Generální partner
Světlý režim
8. srpen 2015

Weber: Šest hráčů bylo v poločase na vystřídání

S výsledkem nakonec spokojený, ale na některé hráče naštvaný. Tak působil karvinský kouč po utkání ve Znojmě, odkud si Karviná dovezla domů bod za remízu 1:1.

Získali jste premiérový bod. Berete ho?
Ano, asi je zasloužený pro oba týmy. V prvním poločase byli lepší domácí, nám se vůbec nevedlo, šest našich hráčů bylo na vystřídání. Druhá půle už byla mnohem lepší, střídající kluci zahráli velmi dobře a Znojmo jsme přehrávali. Nakonec jsme mohli i vyhrát, když měl na konci tutovku Lubomír Urgela. Ale to by asi s ohledem na celkový vývoj zápasu bylo pro domácí hodně kruté.

Před zápasem jste upozorňoval na trojici Okleštěk, Šamánek a Žondra. Přišla osmá minuta a Šamánek skóroval. Co vy na to?
Musím se podívat na video a tam uvidím viníka. Vůbec k té akci nemělo dojít, ale bylo to jen vyvrcholení našeho výkonu od samotného začátku utkání. Když nehrajete dobře, aktivně a útočně, tak chyby přijdou a obdržíte gól. To se nám přesně stalo.

Už po hodině hry jste vyčerpal všechna střídání. Nebyl to do posledních třiceti minut risk?
Nebyl. Platonický přístup k fotbalu některých hráčů mě hodně dráždil. Změny bylo nutné provést. Takový výkon neměl nic společného s těmi dobrými v generálce s Baníkem či poháru v Hranicích.

Ve dvaatřicáté minutě šel místo Zeleného na hřiště Puchel. Byl to ještě dozvuk zranění, které si přivodil v pohárovém duelu?
Ne. Všechny tři hráče jsem střídal z výkonnostních důvodů. Střídající Puchel, Juřena a Fiala, který nakonec zajistil remízu, mě velmi potěšili. Navíc některým hráčům základní sestavy, kteří si mysleli, že mají místo jisté, ukázali, že tomu tak nemusí být!

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii