Generální partner
Světlý režim
25. srpen 2014

Jan Trousil: Svůj gól bych vyměnil za tři body

Jediný úspěšný karvinský střelec v sobotním utkání na hřišti Táborska, Jan Trousil hodnotí nejen toto utkání, ale také uplynulá čtyři kola.

Honzo, proč jste slibně rozehraný zápas s Táborskem nedovedli do vítězného konce?

Protože jsme udělali stejnou chybu, jako v domácím utkání s Mostem. Po prvním gólu jsme přenechali aktivitu Táborsku, to vhodně prostřídalo a udeřilo. My jsme bohužel upustili od té hry, kterou jsme praktikovali do vstřeleného gólu, což byla chyba. Závěrečných deset minut už zase bylo v pořádku, měli jsme tam jeden závar. Bod z venku je určitě dobrý, ale zápas jsme měli krásně rozehraný k plnému bodovému zisku.

Čím to, že po vstřelené brance přenecháte iniciativu soupeři?

Tak soupeř logicky už nemá co ztratit a pokouší se vyrovnat. Táborsko dobře prostřídalo, jejich trenér tam potom poslal ofenzivní borce Přeučila a Traoreho. Škoda, oni útočili a my jsme bohužel toho třeba i po stranách nevyužili. Kdybychom přidali druhý gól, tak je po zápase.

Jak se zrodil gól z vaší kopačky? Mimochodem vás první v karvinských barvách.

Máme pochopitelně nacvičené nějaké signály, ale musím přiznat, že tentokrát jsme se domluvili, že v sobotu to na mě kluci kopat nebudou. Paradoxně to však vyšlo, protože nikdo o mě nejevil zájem, tak jsem si jen ukázal a Lukáš Budínský mi to perfektně naservíroval. Míč mi přišel krásně do prostoru a šlo jen o to, abych to dobře trefil. To se podařilo. Z gólu mám radost, ale kdyby ho dal někdo jiný a my neinkasovali, byl bych spokojenější. Klidně bych ho vyměnil za tři body.

Na góly se poměrně nadřete. Co s tím?

Je to pravda no. Jediný zápas, kde jsme dali víc gólů byl ten v Třinci a v pohodě jsme to dovedli do vítězného konce. Ve zbývajících zápasech jsme vstřelili pouze jeden gól. My prostě potřebujeme vytěžit více z prvních poločasů, kde máme plno šancí i střeleckých pokusů. Nyní je to o tom, že ve druhé půli nemáme náskok, s čímž souvisí i to, že nám chybí potřebný klid.Takže to chce v tréninku pracovat hlavně na koncovce?

Přesně tak. Chybí nám klid ve finální fázi a možná i málo střílíme. Jako blázen střílí akorát Bůďa (Lukáš Budínský – pozn.), což je dobře. Ale chtělo by to, aby se k němu ještě někdo přidal.

Po čtyřech kolech máte osm bodů. Panuje s tímto součtem spokojenost?

Je brzy něco říkat, ale po dvou venkovních a dvou domácích to není úplně špatné a je to dobrý základ do dalších zápasů. Kluci z Táborska mi říkali, že v minulé sezóně měli ve stejné fázi soutěže asi jen tři body. Potom však chytili sérii a až do posledního kola hráli o postup do nejvyšší soutěže. Takže je opravdu předčasné teď něco říkat nebo hodnotit. Soutěž bude hrozně vyrovnaná.

Vy jste nejzkušenější z mužstva. Vyhovuje vám, že trenér Weber ustálil obrannou čtveřici a nastupujete tak ve stejném složení?

Trenér tuhle věc od začátku asi chtěl. Ono je vždycky problémem, zvlášť v obraně, když se do ní nějakým způsobem zasáhne. I pro Braňa vzadu mezi tyčemi je dobře, že hrajeme ve stejném složení. Ale v žádném případě nesmíme zapomenout na Joviho (Jovanoviče – pozn.) a Janka Hatoka. Myslím si, že i jejich čas přijde. Hrajeme i pohár, do něhož už nastoupili a ukázali, že kvalitu mají. A když přijdou zranění či karty, tak tihle kluci ukážou, že na to mají.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo