Generální partner
Světlý režim
22. srpen 2014

Souboj neporažených, Táborsko - Karviná (so,17)

Po třech dopoledních zápasech se Karvinští ve Fotbalové národní lize představí až odpoledne. Bude to v sobotu v Sezimově Ústí, kde své zápasy hraje FC MAS Táborsko – tým bojující v minulé sezóně až do posledního kola o postup do nejvyšší soutěže.

S dobrou náladou a sedmi body za dvě výhry a jednu remízu se karvinští fotbalisté připravovali na zápas proti Táborsku. K dlouhé cestě do Sezimova Ústí se vydají v sobotu dopoledne autobusem. „Do další práce je zisk sedmi bodů a postup přes dvě pohárová kola určitě pozitivní, což se odráží i na náladě. Na druhou stranu, to však nepřeceňujeme,“ prohlásil trenér Jozef Weber.

Jihočeský klub vstoupil do sezóny třemi shodnými remízami 1:1. Kdyby v sobotu přidal i čtvrtou, tak by to karvinskému trenérovi ani příliš nevadilo. „Když to bude po kvalitním výkonu, tak zcela jistě budu s bodem spokojený. Respektuji sílu soupeře. Už před sezónou jsem tvrdil, že v mých očích je právě Táborsko jedním z favoritů celé soutěže. Sílu mají obrovskou,“ dodal Weber. V týmu soupeře nastupují dva hráči, kteří v minulosti hájili karvinské barvy. Stoper Peter Mráz a záložník či útočník Antonín Presl. Zvláštní pozornost bude potřebovat kanonýr Strnad, který se letos ještě netrefil. Na marodce byl také dirigent mužstva Jan Šimák, ale možná jej trenér Frňka vytasí jako svůj trumf.

Táborsko odehrálo ve středu pohárový duel v Tachově, který vyhrálo 3:1. Karvinští svůj pohárový zápas odehráli minulý týden v řádném termínu, a měli tak více času na odpočinek. „To podle mě nebude hrát žádnou roli. Trenér Táborska dal příležitost dalším hráčům. Ostatně my jsme to samé udělali minulý týden v Zábřehu,“ mávl rukou Weber.Jak už bylo avizováno, tak Táborsko čeká na první letošní výhru, neboť všechna tři dosavadní utkání dohrála do stavu 1:1. Stalo se tak v Sokolově, doma s Varnsdorfem a naposledy minutý týden ve Frýdku-Místku. Tam zachraňoval aspoň bod chvíli před koncem kapitán Mráz. „Druhý poločas byl podle mých představ. Střídající hráči hru oživili. Jsem rád za bod, ale i za to, že i nadále zůstáváme bez porážky,“ nechal se slyšet Petr Frňka.

Poslední vzájemný zápas, který se v Karviné konal 25. května, skončil bezbrankovou remízou. Za bod mohli hráči Táborska poděkovat brankáři Tomovi, který famózními zákroky udržel čisté konto. Poslední duel na jihu Čech pak ovládli v poměru 2:1 domácí, když se dvakrát prosadil Miloslav Strnad. Utkání 4. kola Fotbalové národní ligy FC MAS Táborsko – MFK OKD Karviná startuje v sobotu 23. srpna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím tohoto zápasu bude pan Pavel Julínek, na čarách se budou pohybovat pánové Vaňkát a Zeman.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo