2. červenec 2014

Chabá produktivita vyústila v porážku 0:3

Ve druhém přípravném utkání prohrál tým Jozefa Webera v Kněžpoli u Uherského Hradiště s prvoligovou slovenskou Senicí 0:3. Porážka se dá označit za krutou. Karvinští nebyli horší, ale neproměňovali, na rozdíl od soupeře, ani ty vyložené příležitosti.
FK Senica
středa 2.7.2014
3:0
(1:0)
Kněžpole
Diváci: 0
Pindroch - Cverna O. (46. Eismann), Trousil, Cverna V., Misan (46. Duda) - Vaněk, Puškáč (70. Leibl) - Svatonský (61. Panák), Fiala (61. Kurušta), Puchel (75. Taraba) - Juřena.
Branky: 17. Opiela, 52. Komara, 55. z pen. Kosorin
Rozhodčí: Pochylý

Symbolicky nedaleko Uherského Hradiště, odkud do Karviné v úterý přestoupil, vyběhl v základní sestavě do utkání se Senicí Jan Trousil. Čerstvá posila byla po celý zápas vidět a zvládla jej velmi dobře. „Honza, ale i druhý stoper Václav Cverna se mi líbili. Odehráli si to svoje a navíc v rozehrávce plnili, co jsme po nich požadovali,“ byl spokojený trenér Weber.

První půle patřila Karviné, která dvakrát nastřelila tyč. Z jediné pořádné střely na branku se však z vedení radoval soupeř. O osudu zápasu bylo jasno po deseti minutách druhého poločasu, kdy fotbalisté slovenského celku přidali další dva góly a následně už pak dovedli utkání bez problémů do vítězného konce.

Ale všechno mohlo být jinak. Už po devíti minutách měl na noze první gól David Puškáč, který málem zužitkoval prodloužený míč od Václava Juřeny, ale bohužel trefil jen tyčku. Během úvodní čtvrthodiny se Senica jen bránila a byli to Karvinští, kteří byli aktivnější. Ale ani jeden z několika rohových kopů nepřetavili ve vedoucí gól. V 17. minutě přišel další rohový kop, který zaváněl gólem, ale slovenský obránce Mazáň míč tečoval pouze a opět do tyče.

Z protiútoku tak z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Lukáš Opiela technickým zakončením překonal Branislava Pindrocha poprvé. Deset minut před pauzou zaváhal v obrovské šanci Juřena, když sám před brankářem Šullou trestuhodně přestřelil bránu. V 52. minutě přišel na řadu druhý gólový okamžik, když se prosadil střelou do šibenice Tomáš Komara. Za další tři minuty kopala Senica penaltu, kterou sám faulovaný Jakub Kosorin proměnil a bylo po zápase.

Zhruba dvacet minut před koncem začalo hustě pršet, ale Karvinští se snažili vstřelit aspoň jeden gól. Blízko k němu měl opět Juřena, ale střídajícího gólmana Junase nepřekonal. Utkání nakonec skončilo výhrou slovenského celku v poměru 3:0. Další zápas sehrají svěřenci Jozefa Webera v sobotu dopoledne v Terchové proti Dolnímu Kubínu.

Podle kouče Jozefa Webera konečný výsledek trochu zkresluje. „S předvedenou hrou v prvním poločase jsem byl spokojený. Ve hře bylo plno věcí podle našich představ, jen ta koncovka. Dlouhodobě je řešení finální fáze problémem,“ podotkl. „Ve druhé půli jsme prostřídali a po dvou rychlých gólech tempo hry opadlo. Porážka je to krutá, ale v přípravě je někdy takové facky třeba,“ dodal na závěr.