Generální partner
Světlý režim
24. srpen 2014

K výhře jsme měli blíž, prohlásil Jozef Weber

Nevyužité šance mrzely trenéra karvinských fotbalistů Jozefa Webera po remíze 1:1 na hřišti Táborska.

Těžko uvěřitelnou čtvrtou remízu 1:1 v řadě vybojovalo jihočeské Táborsko. Karvinští šli po hodině do vedení zásluhou Jana Trousila, ale domácímu trenérovi vyšla dokonale dvě střídání a Přeučil po akci Traoreho vyrovnal. „Bohužel jsme se po vedoucí brance uchýlili k bránění těsného vedení, zalezli jsme a domácí nás potrestali. Škoda, že se nám nepovedlo využít nějakou další šanci, protože v první a na začátku druhé půle jsme byli aktivnější,“ mrzelo Jozefa Webera.

Domácí do utkání nenasadili svého nejlepšího hráče Jana Šimáka, který se zotavuje se zranění. Dokonale jej však zastoupil Ibrahim Traore. „Chystali jsme se na Táborsko se Šimákem i bez něj. Do poslední chvíle jsme nevěděli, zda nastoupí. On je tím rozdílovým hráčem. K naší smůle ho dokonale zastoupil Traore, po jehož akci se prosadil další střídající hráč,“ řekl Weber s tím, že spíš počítal s variantou - Táborsko bez Šimáka.

Karvinský trenér sáhl už krátce po půlhodině hry ke střídání, Lubomíra Urgelu nahradil Matěj Fiala. Důvodem bylo, do té doby, špatné řešení ve finální fázi. „Nebylo to úplně optimální, proto šel na kraj zálohy rychlostně vybavený Matěj Fiala a dopředu se posunul Václav Ondřejka,“ vysvětloval karvinský šéf lavičky. A nebyl to vůbec špatný tah. „Měli jsme dost přečíslení i brejků, ale všechny jsme nevyřešili do zdárného konce,“ lamentoval.

Karvinští dle trenérových slov měli na výhru, ale i bod nakonec je nakonec dobrý. „Ale teď jsme zklamaní. K výhře jsme měli blíž,“ dodal. Jeho svěřenci tak ve třetím duelu ze čtyř dosavadních vstřelili opět aspoň jeden gól a s osmi body jsou společně se Sokolovem s jednobodovou ztrátou za vedoucím duem Znojmo a Opava.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo