Generální partner
Světlý režim
16. květen 2020

Stejný výsledek, ale jiný průběh, Třinec-Karviná 2:2

Podruhé za sebou se stejným skóre! Kombinovaný tým MFK Karviná zavítal v sobotu dopoledne na půdu druholigového Třince, kde dokázal ve druhé půli vymazat dvougólové manko po trefách Dávida Guby a Stevena. Už v pátek Karvinští hráli 2:2 s ostravským Baníkem.
FK Fotbal Třinec
sobota 16.5.2020
2:2
(2:0)
Stadion Rudolfa Labaje
Diváci: 0
MFK Karviná
Pastornický - Jean Mangabeira (51. Hejda), Stropek (35. Věčorek), Eduardo Santos, Čonka (63. Holzer) - Markoski (46. Tijani), Bukata (46. Vlachovský), Zhelizko - Kubala, Petráň (46. Steven), Guba (63. Reinhard).
Branky: 20. Bedecs, 24. z pen. Valenta - 52. Guba, 58. Steven

Komentář

Karvinští nastoupili s kapitánem Dávidem Gubou a prvních patnáct minut patřilo jim. Byli rychlí, důrazní, vytvořili si několik příležitostí a domácí tým pořádně nepustili za půlku hřiště. Po gólu volala hlavička Michal Petráně, který dostal na zadní tyči přesný centr od Jeana Mangabeiry, ovšem gólman Třince na brankové čáře předvedl skvělý zákrok.

Za příjemného slunečného počasí však po pěkné střele Guby přišel gól do sítě Martina Pastornického – po nakrátko rozehraném rohu odcentroval jeden z domácích do chumlu hráčů, míč se odrazil k neobsazenému Bedecsovi a ten jej celkem pohodlně napálil do sítě.

Za další čtyři minuty přišel zbytečný faul a standardní situace. Třinecký hráč nastřelil Ivana Zhelizka do ruky, a protože stál v šestnáctce, zapískal rozhodčí penaltu. K té se postavil domácí Valenta a s velkým štěstím ji proměnil, jelikož Pastornický míč téměř vyrazil, ovšem nakonec skončil za čarou a hosté rázem prohrávali o dva góly.

Mohlo být ještě hůř, ale Pastornický v jednatřicáté minutě zblízka vyrazil tvrdé zakončení Akulinina. Karvinští měli šance ze standardních situací, například Čonka perfektně posadil míč na hlavu Markovskimu, ale ani nezakončil.  Do druhé půle hostující trenéři vystřídali tři hráče a přeskupili řady, což se nakonec ukázalo jako efektivní a klíčové rozhodnutí.

V rozmezí šesti minut od 52. do 58. minuty totiž hráči MFK vyrovnali z 0:2 na 2:2. Nejprve Vlachovský perfektně podržel míč a vyslal mezi obránce Dávida Gubu - ten se nemýlil! A vyrovnání? Eduardo Santos vyhrál hlavičkový souboj po dlouhém výkopu brankáře Třince, Zhelizko prostrčil Kubalovi, který našel rozběhnutého Stevena a ten tvrdou střelou na bližší tyč zařídil vyrovnání.

Karvinští mohli i vyhrát. Problémy dělal Třinci jejich bývalý hráč Muhamed Tijani, který v klubu hostoval z Baníku, ale nyní už hájí dres MFK. Tu největší „loženku“ zahodil právě nigerijský forvard po krásné rychlé akci - Vlachovský nahrál Stevenovi, ten si vyměnil na půlce míč s Tijanim a oba prchali do brejku dva na jednoho. Bulharský hráč předložil míč Tijanimu, který však trefil pouze přesouvajícího se gólmana, přestože měl celou bránu prázdnou – to běžela 73. minuta. 

Ve zbytku utkání, do kterého zasáhli i hráči B-týmu, se už pořádná šance ani na jedné straně neurodila, a proto zápas skončil remízou 2:2. 

Ohlasy trenérů

Asistent trenéra Marek Bielan: „Vstup do utkání nám opravdu vyšel. Nechyběl nám důraz na míči ani kombinace. Nevyužili jsme své šance, domácí naopak ano po dvou standardkách s tím, že při druhé skočil míč Zhelizkovi na ruku. Do druhé půle jsme prostřídali mladší kluky a své šance se chopili velice dobře. Během šesti minut jsme srovnali nepříznivý stav i díky dvěma vysokým útočníkům. Mohli jsme vyhrát, velkou šanci zahodil Tijani. Myslím, že jsme byli o něco lepší na šance, ale utkání skončilo remízou.“

Rozhovory Rozhovory
út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii