Generální partner
Světlý režim
9. březen 2014

Derby vítěze nepoznalo, Karviná - Frýdek-Místek 0:0

Šlágr 17. kola FNL skončil bez branek. Blíž ke vstřelení branky měli Valcíři, ale všechny jejich pokusy zlikvidoval brankář Pindroch. Takřka dva a půl tisíce diváků tak na gól čekalo marně.
MFK Karviná
neděle 9.3.2014
0:0
(0:0)

Diváci: 2470
MFK Frýdek - Místek
Pindroch – Mikula, Koutný, V. Cverna, Knötig – Vaněk, Hottek – Ciku (46. Fiala), Diaby (46. Kurušta), Eismann – Holek.
Prepsl – Švrček, Cigánek, Literák, Žídek – Talián (90. Milunovič), Vašenda (56. Uvíra), Mozol, Zapalač – Prokeš, Staško (90. Coufal).
ŽK: Koutný, Knötig, Mikula, Cverna V. - Švrček, Staško, Talián
Rozhodčí: Proske – Machálek, Antoníček

Komentář

Úvodnímu výkopu předcházelo poděkování a rozloučení s Josefem Hoffmannem, který v Karviné působil od roku 2008. On i celý stadion pak sledoval, jak hosté z Frýdku-Místku začali aktivněji. První vážnější akce měli na svědomí také hosté. Během tří minut zahrozili Zapalač, hlavou Hynek Prokeš a ještě také Mozol. Především hlavička Prokeše měla gólové parametry, ale brankář Pindroch předvedl výborný zákrok.

Po půl hodině se ke své oblíbené disciplíně, zahrávání standardní situace, dostal Jakub Hottek, ale jeho střela jen prolétla kolem brány gólmana Prepsla. Nic zajímavějšího už zbytek první půle nenabídl.

Do druhého poločasu už nenastoupili Diaby s Cikem, které nahradili Kurušta s Fialou. Hned ve 47. minutě hasil další nebezpečí brankář Pindroch, který výborně zneškodnil čistou tutovku Prokeše. V další šanci se o pár minut později objevil Mozol. Ten si poradil i s Pindrochem, ale vhodný moment ke střele prováhal. Poté už vše vyřešil navrátivší se karvinský gólman.

Karvinští o sobě dali vědět až chvíli před koncem. V 86. minutě Richard Vaněk z nadějné pozice rozehrával přímý kop, ale cíl netrefil. Rozhodčí Proske nemusel řešit během celého utkání závažnější problém, proto nastavil jedinou minutu nad rámec základní hrací doby, ve které se už nic nestalo. Zápas skončil 0:0, ale i přesto se Karvinští v tabulce posunuli na osmou příčku.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Josef Mazura: „S naším výkonem nemohu být spokojený. Soupeř nás ve středu hřiště i v útoku přehrával, a tím pádem byl i nebezpečnější a celkově lepší. Můžeme poděkovat brankáři Pindrochovi, že všechno pochytal a máme aspoň bod. V poločase jsme dvakrát vystřídali, pár náznaků směrem dopředu tam bylo, ale nic zásadního.“

Hostující trenér Milan Duhan: „Herně jsme byli lepší a bod z Karviné bereme. Takticky jsme utkání zvládli velmi dobře, domácí jsme skoro k ničemu nepustili, což je určitě pozitivní.“

Rozhovory Rozhovory
út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii