti minutách se zranil, a protože už domácí neměli nikoho na lavičce, dohrávali zápas v deseti a to byla konečná. V pohodě hrající Sigma přidala rychle tři další góly a na hřišti jasně dominovala.

Do jediné slušné šance se Karvinští dostali dvacet minut před koncem, jenže střela Luboše Tusjaka skončila vedle tyče. Posledních deset minut se dohrávalo opravdu pouze z povinnosti a oba týmy si spíš po zisku míče pouze přihrávaly.

Trenér Marek Bielan: „Nastoupili jsme v kombinované sestavě s mladýma klukama, z kádru juniorky nám chyběli čtyři stabilní hráči. Sigma byla ve všem po celý zápas lepší a zaslouženě vysoko zvítězila. Vyzdvihnout musím Martina Pastornického v bráně, který dalších šest jasných šancí chytil. Utkání nám celkově nevyšlo.“

• Sestřih z Mladé Boleslavi
před 2 dny - Karvinští vstoupili do sezóny smolnou porážkou na půdě Mladé Boleslavi. Nejzajímavější okamžiky zápasu najdete v sestřihu ZDE.

• Volný prodej na slezské derby
před 2 dny - Minutu po půlnoci z neděle na pondělí začal v síti Ticketportal volný prodej vstupenek na zápas 2. kola mezi Karvinou a Ostravou. V MěDK se začne od pondělního rána (7:00) v Kině Centrum potom odpoledne (16:00). Jeden fanoušek si může zakoupit maximálně 4 vstupenky. Cena? 200 Kč za kus. Podrobnosti ZDE.

• V sobotu vyhrála osmnáctka
před 3 dny - První zápasy letní přípravy mají za sebou starší dorostenci U19 a U18. Devatenáctka podlehla 1:3 ostravskému Baníku, osmnáctka zdolala 6:3 muže Bystřice nad Olší.

• S mistrem v neděli 4. srpna
13.7. - Ligová fotbalová asociace upřesnila čtvrté ligové kolo. Karvinští vyzvou na Městském stadionu v Karviné-Ráji mistrovskou Slavii v neděli 4. srpna od 16:30 hodin.

• První přípravné duely
12.7. - V sobotu 13. července jsou na programu první přípravná utkání B-týmu a st. dorostenců. Béčko se představí v Petrovicích proti Lokomotivě od 10:15 hodin. Ligový dorost U19 hostí od 9 hodin na Bažantnici ostravský Baník a následně tým U18 od 11 hodin Bystřici nad Olší.

• Rundić kapitánem
11.7. - Stoper Milan Rundić bude kapitánem MFK Karviná. Na předsezonní tiskové konferenci o tom informoval trenér František Straka.

• Přednostní prodej na derby
8.7. - Pro majitele nových permanentek začal v pondělí 8. července ráno online prodej vstupenek na zápas proti ostravskému Baníku. Omezení? 1 permice = max. 4 ks vstupenek. Volný prodej pro ostatní zájemce bude spuštěn příští pondělí ráno. Podrobnosti ZDE.

• Ve středu beseda s fanoušky
6.7. - Na středeční (10.7.) pátou hodinu odpolední je svoláno tradiční setkání vedení klubu a hlavního trenéra s fanoušky. Akce proběhne v PRESSCENTRU na Městském stadionu v Karviné-Ráji.