Generální partner
Světlý režim
28. červen 2014

Remíza se silnou Wislou Krakow na úvod

V nádherném tréninkovém komplexu Wisly Krakow v Myślenicích, který se může zcela jistě měřit například s těmi v Rakousku, sehráli svěřenci Jozefa Webera první přípravný zápas. S pátým týmem uplynulého ročníku polské nejvyšší soutěže remizovali 1:1.
Wisla Kraków
sobota 28.6.2014
1:1
(1:0)
Obertraun
Diváci: 0
MFK Karviná
Bieszczad – Burliga (79. Furtak), Głowacki (69. Bierzało), Dudka, Sadlok – Uryga – Garguła (69. Guedes), Jankowski, Stilić (76. Szywacz), Boguski (46. Sarki) – Brożek (46. Issa).
Pindroch - Cverna O. (46. Limanovský), Mikula, Cverna V., Kwakuf (46. Puškáč) - Vaněk (77. Kurušta), Misan (32. Duda) - Svatonský (68. Taraba), Fiala (74. Puchel), Eismann - Juřena (46. Legierski).
Branky: 26. Jankowski - 86. Cverna V.

Komentář

Utkání by se dalo bez nadsázky rozdělit na dva zcela odlišné poločasy. V tom prvním jasně dominoval domácí tým, který na Karvinou vyrukoval v takřka nejsilnější sestavě – to znamená, že i například s kanonýrem Pawlem Brožkem. V první čtvrthodině se hrálo pouze po šestnáctky obou týmů. Jedinou vážnější šanci měla po standardní situaci Wisla, ale Braňo Pindroch v bráně vytáhl výborný zákrok.

První branka padla po další standardce v 26. minutě, kdy se milimetrově přesně z otočky s pomocí tyče prosadil neobsazený Jankowski. Domácí měli i nadále více ze hry a mohli přidat i druhou branku. Po chybě jednoho z karvinských hráčů postupoval na Pindrocha sám Brožek, ale Pindroch ho vychytal. Karvinští v první půlce zahrozili pouze dvakrát a v obou případech to bylo ze standardních situací, se kterými si však obrana v čele s polským brankářem poradila.

Do druhé půle poslal trenér čerstvé hráče a v dalším průběhu se do hry postupně zapojili všichni, kteří byli k dispozici. Pozitivem a příslibem je, že dal šanci a prostor odchovancům, kteří se rozhodně neztratili, spíš naopak. Lukáš Duda se dokonce na hřiště podíval už v prvním poločase.

Ihned po změně stran zahrozili Karvinští opět ze standardky, ale ani tentokrát to nevyšlo. Václava Cvernu vychytal domácí gólman. Od 60. minuty tlak Wisly ochabl, nebyla už tolik na míči a gólman Pindroch si mohl oddechnout a pozorovat, co se děje na druhé straně.

Hosté z Karviné se dostali do dvou solidních náznaků. Nejprve po kombinaci Vaňka s Fialou se ocitl v šanci David Puškáč a asi za minutu šel do úniku Legierski. Místo přihrávky na Fialu však zvolil střelu, ale ta nebyla přesná. Když už to vypadalo, že se nic nestane, tak Karvinští udeřili. Po faulu na Puškáče rozehrál trestný kop Pavel Eismann přesně na hlavu Václava Cverny, který v 86. minutě vyrovnal. Až po tomto okamžiku se již na krásném zeleném pažitu nic nestalo a oba celky se tak rozešly smírně 1:1.

Jozef Weber nebyl po zápase vůbec spokojený s prvním poločasem. „Takhle přesně hrát nechceme a nebudeme! Bez pohybu a běhání to prostě nejde. Naopak druhá půle mě uklidnila a potěšila, přestože tam bylo plno chybiček. Ale najednou byla na hráčích vidět snaha hrát a běhat. Nějak podobně bychom se chtěli prezentovat i nadále,“ řekl k utkání trenér Weber. Jeho svěřenci hrozili v celém průběhu zápasu takřka výhradně jen ze standardních situací, což je pozitivní zpráva. „To zcela jistě, ale těch potěšitelných věcí tam bylo více,“ zakončil.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo