Generální partner
Světlý režim
6. srpen 2015

Konec dlouhého čekání, Karviná jede do Znojma

V pátek večer čeká na karvinské fotbalisty první zápas. V rámci 2. kola se od 19 hodin představí ve Znojmě.

Dočkali se! Z důvodu hromadnému infekčnímu onemocnění hostujících hráčů Varnsdorfu Karvinští minulý víkend nehráli. Tentokrát si o víkendu také nezahrají, ale naštěstí je utkání na jihu Moravy naplánováno na páteční podvečer. „Na zápas se všichni moc těšíme. Těšili jsme se už ale i na Varnsdorf,“ pověděl trenér Jozef Weber, kterého těší, že se dal zdravotně do pořádku levý záložník Jaroslav Zelený, který si přivodil zranění v pohárovém utkání v Hranicích.

Od domácího týmu očekává karvinský kouč kvalitní ofenzivu, což dokázal čtyřmi góly na půdě nováčka z Vyšehradu, který osobně sledoval. Navíc to pro Znojmo bude domácí premiéra, ve které by rádo potvrdilo tříbodový zisk z minulého z úvodního kola. „Musíme si však speciálně dát pozor na trojici Okleštěk, Šamánek a Žondra,“ upozorňuje.

Jihomoravský klub má nového kouče. Letní přípravu už vedl Radim Kučera. Bývalý vynikající obránce Olomouce či bundesligového Bielefeldu měl sice nakročeno do Frýdku-Místku, jehož si jako hlavního kouče vyhlédla investiční skupina, která se chtěla s druholigovým klubem spojit. Ale nakonec z toho sešlo a ozvalo se vedení Znojma. „Během tří dnů jsem měl jasno,“ řekl v červnu Kučera. 

Ten si momentálně dodělává trenérskou profilicenci a oficiálně tak nemůže být veden jako hlavní trenér, protože nedostal od svazu výjimku. A tak Znojmo hledalo alternativu. Tu nakonec našlo v osobě populárního Petra „Johna“ Uličného, který Kučeru mj. trénoval v Sigmě Olomouc, s kterou je Uličný spojen velmi úzce. Co se týče hráčských změn, tak odešli například Matúš Lacko, Jan Pázler, Jaroslav Svozil či Pavel Dreksa. Posledně jmenovaný zakotvil shodou okolností v Karviné, čímž dojde na pikantní souboj. 

Znojmo podle odborníků nepatří mezi favority ve Fotbalové národní lize, ale jistě bude pro každého soupeře velmi těžkým oříškem. Utkání 2. kola FNL 1. SC Znojmo FK – MFK OKD Karviná startuje v pátek 7. srpna v 19 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Machálek, kterému na lajnách pomůžou kolegové Antoníček a Melichar. 

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná