Generální partner
Světlý režim
25. srpen 2014

Jan Trousil: Svůj gól bych vyměnil za tři body

Jediný úspěšný karvinský střelec v sobotním utkání na hřišti Táborska, Jan Trousil hodnotí nejen toto utkání, ale také uplynulá čtyři kola.

Honzo, proč jste slibně rozehraný zápas s Táborskem nedovedli do vítězného konce?

Protože jsme udělali stejnou chybu, jako v domácím utkání s Mostem. Po prvním gólu jsme přenechali aktivitu Táborsku, to vhodně prostřídalo a udeřilo. My jsme bohužel upustili od té hry, kterou jsme praktikovali do vstřeleného gólu, což byla chyba. Závěrečných deset minut už zase bylo v pořádku, měli jsme tam jeden závar. Bod z venku je určitě dobrý, ale zápas jsme měli krásně rozehraný k plnému bodovému zisku.

Čím to, že po vstřelené brance přenecháte iniciativu soupeři?

Tak soupeř logicky už nemá co ztratit a pokouší se vyrovnat. Táborsko dobře prostřídalo, jejich trenér tam potom poslal ofenzivní borce Přeučila a Traoreho. Škoda, oni útočili a my jsme bohužel toho třeba i po stranách nevyužili. Kdybychom přidali druhý gól, tak je po zápase.

Jak se zrodil gól z vaší kopačky? Mimochodem vás první v karvinských barvách.

Máme pochopitelně nacvičené nějaké signály, ale musím přiznat, že tentokrát jsme se domluvili, že v sobotu to na mě kluci kopat nebudou. Paradoxně to však vyšlo, protože nikdo o mě nejevil zájem, tak jsem si jen ukázal a Lukáš Budínský mi to perfektně naservíroval. Míč mi přišel krásně do prostoru a šlo jen o to, abych to dobře trefil. To se podařilo. Z gólu mám radost, ale kdyby ho dal někdo jiný a my neinkasovali, byl bych spokojenější. Klidně bych ho vyměnil za tři body.

Na góly se poměrně nadřete. Co s tím?

Je to pravda no. Jediný zápas, kde jsme dali víc gólů byl ten v Třinci a v pohodě jsme to dovedli do vítězného konce. Ve zbývajících zápasech jsme vstřelili pouze jeden gól. My prostě potřebujeme vytěžit více z prvních poločasů, kde máme plno šancí i střeleckých pokusů. Nyní je to o tom, že ve druhé půli nemáme náskok, s čímž souvisí i to, že nám chybí potřebný klid.Takže to chce v tréninku pracovat hlavně na koncovce?

Přesně tak. Chybí nám klid ve finální fázi a možná i málo střílíme. Jako blázen střílí akorát Bůďa (Lukáš Budínský – pozn.), což je dobře. Ale chtělo by to, aby se k němu ještě někdo přidal.

Po čtyřech kolech máte osm bodů. Panuje s tímto součtem spokojenost?

Je brzy něco říkat, ale po dvou venkovních a dvou domácích to není úplně špatné a je to dobrý základ do dalších zápasů. Kluci z Táborska mi říkali, že v minulé sezóně měli ve stejné fázi soutěže asi jen tři body. Potom však chytili sérii a až do posledního kola hráli o postup do nejvyšší soutěže. Takže je opravdu předčasné teď něco říkat nebo hodnotit. Soutěž bude hrozně vyrovnaná.

Vy jste nejzkušenější z mužstva. Vyhovuje vám, že trenér Weber ustálil obrannou čtveřici a nastupujete tak ve stejném složení?

Trenér tuhle věc od začátku asi chtěl. Ono je vždycky problémem, zvlášť v obraně, když se do ní nějakým způsobem zasáhne. I pro Braňa vzadu mezi tyčemi je dobře, že hrajeme ve stejném složení. Ale v žádném případě nesmíme zapomenout na Joviho (Jovanoviče – pozn.) a Janka Hatoka. Myslím si, že i jejich čas přijde. Hrajeme i pohár, do něhož už nastoupili a ukázali, že kvalitu mají. A když přijdou zranění či karty, tak tihle kluci ukážou, že na to mají.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii