Generální partner
Světlý režim
17. listopad 2023

Prohra v Polsku! Piast Gliwice-Karviná 3:0

V přípravném pátečním utkání Karvinští třikrát inkasovali. Dva góly polskému celku hráči MFK doslova darovali. Sami se střelecky neprosadili....
Piast Gliwice
pátek 17.11.2023
3:0
(1:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Ciupa (46. Lapeš) – Krčík, Bederka (46. Kauan Carneiro), Svozil (46. Memić), Fleišman (46. Antovski) – Traore, Čavoš (46. Žák) – Ezeh (46. Ražnatović), Ayaosi, Papalele – Adeleke.
Branky: 64. a 71. Felix, 5. Szczepański

Komentář

Kombinovaná karvinská sestava bez několika zraněných hráčů inkasovala už v páté minutě. Po nepříliš povedeném výkopu Jiřího Ciupy následovala přihrávka do šestnáctky na Szczepańského a ten prostřelili Ciupu. 

Další gól v úvodním dějství už nepadl, Karvinští se snažili hrát po stranách, ale obrana Gliwic fungovala. Krátce před hodinou hry mohl vyrovnat Amar Memić, ovšem jeho střelu z osmnácti metrů mířící do šibenice vytáhl brankář domácího celku. Když za pár minut nabídl po chybné rozehrávce Dominik Žák šanci ke skórování Felixovi, který jí nepohrdl, bylo to už o dva góly.

Dvacet minut před koncem se ve velké šanci ocitli domácí, na poslední chvíli byla rána zblokovaná. Z následného rohu načasoval náběh na přední tyč Jorge Felix a trefil přesně – během několika minut si připsal dvě trefy. Hosté mohli korigovat hlavou, ale nestalo se.


Ohlasy trenérů

Trenér Juraj Jarábek: „Výsledek je horší než samotná hra. Bohužel jsme udělali školácké chyby a zaplatili za ně. Dvakrát jsme domácím nahráli a jednou se prosadili po standardní situace. Přestože jsme hráli v improvizované sestavě, tak jsme si několik věcí vyzkoušeli a dost nám to ukázalo.“


Rozhovory Rozhovory
so 18.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Veliký profesionál se definitivně loučí. Stylově před vyprodaným stadionem se s ním klub jako s hráčem rozloučí. Ovšem Michal Papadopulos v klubu působí dál – jako trenér útočníků. Nejen o tom, ale i o bohaté kariéře, kterou by mu mohl leckdo závidět, hovořil v bulletinovém rozhovoru.

čt 26.10. | redakce

Martin Zedníček: Všechno už dělám naplno, pauza byla dlouhá!

Po necelých jedenácti měsících znovu navlékl dres a vyběhl na trávník. Martin Zedníček je po těžkém zranění kolene zpátky! Od začátku října si znovu užívá zápasový rytmus - zatím v třetiligovém béčku.

st 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Juraj Jarábek

Pohodové povídání s trenérem Jurajem Jarábkem především o jeho dalších štacích po odvolání z lavičky MFK v březnu 2021. Pochválil také našeho odchovance Ondřeje Lingra za obrovský herní progres.

út 3.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matej Čurma

Majitel dvou Slovnaft Cupů se Spartakem Trnava dosáhl s tímto klubem i na dvě třetí místa v lize, stejně tak s Ružomberkem, kam přišel už ve čtrnácti letech. Slovák Matej Čurma v rozhovoru vypráví třeba o českých trenérech, kteří jej vedli právě pod Čebraťom. A v Trnavě se setkal v jedné kabině i se svým vzorem Martinem Škrtělem…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo